در مورد لیفت باسن یرزیلی چقدر اطلاعات دارید؟ آیا این روش همان بالا کشیدن باسن است یا مزایای دیگری هم برای فرد کاندید دارد؟ در مقاله لیفت باسن برزیلی از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام، در این مورد به طور کامل بحث کردیم اما کاربران عزیز ما سوالات متداولی در این مورد مطرح کردند که سعی کردیم در این پست به آنها جواب دهیم. با ما همراه باشید.

لیفت باسن با لیفت باسن برزیلی چه تفاوتی دارند؟

لیفت باسن روشی است که در آن، با تغیر شکل و سایز باسن، آن را برجسته تر و از نظر ظاهری، جوان تر نشان می دهند. این کار می تواند شامل برداشتن پوست شل و آویزان و لیپوساکشن باشد. در بعضی موارد نیز برای پروتز باسن، از تزریق سیلیکون استفاده می کنند. از طرف دیگر، لیفت باسن به روش برزیلی، روشی است که در آن، چربی را از یک ناحیه از بدن شما برمیدارند و آن را به باسن تزریق میکنند و برای شکل دادن و لیفت باسن، به جای ایمپلنت سیلیکونی، چربی تزریق می کنند. معمولا چربی به اندازه کافی تزریق می شود تا جایی که پوست شل و آویزان را پر کند، بنابراین در این روش هیچ پوستی برداشته نمی شود.

لیفت باسن برزیلی

آیا من باید شاخص توده بدنی (BMI) خاصی داشته باشم تا بتوانم کاندید لیفت باسن برزیلی شوم؟

BMI یا شاخص توده بدنی، اغلب برای تعیین اینکه آیا بیمار برای جراحی مناسب است یا نه، استفاده می شود. شاخص توده بدنی بر اساس مقایسه وزن به قد شما تعیین می شود و شما را از ذخیره چربی بدنتان، آگاه می کند.

BMI در محدوده وزنی بین وزن سالم تا کمی اضافه وزن، قابل قبول است. اگر دچار کمبود وزن هستید، احتمالا چربی کافی برای تزریق به باسن خود را ندارید و اگر چاق هستید و یا اضافه ‌وزن دارید، ممکن است جراحی برای سلامتی شما بسیار خطرناک باشد.

در صورتی که اکثر جراحان از روش BMI استفاده می کنند، اما برخی دیگر از جراحان آن را روشی غیر معتبر و غیر قابل اطمینان می دانند. چرا؟ فرض کنیم که شما یک وزنه ‌برداری هستید که دارای ماهیچه ‌های بزرگ و حجیمی هستید اما، بدنتان چربی کافی ندارد بنابراین با توجه با شاخص توده بدنی، شما فرد چاقی هستید.

لیفت باسن برزیلی، چقدر طول می کشد؟

لیفت باسن برزیلی معمولا بین ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد. بخش اول جراحی، شامل لیپوساکشن و بخش دوم، شامل تزریق مجدد چربی به باسن می باشد که هر کدام دو ساعت طول می کشد تا کامل شود. هم چنین زمانی هم برای حذف ناخالصی های چربی لازم است.

چربی از کجا برداشته خواهد شد؟

بیشتر اوقات، چربی از مناطقی گرفته می شود که چربی فراوانی در آن ناحیه وجود داشته باشد. این مناطق معمولا شامل پشت، شکم، چربی های اضافه در دو طرف کمر ( اصطلاحا دستگیره عشق نامیده می شوند) و قسمت بالایی ران‌ ها هستند.

لیفت باسن برزیلی

آیا لیفت باسن برزیلی ، اندامی مانند ساعت شنی را به من می دهد؟

از آنجایی که جراح شما به احتمال خیلی زیاد، چربی را از قسمت میانی و ران شما بر می دارد، متوجه خواهید شد که این مناطق بعد از انجام عمل لیپوساکشن، لاغرتر به نظر می رسند‌. شما در میانه بدن خود کمی لاغرتر به نظر خواهید رسید اما باسن گردتر و بزرگ ‌تری خواهید داشت و ظاهر شما را خیلی شبیه ساعت شنی نشان می دهد.

