در مورد بزرگ کردن سینه در ترنس ها چه می دانید؟ بزرگ کردن سینه برای تغییر جنسیت شامل قرار دادن ایمپلنت سینه یا بین دنده ای و عضلات شاخه ای (قفسه سینه) در زیر بافت پستان انجام می شود. هدف از انجام این عمل جراحی افزایش سایز سینه ها است. این مرور کلی قصد دارد اطلاعات بیشتری را درمورد آنچه در این روش انجام می شود و به چه نتیجه ای می رسد، به شما انتقال دهد. در این مقاله از بخش جنسی و زیبایی دکتر سلام به بررسی بزرگ کردن سینه در ترنس ها می پردازیم.

بزرگ کردن سینه در ترنس ها چه نتیجه ای می تواند به دنبال داشته باشد؟

هدف از بزرگ کردن سینه برای تغییر جنسیت (که بعضاً آن را “عمل جراحی برتر MTF” می نامند) افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها است. این کمک می کند تا یک سینه به ظاهر زنانه تر ایجاد شود. بسیاری از افراد ممکن است این عمل جراحی را بعد از استفاده از هورمون درمانی برای افزایش سایز سینه خود در نظر بگیرند. اگر متوجه شدید که هورمون درمانی به تنهایی نتیجه مورد نظر شما را ایجاد نمی کند، ممکن است بخواهید بزرگ کردن سینه را با جراحی امتحان کنید. جراح شما ممکن است پیشنهاد کند که حداقل 12 تا 18 ماه هورمون درمانی را قبل از عمل امتحان کنید. این امر به رشد طبیعی پستان قبل از استفاده از ایمپلنت اجازه می دهد تا سایز آنها افزایش یابد.

بزرگ کردن سینه

دو هورمون وجود دارد که در اندازه سینه تأثیر دارند:

 • استروژن – این به افزایش سطح چربی در سینه ها، باسن و ران کمک می کند.
 • پروژسترون – این به رشد غدد شیر و گرد شدن سینه ها کمک می کند. همچنین باعث می شود که آرئولا در اطراف نوک پستان بالغ شود و تیره شود.

تصمیمی که شما برای انجام جراحی زنانگی انتخاب کرده اید صددرصد انتخاب شماست. هر فرد به SRS (عمل جراحی مجدد رابطه جنسی) اهمیت می دهد و اولویت شما ممکن است با شخص دیگر متفاوت باشد. بنابراین، ممکن است وقتی احساس کردید برای افزایش اندازه سینه خود آماده هستید، این عمل جراحی را انجام دهید. تنها جراحی تغییر جنسیت که در حال حاضر ارائه می دهیم بزرگ کردن سینه است. در نتیجه، این مقاله تنها به منظور افزایش اندازه پستان و نه سایر درمان های مرتبط با تغییر جنسیت متمرکز است.


بیشتر بدانید: ایمپلنت‌ پستان؛ روش ها، دلایل و عوارض برداشتن ایمپلنت‌ پستان


بهترین کاندید های بزرگ کردن سینه

کاندیداهای ایده آل، زنان ترنس سالمی هستند که آماده هستند تا مراحل بعدی تغییر جنسیت شان را از نظر تغییرات ظاهری انجام دهند. بیشتر زنان ترنس قبل از انجام عمل جراحی پستان، تحت عمل هورمون درمانی قرار گرفته اند. هورمون درمانی می تواند به افزایش اندازه بافت پستان به طور طبیعی کمک کند و جراحی شما را برای جایگذاری ایمپلنت در پستان آسان تر کند. غالباً، ترنس ها می توانند دریابند که هورمون درمانی به تنهایی به آنها در رسیدن به ظاهری که می خواهند برسند کمک نمی کند. اگر این چیزی است که شما در حال تجربه آن هستید، ممکن است عمل جراحی سینه بهترین گام بعدی برای شما باشد.

