ویروس کرونا

اروپا اکنون مرکز انتشار ویروس کرونا می باشد. ابتلا و مرگ و میر در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان رو به افزایش است. اکثر کشورها محدودیت هایی برای مرزهای خود در نظر گرفته اند. در همین حال امریکا به کمک تست هایی که در مرز خود انجام می دهد سعی در تشخیص کوید 19 در افراد وارد شده به کشورش را دارد و این همان کاری است که کشورهای اروپایی در حال انجام آن می باشند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

در میان این همه نا امیدی و مبتلا شدن افراد زیادی از جهان به ویروس کرونا، کره جنوبی یک نشانه امید است و الگویی که بقیه کشورها می توانند از آن تقلید کنند. به نظر می رسد که این کشور 50 میلیونی، سرایت این بیماری را کند کرده است و تنها 74 مورد جدید امروز گزارش کرده است در حالی که در دوره اوج خود در 29 فوریه 909 نفر را در یک روز گزارش کرده بود. این کشور بدون قرنطینه کردن شهرها یا کمک گرفتن از مسئولین دیگر کشورها توانسته است کنترل اوضاع را در دست بگیرد.

کره جنوبی دارای یک حکومت جمهوری دموکرات است و ما احساس می کنیم که قرنطینه کردن آن ها یک گزینه منطقی نیست. این گفته کیم وو هو متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کره می باشد. موفقیت کره در کنترل این بیماری می تواند راه گشایی برای دیگر کشورها باشد و همچنین هشداری که، بعد از پایین آمدن تعداد مبتلایان باز هم امکان آلوده شدن وجود دارد.

در پشت این موفقیت قطعا هزینه زیاد و سازماندهایی برای انجام تست افراد، در جهان و همچنین تلاش برای جدا کردن افراد آلوده از دیگر افراد و قرنطینه کردن آن می باشد. کره جنوبی بیش از 270 هزار نفر را مورد آزمایش قرار داد به این معنی که از هر یک میلیون نفر 5200 نفر را مورد آزمایش قرار داد و این میزان تست بیش از هر کشور دیگری به جز بحرین می باشد در حالی که امریکا از هر یک میلیون نفر تنها از 74 نفر تست کرونا گرفته است و این آمار طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ارائه شده است.

تجربیات کره نشان می دهد که توان تشخیص بیماری در کنترل بیماری های مسری موثر باشد. رایان مکلنتری محقق بیماری های عفونی در دانشگاه ولز سیدنی اظهار می کند ارتباطات افراد بر کنترل بیماری مسری بسیار تاثیر گذار خواهد بود همان طور که قرنطینه کردن بسیار موثر است.

هنوز میزان موفقیت در کنترل کامل ویروس کرونا مشخص نیست. تعداد افراد مبتلا تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است زیرا تلاش زیادی برای شناسایی در بیش از 5 هزار مورد انجام شده است. به دلیل تلاش زیادی که متخصصان بیماری های عفونی در دانشگاه ملی کره انجام داده اند این بیماری به دیگر نقاط کشور آن ها سرایت نکرده است.

اکنون افراد بیمار جدید گزارش شده است. از هفته گذشته، مسئولان 129 عفونت جدید را گزارش کرده اند که بیشتر آن ها مرتبط با مرکز تلفن سئول می باشد. این اتفاق می تواند به معنی گسترش بیماری در یک جامعه کوچک باشد. این منطقه از کره دارای 23 میلیون نفر جمعیت می باشد.

استرس روانی ثانویه (STS) ناشی از ویروس کرونا

سندروم تنفسی خاور میانه و ویروس کرونا

کره جنوبی اهمیت آمادگی و کنترل بیماری را از راه دشواری آموخته است. در سال 2015 یک تاجر کره ای بعد از سفر به چند کشور خاور میانه دچار سندروم تنفسی خاور میانه شد. آن مرد تاجر قبل از این که پزشکان تشخیص دهند دچار سندروم تنفسی خاور میانه شده است، در بیمارستان بستری و قرنطینه شد. بعد از آن اتفاق، مرد بیمار زنجیره ای از انتقال بیماری ایجاد کرده بود که 186 نفر را آلوده و 36 نفر را کشته بود. از جمله این افراد بیماران بستری در بیمارستان، ملاقات کنندگان و کارمندان بیمارستان بودند. در دوره ردیابی، تست و قرنطینه کردن نزدیک به 17 هزار نفر در مدت 2 ماه به این بیماری مبتلا شدند که بعد از دو ماه توانستند شیوع آن را متوقف کنند. اپیدمی این بیماری زنگ خطری برای ملت و اقتصاد کره بود.

