قوانین فنگ شویی آینه چیستند؟ اگر آینه ها به طور مناسبی مورد استفاده قرار گیرند، شگفتی می سازند، که به اصطلاح آسپرین فنگ شویی نامیده می شود. استفاده فنگ شویی هوشمندانه از آینه، فضا را بزرگ ‌تر و روشن ‌تر می کند، انرژی مطلوب فراوان و آرامش را جذب می‌ کند، اشتباهات طراحی مختلف را تصحیح می ‌کند و انرژی حیاتی بیشتری را به خانه شما جذب می‌ کند. در ادامه این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام، به بهترین و بدترین جایگذاری های آینه در خانه می پردازیم (از ورودی اصلی گرفته تا اتاق ‌خواب شما) تا به شما کمک کند تا جادوی آینه را در ایجاد انرژی فنگ شویی خوب درک کنید. البته بسیار مهم است که بدانید دقیقا چه کاری با آینه انجام می ‌دهید، زیرا جایگذاری اتفاقی آینه، با صرف نظر از جذابیت آن، اغلب می ‌تواند انرژی فنگ شویی بدی را ایجاد کند.

فنگ شویی آینه در ورودی اصلی

یک آینه در ورودی اصلی معمولا به چند دلیل، فنگ شویی خوبی است. نور بیشتری را به داخل ورودی کوچک وارد می ‌کند، در سطح عملی، می توانید قبل از خروج از خانه ظاهر خود را بررسی کنید و همچنین می‌ تواند یک حس تجمل به خانه اضافه کند (اگر کادر آینه مجلل یا منحصر به فرد باشد). با این حال، یک فنگ شویی واقعا بد برای استفاده از آینه در ورودی اصلی وجود دارد که مهم است از آن آگاه باشید و آن، وجود آینه روبروی در است. دقت کنید که از این جایگذاری در منزل خود دوری کنید.

فنگ شویی آینه

فنگ شویی آینه روبروی پلکان

راهرو شما می‌ تواند از وجود آینه در ورودی اصلی بهره‌ مند شود و این را می توان در هر دو راهرو بزرگ و کوچک اعمال کرد. یک جایگیری مناسب برای اجتناب از همه هزینه ‌ها، قرارگیری آینه در رو بروی پلکان است. چرا؟ پلکان ها در فنگ شویی چالش برانگیز محسوب می ‌شوند و مهم نیست که در کدام ناحیه از خانه‌ قرار دارند. قرار دادن آیینه‌ ای که انعکاس پلکان را بازتاب می‌کند، انرژی آزاردهنده پلکان را دو برابر می ‌کند.

فنگ شویی آینه

آینه ها در رو به روی یکدیگر

در حالی که وجود آینه بزرگ در هر فضایی جذاب به نظر می ‌رسد، زیرا زیبایی، نور و حس وسعت را به محیط اضافه می‌کند (به خصوص در صورتی که آینه به زیبایی قاب شده ‌باشد)، آما اگر آینه ‌ها را طوری قرار دهید که نور یکدیگر را بازتاب کنند، می تواند به نکته ای چالش برانگیز در فنگ شویی تبدیل شود. این جایگیری ویژه آینه ها، انعکاس ثابتی از انرژی شبیه به حرکت بسیار فعال و پر هرج و مرج ایجاد می ‌کند، که قطعا فنگ شویی خوبی در خانه نیست.

فنگ شویی آینه

فنگ شویی آینه ها در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن شما می ‌تواند از انواع مختلف آینه و حتی یک آینه بزرگ بهره‌ مند شود. شما می ‌توانید ظاهری شبیه به یک دیوار گالری ایجاد کنید که کاملا خیره ‌کننده بوده و فنگ شویی خیلی خوبی ایجاد کند. فقط مطمئن باشید که این آینه بزرگ در ناحیه باگوآ فنگ شویی مناسبی قرار گیرد و همچنین این آینه به اندازه کافی بالا قرار گیرد که هیچ استفاده ‌ای از آن‌ به عنوان یک آینه واقعی نشود و تنها یک بازتاب شگفت ‌انگیز از نور باشد.

فنگ شویی آینه

آینه بالای شومینه

یکی از بهترین استفاده ها از آینه (و به خصوص یک آینه بسیار سنتی) استفاده از یک آینه بزرگ بالای بخاری و شومینه است. در سبک فنگ شویی، یک آینه بالای بخاری، عناصر فنگ شویی آتش را آرام می‌ کند و انرژی آرامی را به ارمغان می‌ آورد. این مکان به ویژه در صورتی حائز اهمیت است که شومینه یا بخاری در یک ناحیه باگوآ که شبیه به عناصر فنگ شویی آتش نیست، مانند باگوآ غرب یا شمال غربی، وجود داشته باشد.

فنگ شویی آینه

فنگ شویی آینه ها در اتاق غذاخوری

یک آینه در اتاق غذا خوری، یک نمونه سنتی فنگ شویی است که به طور سنتی از آینه استفاده می‌ کند، چون مقدار غذا را دو برابر می ‌کند، در نتیجه ثروت و فراوانی بیشتری را به همراه می آورد. هم چنین نور بیشتری را در فضا ایجاد می ‌کند، بنابراین این کار همیشه فنگ شویی بسیار عالی ای است.