کاندیداهای ایده آل برای جراحی  بزرگ کردن سینه در ترنس ها شامل کسانی است که:

 • بالای 18 سال دارند
 • از نظر پزشکی و عاطفی سالم هستند
 • به پشتیبانی روانشناختی مداوم دسترسی داشته باشند
 • از حمایت اجتماعی شدید از طرف دوستان و خانواده برخوردار هستند
 • از نظر وزن پایدار هستند
 • BMI سالم دارند
 • در هورمون درمانی قرار دارند
 • در حال حاضر به عنوان جنسیت انتخاب شده خود زندگی می کنند
 • یک نامه ارجاع از یک متخصص بهداشت و درمان دارند

بزرگ کردن سینه

چرا عمل بزرگ کردن سینه در ترنس ها انجام می شود؟

بسیاری از ترنس ها انتخاب می کنند که عمل جراحی سینه را انجام دهند تا با کمک آن بتوانند به ظاهر مورد نظر سینه شان برسند. اکثر جراحان توصیه می کنند حداقل 18 ماه قبل از عمل جراحی، هورمون درمانی را انجام دهند. انتخاب مرحله بعدی در انتقال شما با انجام عمل جراحی سینه می تواند به بعضی از افراد کمک کند تا احساس راحتی بیشتری نسبت به بدن خود داشته باشند.

از آنجا که جراحی سینه یک روش بسیار تهاجمی است، مهم است که قبل از شروع درمان با دقت فکر کنید. همچنین شما باید از قبل، به زندگی روزمره خود به عنوان جنسیت انتخاب شده پرداخته باشید و باید از یک سیستم پشتیبانی اجتماعی قوی از دوستان و یا خانواده برخوردار باشید. همچنین ضروری است که به جراح خود بگویید که از جراحی به چه نتیجه ای می خواهید برسید. آنها تمام جنبه های این روش را با شما به اشتراک می گذارند و بهترین دوره درمانی را توصیه می کنند.


بیشتر بدانید: از ایمپلنت پستان چه میدانید؟


نحوه انجام جراحی بزرگ کردن سینه در ترنس ها

تغییر جنسیت مرد به زن شامل افزایش اندازه سینه ها با استفاده از ایمپلنت ایمپلنت انجام می شود. جراحی بزرگ کردن سینه عموماً 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. شما قبل از انجام عمل جراحی با جراح خود ملاقات خواهید کرد. در طی این مشاوره، در مورد اهداف مورد نظرتان از درمان، بحث خواهید کرد. همچنین می تواند اطلاعاتی را در مورد آنچه در این روش انجام می شود به شما بدهد. آنها همچنین دستورالعمل های دقیقی راجع به آنچه می توانید قبل و در روز جراحی بخورید، به شما ارائه می دهند.

1. رضایت

قبل از معالجه، باید فرم رضایت نامه امضا کنید. قبل از امضای این کار، باید فواید و خطرات احتمالی این پروسه را درک کنید. جراح این موارد را کاملا برایتان توضیح می دهد. در صورت عدم اطمینان از هرگونه از موارد، حتماً سؤال کنید. جراح شما چند خط را روی سینه شما ترسیم می کند تا محل برش را مشخص کند.

بزرگ کردن سینه

2. بیهوشی

در روز جراحی بزرگ کردن سینه ، شما متخصص بیهوشی خود را ملاقات خواهید کرد. این پزشک وظیفه دارد که شما را در طول عمل بیهوش کند و یا بسته به شرایط شما، از بی هوشی موضعی استفاده کند. بسته به آنچه که شما با جراح به توافق می رسید، این روش ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با آرام بخش انجام شود.

3. برش

تمام جراحان قصد دارند تا حد ممکن میزان برش را کاهش دهند. به طور کلی، جراح با برش زدن در پنهان ترین قسمت ها، زیبایی سینه های شما را افزایش می دهد. این ممکن است شامل ایجاد برش در قسمت های زیر باشد:

 • برش در حوالی مرز آرئولا
 • برش وریدی دقیقاً زیر پستان
 • برش transaxillary در زیر بغل

جراح شما در مورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب است صحبت خواهد کرد و در مورد خطرات و مزایای هر نوع برش صحبت خواهد کرد.