آیا باید قبل از عمل جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنم؟

بله، معمولا توصیه می شود که حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنید. با انتقال چربی جدید به باسن، رگ ‌های خونی نیاز به شکل گرفتن دارند تا به زندگی خود ادامه دهند و سیگار کشیدن بر روی این فرآیند، تاثیر منفی می گذارد. همچنین سیگار کشیدن، می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد.

من سلولیت دارم. آیا لیفت باسن برزیلی ، می تواند باعث بدتر شدن این حالت شود؟

لیفت باسن برزیلی، معمولا ظاهر سلولیت را به جای اینکه بدتر کند، بهتر می کند. به این دلیل که چربی تزریق شده، گودی ها و فرورفتگی ها را پر می کند و آنها را صاف تر و محکم تر می کنند.

جای زخم ها کجا هستند؟

برش هایی که برای لیفت باسن بزریلی ایجاد می شود، آنقدر کوچک هستند که به سختی قابل‌ تشخیص می باشند. ممکن است چند برش میلیمتری در نواحی اهداء کننده چربی که معمولا در میان چین و چروک طبیعی پوست هستند، ایجاد شود. برش هایی که در باسن ایجاد می شوند ممکن است کوچکتر باشند.

زمانی که برش ها بسته می شوند، می توانید از محصولاتی که برای کاهش ظاهر زخم ها، تولید شده اند، استفاده کنید. کرم های زخم سیلیکونی و کرم های لایه بردار، هر دو می توانند به شما در این مورد کمک کنند، اما بهترین توصیه این است که به دستورات مراقبت از زخم که جراح به شما می دهد، عمل کنید و زخم ‌ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید. قرار گرفتن زخم ها در برابر نور خورشید، ظاهر زخم و احساس آنها را بدتر می کند.

لیفت باسن برزیلی

بعد از عمل جراحی، چگونه می توانم بخوابم؟

هر گونه فشار مستقیم بر باسن فرآیند التیام را می تواند به خطر بیاندازد و از تشکیل رگ‌ های خونی جدید در چربی های تزریق شده، ممانعت کند. به احتمال زیاد، به شما گفته خواهد شد که به مدت چند هفته بعد از عمل جراحی، به روی پشت خود دراز نکشید. به این معنی که به  احتمال زیاد باید بر روی شکم خود بخوابید.

ممکن است بتوانید به پهلو هم بخوابید، اما باید مرتب وضعیت خود را تغییر دهید چون هنوز هم ممکن است در حالت خوابیده به پهلو نیز، بر روی باسن فشار وارد بیاید.

در مورد نشستن نیز وضع به همین صورت است. البته، اینکه بخواهید اصلا ننشینید، نیز سخت و مشکل است. بنابراین اگر نمی توانید از نشستن اجتناب کنید، فقط یک یا دو بالشت را در زیر ران خود بگذارید تا فشاری که بر روی باسن وارد می شود، کمتر شده و هر ۱۵ دقیقه یک بار وضعیت خود را تغییر دهید و جابجا شوید.

چقدر طول می کشد تا نتایج دیده شوند؟

بعد از بهبودی از عمل و به دست آوردن نتایج دلخواه، زمان زیادی طول می کشد تا نتایج لیفت باسن برزیلی را ببینید. با این حال، نوسانات وزن و پیری بر روی نتایج شما تاثیر خواهند گذاشت. شما با پیروی از یک روش زندگی سالم، می توانید باسن جدید خود را حفظ کنید.

آیا من باید لیفت باسن برزیلی را انجام دهم یا از ایمپلنت باسن استفاده کنم؟

تصمیم گیری در این باره، به اهداف و ذخیره چربی بدن شما بستگی دارد. در اغلب موارد، بیماران برای کسب نتایج مورد نظر و دلخواه خود، به اندازه کافی چربی دارند. با این حال، اگر لیفت باسن را انجام ندهید، ممکن است به جای آن به ایمپلنت باسن نیاز داشته باشید. با این حال، به یاد داشته باشید که ایمپلنت های باسن با خطرات بیشتری از جمله انسداد کپسولی ( تشکیل زخم اضافی در اطراف ایمپلنت) ، جابجایی ایمپلنت و تروما ( جمع شدن مایع یا خون ) در ارتباط می باشد.

