بازار بزرگ استانبول تاریخی طولانی دارد و در سال 1455 تاسیس شده است، این بازار پس از پیروزی حکومت عثمانی به قسطنطنیه احداث شد و طی مدت زمانی  گسترش یافته و اکنون دارای 61 خیابان و بیش از 3 هزار مغازه است. این بازار  طی وقایعی ناگوار همون زلزله و آتش سوزی تخریب شده و دوباره مورد بازسازی قرار گرفته است اما با این حال معماری سنتنی و زیبای آن تا به امروز حفظ شده است، قدم زدن و خرید از بازار بزرگ ترکیه به قدری لذت بخش است که ساعت ها سرگرممان می کند.

گردشگران تور استانبول می توانند از بازار بزرگ استانبول که برترین جاذبه گردشگری جهان در سال 2014 بوده است که بیش از 91 میلیون نفر از این بازار بازدید داشته اند.

فضای سر پوشیده و پر از رنگ های زیبا در بازار فدیمی ترکیه دلیلی است که بتوان از این بازار نهایت لذت را برد، به طور کلی این بازارقدیمی ترین بازار ترکیه بوده و همچنین از قدیمی ترین بازار های دنیا محسوب می شود و دارای مساحتی 48 هزار متر مربع که 60 راهرو و 5500 فروشگاه را داراست. جالب است بدانید که که در مرکز این بازار، بازارچه کوچکی مختص فروش عتیقه جات می باشد که به اندرونی معروف است و گردشگران تور ترکیه می توانند از این بازار های قدیمی بازدید و خرید کند.

در شهر زیبای آنتالیا که پر از مراکز خرید، تفریحات آبی می باشد سالانه میلیون ها گردشگر به آنتالیا سفر می کنند تا از طبیعت بی نظیر آن بهره مند شوند و ساعت ها به گشت و گذار بپردازند.

گردشگران تور لحظه آخری آنتالیا باید بدانند که در این شهر بازار های محلی و قدیمی بسیاری نظیر: بازار فرش، شنبه بازار، بازار جمهوریت، آنتالیا بازار، بازار قدیمی، بازار گاراژ شرقی، بازار های کالجی وجود دارد.

در شهر آنتالیا هزاران مراکز خرید و فروشگاه و بازار های محلی وجود دارد که اطلاعات دقیقی در مورد محل دقیق آن ها و زمان برگزاریشان وجود ندارد که اکثر افراد با پرس و جو از افراد محلی می توانند به این بازار ها بیایند.