4- قرار دادن ایمپلنت

سه موقعیت متفاوت وجود دارد که جراح شما می تواند ایمپلنت را قرار دهد. روی عضله، زیر ماهیچه یا ترکیبی از هر دو. موقعیتی که جراح شما تصمیم می گیرد از آن استفاده کند بستگی به این دارد که کدام یک بهترین نتیجه را برای شما به وجود می آورد. گزینه هایی که جراح شما می تواند استفاده کند عبارتند از:

روی عضله (زیر جلدی یا زیرمجموع)

ایمپلنت که روی عضله قرار دارد، می تواند به بهبود شکل پستان کمک کند زیرا نزدیک به سطح پوست است. ایمپلنت در این موقعیت همچنین می تواند به درد کمتر بعد از عمل در چند روز اول منجر شود. در هنگام انعطاف پذیری عضلات قفسه سینه،  ایمپلنت نیز کمتر به چشم می خورد. اما احتمالاً در ماموگرام های بعدی قابل مشاهده هستند و احتمالاً برای انجام  ماموگرافیهای بعدی تداخل دارند.

زیر عضله (عضلانی یا زیر عضلانی)

ایمپلنت هایی که در زیر عضله قرار می گیرند، خطر کمتری برای مشاهده پس از قرار دادن دارند. این امر به این دلیل است که عضله قفسه سینه بالشتک اضافی از بافت نرم را ایجاد می کند. ایمپلنت های موجود در این موقعیت نیز احتمالاً با ماموگرافی تداخل ندارند.

ترکیبی (همزمان زیر عضله ای و روی عضله)

در بعضی از افراد، جراحان ممکن است از ترکیبی از هر دو روش استفاده کنند. این شامل جراحی خواهد شد که قسمت بالای ایمپلنت زیر عضله و قسمت زیرین ایمپلنت در تماس مستقیم با بافت سینه قرار گیرد.

بزرگ کردن سینه

انواع ایمپلنت پستان در جراحی بزرگ کردن پستان

سه نوع مختلف ایمپلنت ایمپلنت وجود دارد که هم اکنون در دسترس هستند. در طول مشاوره، جراح شما در مورد این سه نوع با شما بحث خواهد کرد و پیشنهاد می کند کدام یک به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد. سه نوع ایمپلنت پستان عبارتند از:

سالین

ایمپلنت سالین از یک پوسته سیلیکونی بیرونی پر شده از آب نمکی استریل تشکیل شده است. پوسته سیلیکونی درون سینه خالی وارد شده و سپس از طریق دریچه با آب نمک پر می شود. ایمپلنت های سالین دیگر اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا در معرض خطر بیشتری از پارگی هستند و نتایج بسیار طبیعی به نظر نمی رسند.

ژل سیلیکون

این ایمپلنت ها از یک پوسته بیرونی سیلیکونی ساخته شده اند که با یک ژل سیلیکونی چسبناک پر شده است. ایمپلنت های ژل سیلیکون نسبت به ایمپلنت های سالین طبیعی به نظر می رسند. همچنین احتمال شکستگی آنها نیز کمتر است.

ژل سیلیکونی کاملاً منسجم

این طبیعی ترین نوع ایمپلنت پستان هستند. این ایمپلنت ها حاوی ژل سیلیکونی محکم هستند که فرم پایداری بیشتری به آنها می دهد. ایمپلنت ژل سیلیکون کاملاً منسجم حداقل مستعد ابتلا به پارگی است و حتی در صورت انجام این کار، محتویات به آسانی نشت نمی کنند.

شکل ایمپلنت پستان انتخابی

ایمپلنت پستان می تواند به دو شکل گرد یا اشکی باشد. شکل ایمپلنت که جراح شما برای استفاده انتخاب می کند، به سلیقه شما بستگی دارد.

