اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان به وجود می­اید. این روش معمولا در درمان زیبایی شناختی به عنوان یک پرکننده پوستی قابل تزریق برای اضافه کردن موقت حجم چهره و نشانه  های مبارزه با پیری استفاده می شود. اسید هیالورونیک زیر چشم  ها تزریق می شود تا ناحیه زیر چشم را پر کند و ظاهر جوان تری را ایجاد کند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و مو ی دکتر سلام به بررسی پرکننده های زیر چشم برای درمان حلقه  های تیره می پردازیم.

آنچه که تزریقات پرکننده زیرچشم می­ توانند درمان کنند

یکی از این موارد درمان حلقه های تیره اطراف چشم می باشد. در حالی که برخی اوقات حلقه  های تیره زیر چشم  ها می توانند نتیجه خستگی، آلرژی  ها و کم آبی باشند، اما معمولا توسط فرآیند طبیعی افزایش سن ایجاد می شوند. همانطورکه بزرگ  تر می شوید، بدن شما سلول  های پوستی جدید کمتری تولید می کند که باعث می شود پوست زیر چشمان شما نازک تر شود. هم چنین شروع به از دست دادن چربی و کلاژن می کنید که به حفظ خاصیت کشسانی پوست شما کمک می کند. در نتیجه، رگ  های خونی زیر پوست شما قابل مشاهده تر می شوند، که می تواند منجر به تیره شدن اطراف چشم  ها شود.

تزریقات پرکننده زیرچشم

اسید هیالورونیک را می توان در زیر چشم  ها تزریق کرد تا حجم شیار زیر چشم را احیا کند. این کار اساسا لایه  ای بین رگ  های خونی و چشم  های شما فراهم می کند که به کاهش ظاهر حلقه  های تیره کمک می کند.

درمان چین و چروک با پرکننده های زیر چشم

اسید هیالورونیک همچنین می تواند، اغلب به همراه سایر درمان  ها مانند لیزر درمانی، برای درمان چین و چروک زیر چشم، مورد استفاده قرار گیرد. با افزایش سن، تولید کلاژن، چربی و الاستین کاهش پیدا می­کند، که چون پوست اطراف چشم، الاستیسیته خود را از دست می دهد، می تواند باعث ایجاد چین و چروک شود. اسید هیالورونیک با بازیابی حجم در زیر چشم  ها عمل می کند و به طور موقت ظاهر خطوط عمیق و چین و چروک های ثابت را کاهش می دهد.

آنچه که تزریقات پرکننده زیرچشم نمی ­توانند درمان کنند

هیپرپیگمانتاسیون

در برخی موارد حلقه  های تیره زیر چشم به جای کاهش حجم، توسط هیپرپیگمانتاسیون ایجاد می شوند. پرکننده ها نمی توانند هیپرپیگمانتاسیون را حل کنند. در عوض، می ­توانید برای این کار، لیزر درمانی و یا یک لایه بردار شیمیایی را مد نظر داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با یک ارائه  دهنده خدمات زیبایی با تجربه صحبت کنید.

چین و چروک جدید

در حالی که پر کننده  ها اغلب در درمان چین و چروک به کار می روند، اما به طور فعال از تشکیل چین و چروک  های جدید جلوگیری نمی کنند. بسته به شرایط خاص، استفاده از محصولاتی مانند بوتاکس، دیسپرت و زئومین می تواند گزینه موثرتری باشد.

روش تزریق پرکننده های زیر چشم

تزریق اسید هیالورونیک یک روش غیر تهاجمی است که معمولا در دفتر ارائه دهنده خدمات زیبایی انجام می شود. انجام این روش معمولا ۳۰ دقیقه یا کم  تر طول می کشد.

درمان شما با تمیز کردن محل تزریق به وسیله یک عنصر ضدباکتریایی شروع خواهد شد. هم چنین ارائه دهنده شما ممکن است برای کمک به کاهش ناراحتی، از بی  حسی استفاده کند، با این حال اکثر مردم متوجه می شوند که تزریقات بسیار دردناک نیستند. تزریق فقط چند لحظه طول می کشد و با ماساژ ملایم ادامه پیدا می­کند، تا اینکه ارائه دهنده شما پر کننده را برای کسب بهترین نتیجه در موقعیت مناسب قرار  دهد.

پس از انجام درمان، ممکن است یک بسته یخ به شما داده شود تا به منظور به حداقل رساندن هر گونه تورم ممکن کمک کند. احتمال دارد که ارائه دهنده به شما بگوید که برای چند ساعت پس از درمان از لمس کردن محل تزریق اجتناب کنید و همچنین از شما بخواهد که برای چند روز از ورزش شدید خودداری کنید چون این فعالیت  ها خطر کبودی را افزایش می دهند. برای ایمنی و کسب بهترین نتایج، مهم است که همیشه دستورات ارائه دهنده تان را با دقت اجرا کنید.

