آگاهی از اصول کمک های اولیه بسیار حائز اهمیت است،زیرا در شرایط اضطراری ممکن است با دانستن اصول احیا بتوانید جان یک انسان را نجات دهید،در این مقاله دکتر سلام شما را با روش انجام دادن احیای قلبی و ریوی آشنا می نماید.انجام دادن احیای قلبی-ریوی می‌تواند نجات‌بخش زندگی باشد، اما ممکن است به یادآوردن که در یک وضعیت اضطراری به یادآوردن اینکه دقیقاً چه باید کرد مشکل باشد.

این نکات را در انجام احیای قلبی- ریوی در نظر داشته باشید:

– دست‌هایتان را در میانه قفسه سینه روی هم بگذارید. از وزن بدنتان برای اعمال فشار استفاده کنید تا قفسه سینه دست‌کم ۵ سانتی‌متر به پایین فشرده شود و این کار را با سرعت دست‌کم ۱۰۰ بار فشار در دقیقه انجام دهید.

– سر فرد را اندکی به عقب خم کنید، چانه فرد را بالا ببرید، چانه فرد، با گرفتن و بستن بینی و گذاشتن دهانتان بر روی دهان شخص به‌طوری‌که درزی باقی نماند، تنفس دهان‌به‌دهان را شروع کنید. طوری به درون دهان فرد بدمید تا قفسه سینه‌اش بالا برود. دو بار تنفس دهان‌به‌دهان انجام دهید و بعد فشار آوردن بر قفسه سینه را ادامه دهید.

– چرخه‌های فشار آوردن بر قفسه سینه و تنفس دهان‌به‌دهان را تا هنگامی نشانه‌های حیات مانند تنفس در فرد دوباره آغاز شود یا یک فرد تعلیم‌دیده پزشکی به صحنه وارد شود.

 

منبع/همشهری آنلاین