ایمپلنت گرد

ایمپلنت سینه گرد به قسمت های پایین و بالای پستان حجم می دهد. به همین دلیل است که آنها “حجم دهنده” تلقی می شوند. آنها به ویژه برای بیمارانی که به دنبال افزایش حجم در قطب فوقانی پستان هستند مناسب هستند.

ایمپلنت اشکی

ایمپلنت اشکی، همچنین به عنوان ایمپلنت آناتومیک شناخته می شود، شکل طبیعی بسیار بیشتری ایجاد می کند. آنها به طور عمده به قسمت پایین پستان حجم می دهند، که به ایجاد شکل طبیعی تر پستان کمک می کند. جراح شما قادر خواهد بود تشخیص دهد که کدام شکل ایمپلنت می تواند به ایجاد ظاهری که می خواهید برسید کمک کند.

7. بستن برش ها

بعد از قرار دادن ایمپلنت ها در پستان، جراح شما برش را با بخیه می بندد.

8- به بخش بازخواهید گشت

هنگامی که به هوش می آیید ، برای بهبودی به بخش بازگردانده می شوید. ممکن است شما بتوانید در همان روز به خانه بروید، یا ممکن است یک شب را در بیمارستان بگذرانید. شما می توانید قبل از جراحی از جراح خود بپرسید که چه زمانی می توانید به خانه برگردید. پس از اتمام جراحی بزرگ کردن سینه ، جراح شما دستورات مراقبت ویژه ای را برای شما ارائه می دهد که باید از آنها پیروی کنید.

بزرگ کردن سینه

انتظاراتی که از مشاوره قبل از جراحی بزرگ کردن سینه تان دارید

اگر فکر می کنید بزرگ کردن سینه  قدم بعدی در تغییر جنسیت شماست، پس نیاز به مشاوره دارید. این معمولاً یک جلسه 15 تا 60 دقیقه ای با یک جراح به طول می کشد. در این مشاوره در مورد اهداف و انتظارات خود از جراحی صحبت خواهید کرد. جراح شما همچنین سؤالاتی از شما خواهد پرسید كه می تواند موارد زیر را شامل شود:

 • آیا شرایط پزشکی مناسبی دارید؟
 • آیا داروها را منظم مصرف می کنید؟ (شامل داروهای گیاهی و ویتامین ها)
 • آیا شما در حال حاضر سیگار می کشید؟
 • آیا در حال حاضر الکل می نوشید یا از مواد مخدر استفاده می کنید؟
 • آیا چیزی وجود دارد که به آن حساسیت دارید؟
 • چه مدت است که به عنوان جنسیت انتخاب شده خود زندگی می کنید؟
 • آیا در حال حاضر هورمون درمانی انجام می دهید؟
 • دوست دارید از عمل جراحی به چه نتیجه برسید؟

جراح شما پاسخ های شما را در مورد این سؤالات در نظر گرفته، سینه های شما را معاینه می کند و سپس بهترین برنامه درمانی را برای شما پیشنهاد می کند. آنها همچنین ممکن است برای سوابق پزشکی تعدادی عکس از سینه های شما بگیرند.

تشخیص درست برای انتخاب اندازه ایمپلنت

بعد از بحث در مورد اندازه سینه مورد نظر خود با جراح، جراح شما اندازه گیری سینه هایتان را انجام می دهد و اندازه ایمپلنت مناسب را توصیه می کند. برخی از جراحان در طول مشاوره اندازه های ایمپلنت را پیشنهاد می دهند. می توانید در طول مشاوره روی این اندازه های مختلف بحث کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند. برخی از جراحان همچنین تصویربرداری سه بعدی در دسترس دارند که می توانید از آنها برای تصمیم گیری کمک بگیرید.

این دستگاه از زوایای مختلف از سینه های شما عکس می گیرد و تصویر رایانه ای را از آنچه که پس از عمل خواهید دید، تهیه می کند. اندازه پستان در تصاویر قابل تغییر است تا به شما ظاهری متفاوت نشان دهد. اگرچه سایزهای سینه و تصویربرداری سه بعدی می توانند به شما ایده ای بدهند که ممکن است پستان بعد از عمل، ایده آل به نظر برسد، اما این تکنیک ها 100٪ دقیق نیستند و باید بدانید که نتایج نهایی ممکن است متفاوت باشد.

