دکتر فراهانی: جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود؟

کوچک کردن سینه دکتر فراهانی

بانوانی که سینه های بزرگ و افتاده دارند اغلب از کمر درد و گردن درد رنج می برند. ماجرا به همین جا ختم نمی شود. این دسته از بانوان علاوه بر مشکلات جسمانی مشکلات دیگری همچون محدود شدن فعالیت های فیزیکی و پیدا کردن لباس مناسب نیز دارند.
دکتر فراهانی گفت: هنگامی که سینه های بزرگ مشکلی اساسی می شود، عمل کوچکی سینه ممکن است گزینه ی مناسب باشد.

متقاضی مناسب

عمل جراحی کوچک کردن سینه معمولاً بیشتر از اینکه برای اهداف زیبایی انجام شود، برای تسکین دردهای جسمانی انجام می‌شود. اکثر زنانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، از سینه‌های بسیار بزرگ و سنگین خود رنج می‌برند؛ زیرا بزرگ و سنگین بودن سینه‌هایشان انجام برخی فعالیت‌ها را برای آن ها محدود کرده و همچنین باعث بروز درد و ناراحتی‌های فیزیکی شده است. در بیشتر موارد، عمل کوچک کردن سینه تا زمانی که سینه‌های زن به طور کامل رشد نکرده باشند انجام نمی‌شود. با این حال اگر بزرگ بودن سینه‌ها باعث درد و ناراحتی‌های شدید فیزیکی شده باشد، می‌توان عمل را زودتر از اینکه سینه‌ها به طور کامل رشد کنند انجام داد. بهترین متقاضیان برای عمل کوچک کردن سینه، زنانی هستند که به طور کامل بالغ شده‌اند، روش عمل را کاملاً درک کرده‌اند و انتظارات واقع‌ بینانه‌ای از عمل دارند. عمل کوچک کردن سینه زنان برای زنانی که قصد شیردهی دارند، توصیه نمی‌شود.

مراحل عمل جراحی کوچک کردن سینه

ابتدا پزشک جراح هنگامی که شما در حالت ایستاده قرار دارید محل هایی که نیاز است برش داده شوند را به وسیله اسکین مارکر مشخص می کند. علت این که این کار در حالت ایستاده انجام می شود این است که، هنگامی که شما دراز می کشید حالت سینه ها تغییر می کند.
سپس بیهوشی انجام می شود. با توجه به روش کوچک کردن سینه، اکثر جراحان برای این عمل بیهوشی عمومی انجام می دهند و برخی از جراحان نیز از بیهوشی موضعی استفاده می کنند.

دکتر فراهانی در ادامه افزود: برای شروع روش کوچک کردن سینه در محل های مشخص شده برش انجام می شود. الگو و نحوه ایجاد برش به سایز سینه ها، فرم آن ها و موقعیت قسمت سر سینه ها بستگی دارد. با ایجاد برش همچنین می توان قسمت اطراف سر سینه ها را (در صورتی که بزرگ است) کوچک کرد، برای ایجاد این برش از یک وسیله حلقه مانند برای ایجاد یک الگوی دایره ای روی سر سینه، برای شکل دادن دوباره به اطراف نوک سینه ها استفاده می شود. شعاع این حلقه می تواند بین 38 تا 45 میلی متر باشد.

بعد از ایجاد برش، جراح با توجه به خواسته و انتظار بیمار، میزانی از بافت و پوست اضافی سینه را به وسیله تیغ جراحی از سینه جدا می کند، در صورتی که سینه های شما نا متقارن یاشند ( یکی بزرگ تر از دیگری باشد) ممکن است جراح از یکی از سیینه ها بافت بیشتری جدا کند. سپس جراح برای تغییر فرم سینه پوست سینه را می کشد و جای سر سینه را تغییر می دهد.

در بیشتر موارد یک لوله که به مکنده متصل است در سینه گذاشته می شود تا برای زمان کوتاهی پس از عمل مایعات اضافی را که درون سینه تشکیل می شود از درون آن بیرون بکشد.

