اگر پوست تان را در فصل تابستان برنزه کرده اید و می خواهید برنزه بماند نکات و توصیه هایی را در این بخش از مجله پزشکی دکتر سلام برای شما می گوییم. با رعایت این نکات می توانید برنزگی پوست خود را در فصل های پاییز و زمستان نیز حفظ کنید و پوستتان را برنزه نگه دارید.

حفظ رنگ برنزه پوست در فصل پاییز و زمستان

 

نکات و توصیه های ما برای حفظ برنزه گی پوست شما در فصل های پاییز و زمستان عبارتند از: لایه برداری، مرطوب نگه داشتن پوست، استفاده از کرم اتوبرنزه، آرایش کنید و از نور آفتاب کمک بگیرید. هر یک از این نکات ذکر شده را برای شما توضیح می دهیم.  

 

1 – از لایه‌بردار استفاده كنید 
برداشتن سلول‌های مرده از روی پوست یك ضرورت است. سلول‌های مرده پوست را خاكستری نشان می‌دهند. 2 بار در هفته از یك لایه‌بردار برای پوست صورت استفاده كنید و آن را به شكل دورانی روی پوست مالش دهید.

———-
2 – مرطوب‌كننده بزنید 
مرطوب بودن پوست قانون شماره یك داشتن پوستی نرم و زیبا است. فراموش نكنید هر بار كه دوش گرفتید یك مرتبه از مرطوب‌كننده استفاده كنید.
———-
3 – اتوبرنزه بخرید 
كرم‌های اتوبرنزه را می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی تهیه كنید. یك یا دو بار در هفته می‌توانید از اتوبرنزه‌ها استفاده كنید. مصرف بیشتر توصیه نمی‌شود زیرا پوست را به رنگ نارنجی درمی‌آورد.
———-
4 – آرایش كنید 
می‌توانید برای آنكه به رنگ دلخواه برسید از كرم‌پودرها و پنكیك‌های برنزه استفاده كنید. این كرم‌ها در كنار آرایش زیبای چشم‌ها می‌توانند شما را بسیار جذاب نشان دهند.
———-
5 – از نور آفتاب كمك بگیرید 
روزهای آفتابی پاییز را از دست ندهید و به بهانه خرید یا قدم زدن از آن بهره ببرید. اما فراموش نكنید لازم است به دلیل سردی و خشكی هوا و همچنین باد از كرم مرطوب‌كننده استفاده كرده و پوستتان را محافظت كنید.