بزرگ کردن سینه

چه سؤالی باید در طول مشاوره خود بپرسید؟

این مهم است که شما قبل از شروع عمل جراحی، کاملاً از روش و خطرات احتمالی ناشی از آن آگاه باشید. بنابراین توصیه می کنیم برای مشاوره از جراح خود سوالاتی را مطرح کنید. چند سوال که ممکن است برای پرسیدن مفید باشد عبارتند از:

 • آیا فکر می کنید آنچه که می خواهم به آن دست یابم واقع بینانه است؟
 • برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن چه کاری می توانم انجام دهم؟
 • جای زخم های آخر من چگونه خواهد بود؟
 • آیا قبلاً این عمل جراحی را انجام داده اید؟ آیا عکسی وجود دارد که می توانم ببینم؟
 • بهبودی من چقدر طول خواهد کشید؟

اگر به سؤالات دیگری فکر می کنید، آنها را بنویسید و آنها را با خود ببرید.


بیشتر بدانید:  ترنس چیست؟ + فیلم


خطرات اصلی بزرگ کردن سینه در ترنس ها چیست؟

مانند هر عمل جراحی، بزرگ کردن سینه نیز خطرات و عوارض بالقوه ای را به همراه دارد. این ممکن است در طول یا بعد از عمل اتفاق بیفتد. مهم است که شما از این موارد آگاه باشید تا قبل از انجام عمل جراحی تصمیم آگاهانه ای بگیرید. جراح حتما در مورد عوارض احتمالی با شما صحبت خواهد کرد که این عوارض شامل موارد زیر می باشند:

انقباض کپسولی

انقباض کپسولی شایعترین عارضه طولانی مدت است که با ایمپلنت پستان همراه خواهد بود و زمانی اتفاق می افتد که بدن شما لایه ای از بافت اسکار به نام “کپسول” را در اطراف ایمپلنت پستان ایجاد می کند. این بافت اسکار تمایل به منقبض شدن دارد. میزان انقباض از یک بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت است.

برای برخی، این ممکن است احساس سفتی یا دردناکی در سینه ها ایجاد کند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک پوسته اسکار فیبر یا کپسول در حین قرار دادن داخل سینه در اطراف ایمپلنت قرار گیرد. این کپسول تمایل به منقبض شدن دارد و همین امر باعث می شود سینه ها بسیار سخت و دردناک شوند.

زخم

از آنجا که جراح شما باید برای این کار برش ایجاد کند، جای زخم اجتناب ناپذیر است. جراحان زیبایی سعی دارند تا جای ممکن زخم ها را پنهان کند و در بیشتر بیماران جای زخم خفیف بوده و به مرور زمان محو می شود.

خونریزی و کبودی

خونریزی و کبودی بعد از این نوع عمل رایج است. در بیشتر موارد، این فقط مورد بسیار خفیف می باشد ، اما می تواند کاملاً قابل توجه باشد. اگر هر نوع خونریزی یا کبودی را که باعث نگرانی شما می شود تجربه کردید، باید فوراً به جراح خود اطلاع دهید. پیروی از توصیه های جراح خود در مورد استفاده از دارو، خطر خونریزی را کاهش می دهد.

عفونت

اگر بعد از عمل به عفونت مبتلا شوید، مهم است که این مسئله را جدی بگیرید. غالباً عفونت ها جزئی هستند و به جراح شما اجازه می دهد به راحتی با آنتی بیوتیک آن را درمان کند. اما اگر این درمان نشود، می تواند گسترش یابد و بسیار جدی شود. بنابراین بسیار مهم است که در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر به جراح خود اطلاع دهید:

 • دمای بیش از 38 درجه
 • قرمزی یا تورم که از محل برش دورتر است
 • ترشحات غیر عادی از زخم
 • افزایش درد یا ناراحتی که پس از مصرف مسکن ها از بین نمی رود
 • تغییر در حس لامسه

تجربه برخی از تغییرات در احساس بعد از جراحی کاملاً متداول است. این تغییرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • افزایش حساسیت
 • بی پروایی
 • احساس سوزن سوزن شدن
 • درد

اگر جراح شما در حین عمل به عصب آسیب برساند، ممکن است احساساتی ایجاد شود. در صورت بروز هر یک از موارد فوق، آنها غالباً موقتی هستند . در برخی موارد نادر، ممکن است تغییرات دائمی شوند.