سپس برش های ایجاد شده در درون سینه و همچنین روی پوست سینه ها بخیه زده می شوند.
تیم جراحی تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج و ایجاد کمترین درد و ناراحتی و به وجود آوردن یک تجربه راحت از عمل برای بیمار، می کنند.

چه نوع اثرات و عوارض جانبی را باید انتظار داشته باشیم؟

بعد از عمل جراحی سینه هایتان ورم کرده و کبود خواهد شد. کبود شدگی معمولا ۲ الی۳ هفته طول می کشد. در حالی که بیشتر ورم سینه تان در طی این مدت از بین خواهد رفت؛ کمی ورم کردگی نامحسوسی ممکن است تا ۳ ماه باقی بماند.

بعد از عمل جراحی ممکن است متوجه شوید که سینه ها سفت شده اند، مخصوصا روی لبه های ناحیه ی بریدگی. این به خاطر فرایند جوش خوردن زخم است و درصورت نیاز ماساژهایی که توسط جراح به شما آموزش داده خواهد شد می تواند جهت بهبود سریعتر و رفع سفتی سینه ها مؤثر واقع گردد؛ هر چند ممکن است این وضعیت چند ماه به طول انجامد.

شما باید منتظر باشید که حس پوست اطراف نوک سینه و خود نوک سینه بعد از عمل جراحی کم شوند و این به خاطر شوک عمل جراحی و صدمه ای است که به اعصاب این ناحیه وارد شده است. اگر چه این حالت بعد از چند ماه بهبود پیدا می کند،ولی کرخ شدگی و بی حسی دائمی نیز ممکن است بدنبال آن روی دهد.

دکتر فراهانی خاطر نشان کرد: بطور معمول سینه ها کمی ناصاف و نا همگون خواهند شد و در این مورد استثنا برای خانم های دارای سینه های بزرگ وجود ندارد.اگرچه تمام تلاش برای متقارن شدن سینه ها انجام می شود اما همیشه این تقارن به دست نمی آید. عمل جراحی کوچک کردن سینه احتمالا یکی از شایع ترین اعمال زیبایی پستان می باشد. بنابراین بسیار مهم است که شما با جراحتان صحبت کنید، تا ببینید که شناخت کامل از چیزی که می خواهید، دارد یا خیر. تا جایی که ممکن است ، سعی کنید منظورتان را طوری بیان کنید که جراح بفهمد که بزرگی یا کوچکی که می خواهید از این عمل جراحی به دست آورید، چقدر است. این کار امکان و احتمال برداشتن بیش از حد یا کمتر از حد لازم را به حد اقل می رساند.

اگرچه روش و تکنیک مورد استفاده بهترین همخوانی و انسجام ممکن بین دو سینه و نوک سینه را تا حد ممکن تضمین می کند، ولی امکان و احتمال شیر دادن از سینه ها بعد از جراحی را تضمین نمی کند.

کوچک کردن سینه دکتر فراهانی

دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه

بعد از انجام عمل کوچک کردن سینه باید تا چند روز در خانه بمانید و به استراحت کردن بپردازید. در روز اول عمل از انجام هرگونه کار سنگین خودداری نمایید. به طور معمول پس از انجام عمل، سینه های شما حدود 1 هفته ورم کرده خواهند بود.

معمولا بیماران یک هفته بعد به سر کار برمی گردند. ویزیت اول پس از عمل شما در هفته اول بعد از جراحی است. پزشک جراح بخیه ها را می کشد و محل برش ها را بررسی می کند. دستورالعمل فعالیت نیز داده می شود. بیشتر بیماران می توانند ورزش سبک را 2-1 هفته بعد از جراحی انجام دهند و فعالیت سنگین 6-4 هفته بعد از جراحی آغاز می شود.

سینه های شما در 1-2 هفته اول متورم و اندکی کبود هستند. از سینه بندی که ما فراهم کردیم در 3 هفته اول استفاده کنید. سینه ها در ابتدا ممکن است کمی شکل غیرعادی داشته باشند. با گذشت زمان متوجه می شوید که سینه هایتان شکل و ظاهر طبیعی می گیرند.