فنگ شویی آینه

 آینه های حمام

آینه های حمام به طور حتم یک ضرورت هستند. تنها زمانی باید به سمت آینه کوچک‌ تر بروید که حمام شما در ناحیه فنگ شویی غیرمشابه به عنصر آب قرار گرفته باشد. در غیر این صورت، آینه بزرگ ‌تر بهتر است چون آن ‌ها نوعی تمیزی و انعکاس تازه نور را در اطراف خود ایجاد می‌ کنند.

فنگ شویی آینه

فنگ شویی آینه بالای تخت ‌خواب

قرار دادن آینه بالای تخت ‌خواب فنگ شویی خوبی نیست. به غیر از حس عملی، خطر احتمالی وجود یک جسم سنگین در بالای سر شما نیز وجود دارد. آینه‌ ها به طور مداوم انرژی زیادی را توزیع می‌ کنند. آینه شیئی است که قطعا بهتر است از قرار دادن آن در پشت یا بالای سر خود پرهیز کنید. زیرا شب، زمانی است که بدن شما در آن هنگام به آرامش و تجدید انرژی نیاز دارد.

فنگ شویی آینه

آینه ای با بازتاب تخت خواب

یکی دیگر از موقعیت های بد فنگ شویی آینه در اتاق‌ خواب، زمانی است که آینه در حال منعکس کردن تخت است.

فنگ شویی برای اتاق

فنگ شویی آینه ها در آشپزخانه

آینه ها در آشپزخانه (اگر چه کوچک و تزئینی) ایده فنگ شویی خوبی نیستند. آینه ها انرژی آب را می ‌آورند، در صورتی که آشپزخانه مرکز آتش است؛ این دو عنصر با هم برخورد می ‌کنند و انرژی متضادی را در منطقه ای‌ ایجاد می‌ کنند که در آن شما انرژی شاد، هماهنگ و مغذی را می‌ خواهید.

فنگ شویی برای اتاق

دفتر خانگی

بدترین موقعیت فنگ شویی آینه در دفتر خانگی تان (یا در اتاق مطالعه کودک)، پشت سر شما است. به غیر از آن، شما می‌ توانید از از اصول اتاق نشیمن در رابطه با قرار دادن آینه، در دفتر خانگیتان نیز استفاده کنید: به این فکر کنید که آینه چه چیزی را بازتاب و منعکس می ‌کند و آینه در کدام ناحیه باگوآ قرار دارد. همچنین نباید آینه مستقیما رو به روی در دفتر قرار داشته باشد.

فنگ شویی آینه

جایگیری آینه به وسیله ناحیه باگوآ

باگوآ یا نقشه انرژی فنگ شویی بهترین راهنما برای یافتن مناسب ترین مکان برای آینه است. در اینجا لیستی کوتاه از بهترین، بدترین و نواحی خنثی باگوآ، برای فنگ شویی خوب آینه آورده شده است.

  • بهترین مناطق برای آینه: شمال، شرق و جنوب شرقی
  • بدترین: جنوب، غرب و شمال غربی
  • خنثی: جنوب غربی، شمال شرقی، و مرکز

برای درک بهتر بهترین فنگ شویی در استفاده از آینه، و از همه مهم‌تر، برای استفاده خوب از آینه در فضای خود، باگوآ خانه خود را تعریف کنید. ما همه اطلاعات لازم برای آن را داریم.

استفاده نمادین فنگ شویی آینه ها

آینه ها، بیان عنصر آب فنگ شویی هستند و به همین دلیل نمایش فوق ‌العاده ای از ثروت و فراوانی هستند. قرار دادن آینه بزرگ در ناحیه پول (به خصوص با یک چارچوب برگی طلایی) می ‌تواند انرژی ثروت را جذب کند. اگر ناحیه پول شما در حمام یا در کمد باشد، ممکن است قرار دادن یک آینه بزرگ مجلل در آنجا عملی نباشد.

از بهترین قضاوت و احساس زیبایی ‌شناسی خود استفاده کنید، به دنبال راهنمایی‌ های فنگ شویی بگردید و فراموش نکنید که از خانه خود بپرسید که چه چیزی نیاز دارد تا جریان انرژی بهتری داشته باشد.

فنگ شویی دفتر کار

خلاصه ای از استفاده خوب و بد از آینه ها

برای جمع ‌بندی می ‌توان گفت که بدترین روش ‌های فنگ شویی برای قرار دادن یک آینه عبارتند از:

  • روی دیوار مقابل هر دری، به خصوص در جلویی
  • مقابل یا بالای تخت ‌خواب
  • پشت سرتان در دفتر
  • قرار گرفتن در ناحیه ای که انرژی چالش برانگیزی را منعکس ‌کند. (مانند پلکان)

و در این قسمت، بهترین روش های فنگ شویی خوب برای استفاده از آینه آورده شده است:

  • بازتاب نور یا نمای زیبا
  • قرار دادن در بهترین ناحیه فنگ شویی باگوآ
  • قرار دادن در ناحیه فنگ شویی پول یا سلامتی

یک آینه که به فرد اجازه دهد که خودش را به طور کامل در آن ببیند، همیشه فنگ شویی خوبی است. دقت کنید که خانه شما حداقل دارای دو آینه باشد؛ هر فضایی به انرژی خنک، آرامش بخش و تازه نیاز دارد.