زیبایی

همیشه باید در نظر داشته باشید که ممکن است از نتایج نهایی خود ناراضی باشید. ممکن است شما از اندازه نهایی، شکل یا تقارن سینه های خود راضی نباشید. این دلیل اصلی است که باید به طور واضح آنچه را که می خواهید برای جراح خود توضیح دهید، ارتباط برقرار کنید، که در این صورت به شما خواهد گفت که آیا آنچه شما می خواهید قابل دستیابی است یا نه. برای اینکه بتوانید بهترین فرصت را برای رضایت از نتیجه نهایی خود داشته باشید، باید یک جراح با تجربه و ماهر را انتخاب کنید.

پارگی

پارگی وقتی رخ می دهد که پوسته ایمپلنت باز یا شکسته شود و منجر به نشت محتویات آن به داخل پستان شود. این ممکن است به دلیل صدمه مستقیم به سینه ها یا آسیب رساندن به خود ایمپلنت قبل از اینکه جراح شما آنها را درون سینه بگذارد، رخ دهد. اگر پارگی رخ دهد، باید ایمپلنت را برداشته یا تعویض کنید.

BIA-ALCL

لنفوم بزرگ سلولی آنافلاستیک همراه با ایمپلنت پستان یک نوع نادر از سرطان است که با ایمپلنت سینه همراه است. این انجمن هنوز در مراحل اولیه تحقیق است. با این وجود مهم است که بدانیم این یک خطر است. جراح شما قادر خواهد بود در طول مشاوره خود این موضوع را با جزئیات بیشتر در مورد شما بحث کند.

آمادگی لازم برای تغییر جنسیت در ترنس ها

بزرگ کردن سینه یک روش تهاجمی است و مهم است که به خوبی برای آن آماده شوید. ایده خوبی است که در هفته ها و روزهای قبل از عمل جراحی، کارهای لازم را انجام دهید. ما در زیر لیستی از نکاتی درباره تغییر جنسیت مرد به زن و آمادگی های لازم را برای شما جمع آوری کرده ایم. این نکات ممکن است باعث بهبودی اولیه شما در خانه شود.

بزرگ کردن سینه

هورمون درمانی

قبل از بزرگ کردن پستان، ممکن است لازم باشد حداقل 18 ماه قبل از عمل، قرص های هورمونی مصرف کنید. هورمون درمانی اغلب یکی از اولین اقداماتی است که برای تغییر جنسیت انجام می شود. این هورمون ها به رشد طبیعی بافت سینه کمک می کنند و ظاهری زنانه تر به شما می دهند. اگر بعد از مصرف هورمون هنوز از اندازه یا شکل سینه خود ناراضی هستید، ممکن است آرزو داشته باشید بزرگ شدن پستان را در نظر بگیرید.

کارهای خانه

ممکن است متوجه شوید که دیدن برخی از مشاغل خانگی قبل از عمل ممکن است بهبودی را هنگام بازگشت به خانه آسانتر کند. برخی از کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید عبارتند از:

 • تمیز کردن
 • شستن ظروف
 • لباس شستن
 • غذا و خرید

شما چند روز پس از عمل قادر به بلند کردن وسایل سنگین نخواهید بود. بنابراین، شاید این ایده خوبی باشد که قبل از اینکه وارد بیمارستان شوید، لیست غذایی مورد نیازتان تهیه کنید. برخی از افراد پخت و پز چند وعده غذایی و نگه داشتن آنها را در فریزر مفید می دانند زیرا در این صورت نیازی نیست هنگام خانه آمدن نگران آشپزی باشند!