تزریقات پرکننده زیر چشم

بازبینی

تزریق اسید هیالورونیک به طور معمول برای درمان حلقه  های زیر چشم بسیار موثر است و اکثر مردم اذعان دارند که از نتایج راضی بوده اند.

به عنوان مثال، تحقیقی که در مجله جراحی پلاستیک صورت JAMA منتشر شد، میزان رضایت بیمارانی را که از پرکننده اسید هیالورونیک برای درمان از دست رفتن حجم در اطراف چشم  ها استفاده کرده بودند، مورد مطالعه قرار داد.

حدود ۷۱ درصد از بیماران از نتایج خود راضی بودند و محققان به این نتیجه رسیدند که درمان، رضایت بالای بیماران را به همراه دارد و یک نمودار ایمنی قابل  قبول برای اصلاح این مشکل وجود دارد.

پرکننده های زیر چشم تا چه مدت باقی می­ مانند؟

مهم است توجه داشته باشید که مواد پرکننده پوستی یک راه  حل دائمی برای حلقه  های تیره موجود در زیر چشم  ها نیستند. شما می توانید انتظار داشته باشید که این نتایج در حدود شش تا نه ماه باقی بمانند. پس از آن زمان، اسید هیالورونیک تجزیه شده و جذب بدن شما می شود. اگر می خواهید نتایج را حفظ کنید، می توانید درمان را تکرار کنید.

عوارض جانبی و نگرانی  ها

به طور کلی درمان توسط تزریق پرکننده های زیر چشم بسیار ایمن به شمار می­ رود. با این وجود، هنوز چند خطر مهم و اثرات جانبی وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشیم.

کبودی

کبودی یکی از رایج  ترین اثرات جانبی تزریق اسید هیالورونیک است. طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا، برخی مطالعات نشان داده اند که در ۱۹ تا ۲۴ درصد از بیماران کبودی رخ می دهد، در حالی که تحقیقات دیگری نشان می دهند که این نرخ ممکن است تا ۶۸ درصد نیز برسد.

بیشتر بیماران دریافته اند که کبودی و تورم در عرض چند روز ناپدید می شود. پزشک شما ممکن است توصیه کند که برای کاهش کبودی و تغییر رنگ، از کرم آرنیکا استفاده کنید.

هیپرپیگمانتاسیون

هم چنین این خطر وجود دارد که ممکن است درمان به علت چگونگی واکنش پوست به آسیب، منجر به هیپرپیگمانتاسیون (لکه  های تیره پوستی) شود. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله پوست شناسی بالینی، زیبایی و تحقیقاتی، افرادی که پوست تیره  تری دارند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

بی نظمی ها

پر کننده پوستی می تواند باعث ایجاد خراش، توده و سایر بی  نظمی  ها شود. گاهی اوقات این مسائل خودشان در عرض چند روز حل خواهند شد، اما اگر باقی بمانند، ممکن است نیاز به پی  گیری بیشتری داشته باشند. می توان برای حل ایمن مشکلات پرکننده های اسیدی هیالورونیک و معکوس کردن اثرات درمان، از هیالورونیداز استفاده کرد.

پرکننده های زیر چشم

برندهای پرکننده پیشنهادی برای ناحیه زیر چشم

معروف ترین مارک  های پرکننده که برای تزریق  های زیر چشمی استفاده می شوند، عبارتند از:

  • رستیلین
  • ژئودرم

این برندها از نظر قیمت، کارایی و مدت ماندگاری نتایج، بسیار شبیه هستند. اکثر متخصصان، پرکننده های خود را براساس اولویت  های حرفه  ای خود و این که کدام محصول دارای بهترین تجربه برای آن  ها بوده است، انتخاب می­کنند.

کرم های جایگزین

تعدادی کرم وجود دارند که حاوی مقادیر کمی اسید هیالورونیک هستند. بسیاری از مردم نتایج رضایت  بخشی را با استفاده از این محصولات تجربه می کنند، اما به خاطر داشته باشید که آن  ها به اندازه تزریق اسید هیالورونیک موثر نیستند.

می خواهید یک کرم اسید هیالورونیک را در برنامه زیبایی خود وارد کنید؟ در اینجا سه مورد از موثرترین محصولات موجود در بازار وجود دارد:

  • ژل چشم Baebody
  • RoC Retinol Correxion
  • کرم Retinol طبیعی

هزینه پرکننده های زیر چشم

هزینه تزریق پرکننده پوستی زیر چشم بسته به موقعیت تان، تجربه متخصص شما و مقدار پرکننده ای که برای درمان خاص شما مورد نیاز است، می تواند به طور قابل  توجهی متفاوت باشد.

یک متخصص نزدیک به خودتان پیدا کنید

پرکننده های زیر چشم یک روش اثبات شده برای کاهش ظاهر حلقه  های تیره زیر چشم  ها و ایجاد ظاهر جوان تر هستند. اگر به تزریق اسید هیالورونیک فکر می کنید، مهم است که از خدمات یک متخصص زیبایی که می توانید به او اعتماد کنید، استفاده کنید.