در این بخش که با عنوان چین و چروک پوستتان را با روش های طبیعی کمتر کنید، در مجله پزشکی دکتر سلام منتشر شده است شما را با روش هایی آشنا می کنیم که بصورت کاملا طبیعی می توانید چین و چروک پوستتان را کاهش دهید.

چین و چروک پوستتان را با روش های طبیعی کمتر کنید

با استفاده از سفیده تخم مرغ، روغن زیتون، ماساژ، میوه و سبزیجات و آب لیمو، چین و چروک پوستتان را کمتر کنید. 

 

سفیده تخم‌مرغ

چند تا سفیده تخم‌مرغ را داخل کاسه‌ای کوچک ریخته، هم بزنید. صورت خود را با آن ماساژ دهید. بگذارید 15 دقیقه روی آن باقی‌ مانده، خشک شود. با آب گرم صورت خود را بشویید و از جادوی جوانی ویتامین‌های B و سرشار بهره‌مند شوید.
روغن زیتون
روغن زیتون طبیعی کمک می‌کند پوست شما نرم و انعطاف‌پذیر باقی بماند. به آرامی چند قطره از آن را قبل از خواب روی صورت خود ماساژ دهید و با حوله‌ای نرم آن را پاک کنید. بعد از خواب متوجه نرم و سالم به نظر رسیدن پوست خود خواهید شد.
ماساژ
چند دقیقه وقت بگذارید. لوسیون مورد علاقه خود را روی صورت ماساژ دهید. در مورد قسمت‌هایی مانند گردن، زیر چشم و پیشانی بیش‌تر دقت کنید. می‌توانید برای آرامش بیش‌تر و درمان به ماساژورهای ماهر که با نقاط حساس صورت و گردن آشنا هستند، مراجعه کنید.
میوه و سبزیجات
میوه و سبزیجات تازه که سرشار از ویتامین‌های A و باشند، صورت شما را پرتر نشان می‌دهند. نوشیدن آب سبزیجات یا آبمیوه تازه به ترمیم پوست از داخل و شادابی آن کمک می‌کند.
آب‌ لیمو
یک برش لیمو را روی چین ‌و چروک‌ها و خطوط ریز صورت خود ماساژ دهید. اسید لیمو کمک می‌کند پوست روشن‌تر به نظر برسد و بروز چین‌ و چروک را به تعویق ‌اندازد. با کشیدن نفسی عمیق از رایحه خوش مرکبات تازه بهره‌مند شوید.