در هفته‌های منتهی به عمل شما مهم است که رژیم غذایی سالمی داشته باشید. این شامل خوردن مقدار زیادی پروتئین، میوه و سبزیجات است. در صورت امکان مقدار غذای سالین و چربی که می خورید را کاهش دهید. علاوه بر این، مرطوب نگه داشتن بدن و نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات بدون کافئین بسیار حیاتی است. برای کاهش بیشتر خطر عوارض، باید میزان مصرف الکل را کاهش دهید.

رانندگی

شما قادر نخواهید بود مستقیم بعد از عمل رانندگی کنید. این بدان معناست که شما باید از یک دوست یا عضو خانواده کمک بگیرید تا شما را بعد از عمل به خانه ببرند. جراح شما قادر خواهد بود دقیقاً به شما بگوید چه موقع رانندگی دوباره ایمن است.

بچه ها و حیوانات خانگی

مراقبت از کودکان خردسال و حیوانات خانگی در حالی که در حال بهبودی هستید، برای شما دشوار خواهد بود. در چند روز بلافاصله بعد از عمل ممکن است احساس خستگی بیش از حد طبیعی کنید. در نتیجه ممکن است از یک خویشاوند یا دوست خود برای مراقبت از فرزندان یا حیوانات خانگی خود استفاده کنید تا به خودتان اجازه دهید تا زمان لازم برای استراحت را به خود اختصاص دهید.

پوشیدن لباس مناسب

یکی دیگر از ایده های آماده سازی جنسیت مرد به زن برای اطمینان این است که پس از عمل جراحی لباس راحتی زیادی داشته باشید. شاید انتخاب وسایلی که به راحتی از جلو باز می شوند راحت تر باشد. کفش های راحتی نیز ممکن است مفید باشند . در این صورت نیازی به خم شدن ندارید.

استراحت کنید و بخوابید

در ابتدا بعد از عمل ممکن است احساس کنید در صورتی که بالش های بیشتری زیر سر خود بگذارید، بهتر می توانید استراحت کنید. در دوره اولیه بعد از عمل باید از خوابیدن روی معده خودداری کنید زیرا این می تواند نتایج نهایی را تحت تأثیر قرار دهد. ضروری است که در مورد نحوه آمادگی برای جراحی خود از توصیه های جراح تان پیروی کنید. در صورت داشتن هرگونه سؤال می توانید با مشاور مراقبت از بیمار خود که برای کمک به هرگونه سؤال با شما در ارتباط است، تماس بگیرید.بزرگ کردن سینه

سؤالات متداول در مورد جراحی بزرگ کردن سینه

تصمیم گیری برای بزرگ کردن سینه می تواند یک تصمیم بزرگ باشد. از این رو مهم است که اطمینان حاصل کنید که به تمام سوالات خود پاسخ می دهید. در زیر، لیستی از سؤالات متداول درباره تغییر جنسیت مرد به زن را برای شما گردآوری کرده ایم که ممکن است مفید باشد. اگر سؤال بیشتری دارید که در این لیست وجود ندارد، می توانید به مشاور مراقبت از بیمار خود مراجعه کنید یا در طول مشاوره از جراح خود بپرسید.

عوارض سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف دارو بر روی جراحی بزرگ کردن سینه چیست؟

استعمال سیگار و استفاده از نیکوتین می تواند مدت زمان بهبودی زخم های شما را به شدت افزایش دهد. این به نوبه خود خطر بروز عوارض دیگری که از جمله عفونت ها ایجاد می شود را افزایش می دهد. بنابراین جراح شما ممکن است حداقل 6 هفته تا 3 ماه قبل و بعد از عمل شما را از استفاده از نیکوتین منع کند.

جراح شما دقیقاً به شما می گوید که تا چه مدت باید سیگاری و نیکوتین را کنار بگذارید. مواد دیگری که خطر بروز عوارض ایجاد شده را نیز افزایش می دهد، مصرف الکل و مواد مخدر حتی به صورت تفریحی است. جراح شما در مورد مصرف الکل و مواد مخدر شما دستورالعمل خاصی را به شما می دهد.

