زنان در موقع آمیزش جسمی و جنسی به محبت و گرمی بیشتری نیاز دارند. این پیشداوری مطمئناً با این که زنان نبایستی تمایلات جنسی فوق العاده شدید داشته باشند یا آنکه خواستار رابطه جنسی بدن احساسات باشند، مرتبط است. طبیعی است که بسیاری از زنان رابطه جنسی ملایم و محبت آمیز را دوست دارند. ولی این مورد پسند بسیاری از مردان نیز می باشد. باز هم این بستگی به تفاوت های فردی دارد ولی به نیازهای مختلف طی دوران های مختلف زندگی نیز بستگی دارد. بسیاری از زنان همچین احساس می کنند که میل جنسی آنان در مواقع مختلف دوره عادت ماهانه متفاوت است.
به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، در برخی موارد ممکن است یک زن احساس کند به یک عمل جنسی سریع و بدون مقدمه نیاز دارد. در سایر موارد ممکن است او به محبت و عشق فوق العاده زیادی در رابطه با آمیزش جنسی نیاز احساس کند. همچنین ممکن است نکته مثبتی نیز در تفاوت میان آمیزش جنسی شدید و ملایم، با شدت و محبت آمیز وجود داشته باشد. عشق مفهوم وسیعی دارد و هم مردان و هم زنان از تنوع آن لذت می برند.

اهمیت محبت، نوازش، لامسه و ماساژ در روابط جنسی

اهمیت لامسه در روابط زناشویی

بودا در یکی از جلسات برای شاگردان خویش چنین گفت: من هیچ شکل، رایحه، صدا و یا تماسی را مانند وجود یک زن سراغ ندارم که بتواند اینچنین در یک مرد ایجاد هیجان کند. در واقع زمانی که ما چیزی را می بوئیم فقط بینی ما آن را حس می کند. این وضعیت برای سایر حواس نیز صادق است بجز حس لامسه … در تمام سطح پوست ما مراکز لامسه وجود دارند. وقتی می گوییم که کسی را با تمام وجود دوست داریم اغراق نکرده ایم چون در عشق هر نقطه از سطح بدن ما مرکزی برای احساس لذت می باشد. دلیلی که پیرمرد و پیرزن ها این همه با علاقه یکدیگر را نوازش می کنند این است که آن ها ضعف قدرت جنسی را به راحتی با لامسه جبران می کنند.
آقایان متاسفانه بدلیل عدم تربیت جنسی فکر می کنند که کشش جنسی یک مرحله دارد و آن هم دوای دردش رابطه جسمی می باشد!!… آقایان به محض اینکه گرایشی از همسرشان به سمت خود احساس کنند می گویند: خب دیگه، الان وقتشه که من نقش یک شوهر ایده آل را بازی کنم!!! او شروع به رابطه جنسی می کند و بعد هم فکر می کند که عجب شوهران کاردرستی هستند که این همه به همسرشان رسیدگی می کنند!! نتیجه اینکه به دلیل عدم استفاده درست از رابطه جنسی زن دچار یک نارضایتی پنهان می شود زیرا که مانند کسی می ماند که آب می خورد ولی هنوز تشنه می باشد. باید بدانید که کشش جنسی مراحل دارد. مثلاً اگر آن را به 10 قسمت تقسیم کنیم از درجه 1 تا 6 لازم نیست شما رابطه جنسی داشته باشید چون خواست زن نیست… ولی شما هر مرحله ای را 10 تعبیر می کنید و می گویید: … خانم، برو تا بریم!!!!!!
چیزی که باید بدانید این است که حس لامسه یکی از عواملی است که به راحتی نیاز جنسی زن را بدون ایجاد رابطه به مراحل ابتدایی پاسخگو می باشد … متاسفانه آقایان فکر می کنند که رابطه مانند چراغ برق است که تا کلید آن را بزنی همه جا روشن و غرق شادی شود و به محض خاموشی همواره برای روشن شدن آماده باشد!!! آقایان باید بدانند که اهمیت لامسه برای همسرانتان خیلی زیاد است، حتماً باید کشش را در مراحل ابتدایی شناسایی کنید و از تکنیک های مختلف برای ارضای روحی و جسمی وی استفاده کنید… از آن جمله به تکنیک ماساژ دادن اشاره می کنیم.

 

اهمیت ماساژ دادن در رابطه جنسی

ماساژ دادن اندام های بدن ضمن اینکه باعث بهتر به حرکت درآمدن خون در بدن شده و خستگی را دفع می کند، از نظر روحی یک نوع قدردانی مرد را برای زن تداعی می کند و نیز امکان ارضاء جسمی و روحی را در مراحل پایین که منظور زن ایجاد رابطه نمی باشد را داراست… زن به محض تماس دست یک مرد با خود احساس لذت و شعفی را در تمام بدن خود حس می کند. ماساژ دادن و لمس کمر و نقاط مختلف بدن عموماً یک حالت خلسه روحی برای زن به وجود می آورد که این حالت به راحتی ارضا کننده روح وی می باشد و دیگر نیازی نیست که شما از رابطه فیزیکی استفاده کنید و پدر خود و همسرتان را در آورید… آخرش هم خسته و کوفته یواشکی فکر کنید چرا دیگه لذتی نداره؟؟؟ انگار یه چیزی کمه؟؟!!
پس در لحظاتی که در همسرتان احساس سبک کشش جنسی می کنید با ماساژ دادن وی را به آرامش برسانید و انرژی خود را حفظ کنید ضمن اینکه از بی اثر کردن رابطه جنسی با همسرتان جلوگیری کرده اید…