آیا اسطوخودوس در فنگ شویی کاربرد دارد؟ اسطوخودوس یکی از محبوب‌ ترین گیاهان و نماد باستانی خلوص و تمیزی و با هزاران استفاده در فنگ شویی است. داشتن یک دسته اسطوخودوس خشک در خانه می ‌تواند مفید باشد و اغلب می توان اسطوخودوس را در روش های خلاقانه بسیاری (در هدایا، برای پوشش دادن کریستال و غیره) استفاده کرد. راه‌ های زیادی برای معرفی انرژی اسطوخودوس به خانه تان و استفاده از خواص درمانی آن وجود دارد. اگر هنوز با این گیاه فوق ‌العاده آشنا نیستید، این ۱۲ نکته در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به شما کمک می‌کند تا به صورت کامل با آن آشنا شوید.

اسطوخودوس در فنگ شویی – شاخه های اسطوخودوس نمایشی

راحت‌ ترین راه برای بهره‌مند شدن از حضور اسطوخودوس در منزل تان این است که آن را به نحوی به نمایش بگذارید که دکوراسیون منزل و سبک زندگی شما را تعریف کند. توصیه می ‌شود که به این دلیل که خلوص رنگ سفید می‌ تواند به فنگ شویی عمومی کمک کند، دسته های اسطوخودوس را در گلدان های سرامیکی سفید قرار دهید. این روش فنگ شویی را می توان در هر نقطه ای از خانه، از اتاق خواب گرفته تا حمام، به کار برید و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد و گل ‌های خشک ‌شده عادی، عملکردی مشابه اسطوخودوس را ندارند.

اسطوخودوس در فنگ شویی

اسطوخودوس در فنگ شویی – استفاده از اسطوخودوس در دکوراسیون

شما همچنین می ‌توانید از دسته های اسطوخودوس در لوازم دکوری مختلف در محیط خانه تان استفاده کنید. شما تنها احتمال دارد که با خلاقیت خود به هنگام استفاده از اسطوخودوس در دکوراسیون منزل خود برای خودتان محدودیت ایجاد کنید، پس احساس آزادی کنید و از آن لذت ببرید.

ساشه اسطوخودوس بسازید

ساشه اسطوخودوس یک روش بسیار ساده برای بهره مندی از انرژی اسطوخودوس در طول سال است. تنها چیزی که نیاز دارید چند کیسه کوچک است، ترجیحا پارچه طبیعی (پنبه یا ابریشم). آن‌ ها را با اسطوخودوس پر کنید تا کار تمام شود! از این ساشه های اسطوخودوس در کمدها، زیر بالش ‌ها، در کشوها، کیف مسافرتی و غیره استفاده کنید.

حتی می ‌توانید یکی را در لباس شویی تان قرار دهید و از آن در خشک‌ کن استفاده کنید؛ فقط مطمئن شوید که آن را محکم گره زده اید تا باز نشود. با این حال، برای این منظور، استفاده از روغن اسانس اسطوخودوس به جای گل ‌های خشک بهتر است. چند قطره روغن اسانس اسطوخودوس را روی یک توپ پنبه ای بریزید، توپ را در یک کیف کوچک قرار دهید، آن را ببندید و در خشک ‌کن از آن استفاده کنید تا لباستان بوی بهشت بگیرد.

به دنبال شمع روغن اسطوخودوس بگردید

یک راه بسیار ساده دیگر برای بهره‌ مند شدن از انرژی اسطوخودوس در خانه (به خصوص اتاق ‌خواب)، سوزاندن شمع ‌های طبیعی ساخته‌ شده با روغن اسانس اسطوخودوس است. دقت کنید که شمع شما از چه ساخته شده ‌است و برچسب ‌ها را با دقت بخوانید. اغلب شمع‌ های موجود در بازار هوا را آلوده می ‌کنند و حاوی سموم هستند.

اسطوخودوس در فنگ شویی

اسطوخودوس در فنگ شویی – روغن اسانس

همراه با لذت بردن از اسطوخودوس در فرم خشک آن، برای خودتان روغن اسانس اسطوخودوس بخرید. شما می‌ توانید تامین کنندگان خوب زیادی از روغن ‌های اسانس را پیدا کنید، پس نترسید که روغن اسطوخودوس را از شرکت ‌های مختلف بخرید و تفاوت را برای خودتان ایجاد کنید.

استنشاق عطر اسطوخودوس و همچنین استفاده از چند قطره روغن اسطوخودوس برای ماساژ سبک سر، می‌ تواند به سرعت انرژی شما را بالا ببرد.

اسپری هوای اسطوخودوس

اسپری کردن روغن اسانس اسطوخودوس در هوا یک روش بسیار سریع، ساده و عالی برای تازه کردن انرژی در هر فضایی است. شما می ‌توانید اسپری اسطوخودوس را در بسیاری از مکان ‌ها بیابید، و یا به راحتی خودتان می ‌توانید آن را بسازید. تنها چیزی که نیاز دارید یک بطری کوچک است، ترجیحا شیشه، با اسپری بلند و روغن اسانس اسطوخودوس. آب تازه را در بطری بریزید، چند قطره روغن اسانس اسطوخودوس بریزید، آن را تکان دهید و در این زمان کارتان تمام شده است.