همچنین ایمپلنت های باسن برای اینکه همیشه در بدن شما باقی بمانند، مناسب نیستند و مانند بیشتر ایمپلنت های سینه، باید برای تعویض آنها در آینده برنامه‌ریزی کنید.

لیفت باسن برزیلی

چند سی‌سی چربی را می توانم تزریق کنم؟

به جای اینکه دنبال این باشید که چه مقدار چربی را تزریق کنید، به این موضوع توجه کنید که چه مقدار چربی، می تواند ظاهر باسن شما را بهتر کند. شما ممکن است تنها با تزریق 200 سی سی، نتایج عالی و خوبی را به دست بیاورید، یا ممکن است فقط به ۱۰۰۰ سی‌سی چربی برای لیفت باسن خود نیاز داشته باشید.

قبل از عمل جراحی، جراح در مورد اینکه چه میزان چربی را باید خارج کند و به چه مقدار باید تزریق شود، به شما اطلاعاتی را می دهد.

اگر از نتایج به دست آمده، راضی نباشم چه می شود؟ آیا می توانم آن ‌ها را ثابت کنم؟

لیفت باسن برزیلی قابل برگشت نیست زیرا بیشتر چربی ها به ماهیچه‌ ها پیوند خورده‌ اند و در برخی موارد، چربی پیوند خورده، می تواند با انجام عمل لیپوساکشن نواحی اطراف ماهیچه‌ها، کاهش یابد.

مشکلات دیگری مانند عدم تقارن در شکل و اندازه، فاصله و یا حجم ناکافی را میتوان با اضافه کردن چربی بیشتر، حل کرد. شما باید درباره خط مشی مالی و ترمیم سریع و بهبود ظاهر خود، قبل از عمل جراحی، با پزشک جراح خود صحبت کنید.

لیفت باسن برزیلی

چه زمان پس از  عمل جراحی، نمی توانم ورزش کنم؟

این موضوع به جراح شما بستگی دارد. برخی از پزشکان، فقط دو هفته پس از عمل را توصیه می کنند، در حالی که برخی دیگر از آنها، حدود ۶ هفته را توصیه می کنند. به هر حال، باید همیشه منتظر این باشید که جراح، این اجازه را به شما بدهد. همیشه با ورزش های سبک و تمرینات سبک مربوط به قلب و عروق مانند پیاده ‌روی شروع کنید و به تدریج آنها را بیشتر کنید. تمرینات قدرتی، مانند وزنه‌ برداری و اسکات و تمرینات پرشی، باید در آخرین مرحله، به برنامه ورزشی اضافه شود.

در حقیقت، برخی از جراحان تا دو ماه بعد از عمل جراحی، انجام هیچ گونه تمرین ورزشی قدرتی را توصیه نمی کنند. زمانی که به طور کامل بهبود پیدا کردید، آن موقع است که می توانید تمام تمرینات ورزشی که قبل از عمل جراحی انجام می دادید را دوباره از نو شروع کنید.

آیا انجام تمرینات ورزشی، نتایج به دست آمده را از بین خواهد برد؟

ورزش و نوع رژیم غذایی، بر نتایج به دست آمده، می توانند تاثیر بگذارند زیرا هر دوی آنها بر میزان چربی تاثیر گذار می باشند. با کم کردن وزن، شما شاهد کم شدن ذخیره چربی و متناسب شدن اندام خود می شوید.

به این معنی که باسن شما ممکن است کوچکتر شود، اما بقیه اعضای بدن شما تغییری نکنند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که سلول ‌های چربی را هرگز از دست نمی دهید و این سلول ها، فقط کوچکتر‌ می شوند. تمرینات‌ ورزشی مانند اسکات، استپ، تمرینات پرشی و وزنه برداری، همگی در ساختن ماهیچه‌ های گلوتات مفید هستند. اگر دوست دارید مقاله نحوه انجام لیفت باسن برزیلی را مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی در این مورد کسب کنید.