کاهش یا افزایش وزن چه تاثیری در نتایج جراحی دارد؟

بدن هر بیمار به تغییرات پاسخ متفاوتی خواهد داد. با این وجود، هرگونه کاهش عمده وزن یا افزایش وزن همیشه در نتایج نهایی جراحی شما تأثیر خواهد گذاشت. این بدان معنی است که باید برای شما مهم باشد که قبل از شروع درمان خود یک وزن پایدار داشته باشید.

قرار اولین ملاقات با جراح، بعد از عمل چه زمانی باید باشد؟

بعد از جراحی، قرار ملاقاتی با جراح خود تنظیم کنید. در طی این قرار ملاقات، جراح یا پرستار شما نحوه بهبودی شما را ارزیابی می کند، زخم های شما را بررسی کرده و هرگونه عارضه ای را که ممکن است رخ داده باشد برطرف می کند. بسیار مهم است که شما در این قرار ملاقات شرکت کنید تا اطمینان حاصل شود که بهبودی شما تا حد ممکن انجام می شود.

بزرگ کردن سینه

بعد از عمل چه حسی خواهم داشت؟

اگر تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته باشید، ممکن است بعد از عمل احساس خستگی و خواب آلودگی زیادی کنید. این طبیعی است و باید بعد از چند ساعت از بین برود. اگر جراح شما از بی حسی موضعی استفاده کند، ممکن است قبل از اینکه احساس به طور کامل به حالت عادی برگردد، ناحیه تحت درمان بی حس باشد. احتمال دارد سینه های شما متورم شده و کبود به نظر برسد. این نیز طبیعی است و طی چند روز تا هفته های بعدی فروکش خواهد کرد. اگر از میزان تورم یا کبودی موجود نگران هستید، باید سریعاً به جراح خود اطلاع دهید.

پس از جراحی به چند روز مرخصی نیاز دارم؟

این بستگی به نوع کار شما دارد. اگر از نظر جسمی نقش فعالی دارید مانند پیشخدمت، باید یک هفته تمام وقت را مرخصی بگیرید. برای مشاغل اداری باید حدود 4 تا 5 روز مرخصی داشته باشید تا به خودتان اجازه دهید بهبود خوبی پیدا کنید. علاوه بر این، شما باید حداقل از 2 تا 3 هفته از انجام کارهای سنگین خودداری کنید.

چه زمانی می توانم دوباره ورزش را شروع کنم؟

در یک یا سه هفته اول شما نباید ورزش خاصی انجام دهید. این امر به این دلیل است که حتی کمی فعالیت هوازی می تواند میزان تورم اطراف سینه شما را افزایش دهد. با این حال، برای جلوگیری از لخته شدن خون، توصیه می کنیم تمام وقت خود را در رختخواب نگذارانید. باید هرچه سریعتر هر چند ساعتی که می توانید، پیاده روی سبک را شروع کنید.

بعد از هفته سوم، می توانید ورزش هایی را شروع کنید که نیازی به حرکات شدید (به عنوان مثال دوچرخه سواری) نداشته باشد. شما باید همچنان از انجام ورزش های دیگر به ویژه ورزش های تماسی خودداری کنید. بعد از هفته ششم، مجدداً همه ورزش ها و تمرینات را می توانید انجام دهید.

آیا بعد از عمل مجبورم سینه بند بعد از عمل بپوشم؟

بلافاصله بعد از عمل باید سینه بند بعد از عمل بپوشید. میزان زمانی که شما باید این لباس را بپوشید بستگی به آنچه جراح شما به طور خاص توصیه می کند، دارد. به طور کلی، ممکن است لازم باشد که هفته اول بعد از عمل، روز و شب سینه بند را ببندید. بعد از هفته اول، شما ممکن است نیاز به پوشیدن سینه بند در طول روز برای 2 تا 4 هفته آینده داشته باشید.