معرفی یک کلید طلایی برای درمان یبوست

یبوست از جمله اختلالات مجاری ادراری به شمار می آید که در اثر عوامل مختلفی ممکن است ایجاد شود. بروز یبوست در اغلب موارد همراه با درد است و همچنین احساس بسیار بد و ناخوشایندی را در فرد مبتلا ایجاد می کند. روش های مختلفی برای درمان این اختلال پیشنهاد شده اند اما در این مطلب قصد داریم تا تاثیر گذار ترین آنها را به شما معرفی کنیم. با دکتر سلام همراه باشید.

درد ناشی از یبوست یکی از مشکلاتی است که افراد در سنین مختلف به آن دچار می‌شوند اما می‌توان با رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن از درد یبوست و همچنین نفخ خلاص شد.

یبوست در بزرگسالان دلایل مختلفی دارد. برخی مواقع دلیل واضحی برای این مشکل وجود ندارد. یبوست در زمان بارداری و شش هفته‌ بعد از وضع حمل نیز شایع است.

برخی اوقات به دلایل مصارف دارویی نیز یبوست ایجاد می‌شود. برخی حرکات یوگا می‌تواند جریان خون را به دستگاه گوارش افزایش دهد و رودها را تحریک کنند.

حرکت یوگا به نام پاوان موکتا سانا می‌تواند به بر طرف شدن یبوست و نفخ کمک کند.

در این حرکت فرد بر روی کمر دراز می کشد. هر دو زانو را به سمت سینه خم می‌کند، به آرامی فشار نزدیک شدن پاها و سینه را زیاد می‌کند و پیشانی را به زانوها نزدیک می‌کند. فرد باید ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت باقی بماند. در این حالت تنفس باید عادی باشد.

افراد برای بر طرف کردن یبوست باید غذاهای فیبردار مانند سبزیجات و میوه مصرف کنند. نوشیدن آب و منظم بودن ورزش نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد.

 

منبع: تهران پرس