با نسبت ۱۵ تا ۲۰ قطره به یک بطری ۴ اونسی می توان یک اسپری اسطوخودوس شگفت ‌انگیز ایجاد کرد.

اسطوخودوس در فنگ شویی

اسطوخودوس در فنگ شویی – پخش کننده عطر خودرو

اگر شما مجبور هستید ساعت‌ های زیادی را در اتومبیل خود صرف کنید، باید یک پخش کننده بوی اتومبیل به نام آروماتراپی تهیه کنید. استفاده از آن بسیار آسان است و می‌ تواند به طور قابل ‌توجهی حالت خود را تغییر داده و رفاه شما را افزایش دهد. شما ممکن است در ترافیک بدی گیر کرده باشید، اما با روغن اسانس اسطوخودوس در هوا، تنها کاری که باید انجام دهید کشیدن یک نفس عمیق است!


بیشتر بخوانید: فنگ شویی ثروت؛ جذب ثروت با کمک نمادهای فنگ شویی ثروت


موضوع جالب درباره روغن اسطوخودوس این است که این یک انطباق پذیر است و این به این معنی است که شما را آسوده می کند و در عین حال شما را هوشیار نگه می دارد، بنابراین هیچ نگرانی ای در مورد احساس خواب‌ آلودگی و یا تمرکز زدایی در هنگام رانندگی وجود ندارد.

پخش کننده شمعی

در خانه می‌ توانید از یک پخش کننده استفاده کنید تا از عطر التیام بخش روغن اسطوخودوس بهره ‌مند شوید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کاسه ای را در بالای پخش کننده با آب پر کنید، چند قطره روغن اسانس را به آن اضافه کنید، و شمع را در پایه پخش کننده روشن کنید. گرمای شمع به پراکنده شدن بوی عطر اسطوخودوس در هوا کمک می‌ کند.

پخش کننده شمعی می‌ تواند یک راه دوست‌ داشتنی برای اضافه کردن عطر و همچنین نور شفابخش شمع به هر اتاق باشد. فقط کافیست تا هر چند وقت یکبار مقداری آب به آن اضافه کنید.

اسطوخودوس در فنگ شویی

اسطوخودوس در فنگ شویی – پخش کننده فراصوت

یک پخش کننده فراصوت عطر یک راه عالی برای پراکنده کردن انرژی التیام بخش روغن ‌های اسانس در هوا است. پایه را با آب پر کنید، روغن ‌های اسانس را به آن اضافه کنید، زمان یا عملکرد پخش کننده را انتخاب کنید (اگر پخش کننده شما از این امکان برخوردار است)، آن را به برق وصل کنید و بگذارید تا دستگاه کارش را بکند.

این دستگاه ها علاوه بر تصفیه کردن هوا، باعث زیبایی و آسایش در محیط نیز می شوند. علاوه بر این، بسیاری از پخش کننده های فراصوت، می ‌توانند تاحیه وسیعی را پوشش دهند (از ۴۰۰ فوت مربع تا ۲۰۰۰ – ۳،۰۰۰ متر مربع).

استحمام با اسطوخودوس

یک راه جالب دیگر برای بهره ‌مند شدن از انرژی شفابخش اسطوخودوس در فنگ شویی این است که هر شب چند قطره روغن اسانس را به حمام تان اضافه کند.

مطمئن شوید که روغن اسطوخودوس خالص خریداری ‌کنید. هنگامی که در حمام تان استحمام می کنید، باید بدانید که بیشتر محصولات به اصطلاح اسطوخودوسی در کل شامل اسطوخودوس نیستند، فقط یک عطر مصنوعی در آن ها ریخته می شود. بدن‌ تان تفاوت این دو را می فهمد.

استفاده در پاک ‌سازی فضا

استفاده از چند ساقه اسطوخودوس می ‌تواند در پاکسازی فضا مفید باشد. این عطر به نحو مطلوبی شیرین، تمیز کننده و تسکین ‌دهنده است. حدود ۲ یا ۳ شاخه اسطوخودوس برای پاکسازی انرژی در فضایتان کافی است.

اسطوخودوس در فنگ شویی

به مزرعه اسطوخودوس بروید

اگر در جایی نزدیک یک مزرعه اسطوخودوس زندگی می کنید، در اواسط تابستان وقت آن است که بروید و از عطر اسطوخودوس در فنگ شویی استفاده کنید. مزارع بزرگ در ماه‌ های ژولای و اوت، جشنواره ‌های اسطوخودوس برگزار خواهند کرد. اگر در نزدیکی تان مزرعه اسطوخودوس ندارید، آن را به صورت آنلاین سفارش دهید.

اسطوخودوس شفابخش

اسطوخودوس را به عنوان بهترین دوستان خود انتخاب کنید و روزانه از آن استفاده کنید. راه‌ های زیادی وجود دارند که این دوستی به نفع شما تمام شود. طبیعت پر از اسطوخودوس است (در واقع بیش از ۳۰ نوع اسطوخودوس وجود دارد)، اما تنها تعداد کمی از آن ها روغن اسانس تولید می ‌کنند. از این عطر در کوکی، چای و بستنی، آراستن خانه، محافظت در برابر نیش پشه و تقویت انرژی استفاده کنید. پس آن را به خانه خود دعوت کنید و این دوستی را ادامه دهید.