چگونه میتوان پوستی شاداب تر داشت؟ با راه های طبیعی و سنتی جوانسازی پوست آشنایی دارید؟ آیا می دانید با کمک میوه هایی مثل پاپایا، کلم بروکلی و بلوبری میتوان پوستی جوان تر و شاداب تر داشت. امروز در می خواهیم در مورد این 3 نوع میوه و سبزیجات و تاثیراتی که می تواند بر جوانسازی و شفافیت پوست بگذارد، صحبت کنیم.

جوانسازی پوست

تاثیر پاپایا بر جوانسازی پوست

این ابرغذای خوشمزه غنی از آنتی اکسیدان های متنوع، انواع ویتامین ها و مواد معدنی است که ممکن است به بهبود کشش پوست و به حداقل رساندن خطوط چین و چروک در پوست و ظاهر فرد کمک کند. پاپایا شامل:

 • ویتامین های A، C، K و E
 • کلسیم
 • پتاسیم
 • منیزیم
 • فسفر
 • ویتامین های B

می شود.

میزان زیاد آنتی اکسیدان در پاپایا به مبارزه با مضرات رادیکال های آزاد کمک می کند و ممکن است علائم بالا رفتن سن در پوست را با تاخیر بیاندازد. پاپایا همچنین شامل آنزیم هایی به نام پاپئین است که فواید ضد پیری اضافی ایجاد کرده و به عنوان یکی از بهترین عوامل ضد التهاب طبیعی در بدن کار می کند. این آنزیم همچنین در بسیاری از محصولات لایه بردار پوست یافت می شود.

بنابراین استفاده از پاپایا (یا محصولاتی که از پاپایا ساخته شده اند) ممکن است به بدن کمک کند تا سلول های پوستی مرده خود را بریزد و باعث طراوت و شفافیت پوست شما شود.

می توانید یک بشقاب بزرگ از پاپایا که با آبلیمو تازه طعم دار شده است به عنوان بخشی از صبحانه تان استفاده کنید و یا در خانه ماسکی از پاپایا آمده کرده و شب بر روی پوست خود قرار دهید.

تاثیر بلوبری بر جوانسازی پوست

بلوبری غنی از ویتامین های A و C و همچنین آنتی اکسیدان هایی ضد پیری است که آنتوسیاتین نامیده می شود و این چیزی ست که بلوبری را به رنگ آبی زیبا در می آورد.

این آنتی اکسیدان قوی ممکن است از پوست در مقابل آسیب های ناشی از نور خورشید، استرس و آلودگی با تعدیل واکنش های التهابی و همچنین پیشگیری از بین رفتن کلاژن، محافظت می کند.

شما می توانید این میوه خوشمزه و کم شکر را در اسموتی های صبح یا ظرف میوه خود قرار دهید و اجازه دهید تا به عنوان یک ترکیب زیبا کننده عمل کند.

تاثیر کلم بروکلی بر پوست

بروکلی یکی از مراکز ضد التهاب و ضد پیری ست که شامل:

 • ویتامین های C و K
 • انواع مختلف آنتی اکسیدان ها
 • فیبر
 • فولات
 • لوتئین
 • کلسیم است.

بدن ما برای تولید کلاژن که پروتئین اصلی پوست بوده و باعث قوت و قابلیت ارتجاعی پوست می شود، به ویتامین C نیاز دارد. شما می توانید بروکلی را به صورت خام به عنوان میان وعده استفاده کنید و یا اگر زمان دارید، قبل از مصرف آن را به آرامی بخارپز کنید و همچنین آن را به سس پستو اضافه کنید. پختن بروکلی درواقع کمک می کند تا فواید بیشتری برای سلامتی را به ارمغان آورد.

جوانسازی پوست

  تاثیر سبزی شاهی و فلفل دلمه ای بر جوانسازی پوست

با توجه به غذایی که میخوریم،  پوست زیبا و درخشان می شود. زمانی که رژیم غذایی مان را با غذاهای حاوی آنتی اکسیدان، چربی های مفید، آب و مواد مغذی ضروری پر می کنیم، بدن خرسندی خود را با بزرگترین عضوش که پوست است، نشان می دهد. بلاخره پوست اغلب اولین قسمت بدن است که مشکلات داخل بدن را نمایان می کند. انواع متنوعی از لوسیون، کرم، ماسک و سرم ها وجود دارد که می توانند به جوانسازی پوست کمک کنند اما قبل از آن نیاز است با دقت به چیزی که در بدنمان به عنوان سوخت استفاده می شود، توجه کنیم.

محققان حتی نتیجه گرفته اند خوردن میوه و سبزیجات ایمن ترین و سالم ترین راه برای مقابله با رنگ پریدگی پوست و خطوط چهره است. در ابتدا می خواهیم از خواص سبزی شاهی بر جوانسازی و اینکه چه تاثیری بر درخشان شدن پوست می گذارد، توضیحات کاملی بیاوریم. سعی کنید بدن خود را از فوایدی که شاهی بر سلامت آن می گذارد، محروم نکنید. این برگ های سبز حاوی مواد مغذی متراکم و آبرسانی هستند که منبع بزرگی از:

 • کلسیم
 • پتاسیم
 • منیزیم
 • فسفر
 • ویتامین های A، C، K، B1 و B2، می باشند.

شاهی همچون یک داروی ضدعفونی کننده پوست از داخل عمل کرده و گردش خون و انتقال مواد معدنی به تمام سلول های بدن را افزایش می دهد که منجر به افزایش اکسیژن رسانی به پوست می شود. داشتن ویتامین های A و C و آنتی اکسیدان در شاهی ممکن است رادیکال های آزاد مضر را خنثی کرده و به دور نگه داشتن خطوط و چین و چروک های صورت کمک کند.

امتحان کنید:  برای درخشان شدن پوست و به طور کلی بهبود سلامتی خود سالادتان را با یک مشت از این سبزی سبز رنگ طعم دار کنید.

فلفل دلمه ای  قرمز و تاثیرات آن بر پوست

فلفل دلمه ای قرمز سرشار از آنتی اکسیدان و به علاوه ویتامین C فراوان بوده که برای تولید کلاژن و درنتیجه جوانسازی پوست مفید است. فلفل قرمز شامل آنتی اکسیدان های قوی است که کاروتئونید نامیده می شود.

کاروتئونیدها رنگدانه های گیاهی هستند که باعث می شوند ما بسیاری از میوه ها و سبزیجات را به رنگ های قرمز روشن، زرد و نارنجی ببینیم. آنها خواص ضد التهابی گوناگونی دارند و ممکن است به محافظت از پوست در مقابل آسیب های نور خورشید، آلودگی و سموم  محیطی کمک کنند.

امتحان کنید: فلفل دلمه ای را خلال کرده، آن را به حمص اضافه کنید، می توانید آن را به عنوان یک میان وعده استفاده کنید یا به سالادتان اضافه کرده و به صورت خام مصرف کنید، همچنین می توانید آن را تفت داده و به صورت پخته استفاده نمایید.