متخصصان کره بر این باروند که تست های آزمایشگاهی برای کنترل بیماری های عفونی بسیار ضروری می باشند. افزون بر این، تجربه به آن ها آموخت که تجهیزات بیمارستانی خود برای کنترل و جلوگیری از بیماری های عفونی را بهبود ببخشند. هنوز گزارشی از عفونت ویروس کرونا در بین کارکنان بهداشتی کره جنوبی اعلام نشده است.

قانونی در کره تصویب شد با این مضمون که افراد مبتلا باید تلفن، کارت های اعتباری و دیگر اطلاعات خود را در اختیار مسئولین قرار بدهند. این اطلاعات بدون فاش کردن نام این افراد با دیگر اعضای جامعه به اشتراک گذاشته خواهند شد تا دیگر افرادی که با بیمار شناسایی شده در ارتباط بوده اند نیز مشخص شوند.

بعد از این که ویروس جدید کرونا در چین شیوع پیدا کرد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها سعی در تولید کیت های تجاری تست این ویروس کرد. اولین تست در 7 فوریه تهیه شد زمانی که تنها چند مورد بیمار تشخیص داده شده بودند. تنها 11 روز بعد از آن یک زن 61 ساله تست او مثبت اعلام شد. او در روزهای 9 و 16 فوریه در یک مراسم شرکت کرده بود که در 240 کیلومتری جنوب شرقی سئول قرار داشت. طبق اخبار محلی در آن مراسم 500 نفر شانه به شانه هم بر روی زمین در کلیسا برای مدت 2 ساعت نشسته بودند.

بیماری کرونا

کشور بیش از 2900 مورد جدید را تنها در 12 روز بعد شناسایی کرد. تنها در 29 فوریه گزارش شد که بیش از 900 مورد جدید به این بیمای مبتلا شده اند که تعداد کل مبتلایان را به 3150 نفر رساند و این تعداد افراد مبتلا بزرگترین آمار مبتلایان در خارج از سرزمین اصلی چین بود. این حجم زیاد مبتلایان در ابتدا انجام تست و آزمایش را برای پزشکان سخت کرده بود. در 80 درصد از موارد علائم سندروم تنفسی گزارش شده بود که در تمام این مواد نتیجه تست مثبت بود و تنها10 درصد از افراد دیگر نشانه ها را در خود داشتند.

پزشکاه کره ای افرادی که ریسک بالایی در ابتلا به ویروس کرونا دارند را بستری می کنند. آن دسته از افرادی که دارای علائم متوسطی هستند را به مراکز و فضاهایی که توسط دولت سازماندهی شده اند می فرستند تا خدمات پزشکی ابتدایی را دریافت کنند. آن دسته از افرادی که سلامتی خود را باز می یابند و تست آن ها منفی می شود را مرخص می کنند. آن دسته از افرادی که علائم بسیار اندکی در خود مشاهده می کنند و اعضای خانواده آن ها آلوده نیستند، می توانند دمای بدن بیمار را اندازه گیری کنند و شخص بیمار را به مدت 2 هفته در منزل قرنطینه کنند. تیم کنترل محلی دو بار در روز با آن ها تماس خواهد گرفت تا در مورد قرنطینه بودن آن فرد و در مورد علائم او اطمینان کسب کنند. افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند تا 2500 دلار جریمه خواهند شد. اگر قانون مجازات در چین به تصویب برسد آن را به جریمه کیفری ( زندان) و تا 10 میلیون بالا خواهند برد. تا از این طریق مردم را وادار به رعایت قرنطینه کنند.

برخلاف تلاش ها، برخی از مناطق دارای فضای لازم برای دادن خدمات پزشکی به بیماران وخیم نبودند و 4 نفر از آن ها در منزل خود قرنطینه و منتظر جای خالی برای مراجعه به بیمارستان بودند اما متاسفانه هنگام انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

تعداد افراد مبتلا طی دو هفته گذشته افت داشته است. دولت به مردم توصیه می کند که از ماسک استفاده کنند، دست های خود را بشویند، از رفتن به اجتماعات خودداری کنند و در اتاق خود کار کنند و به جای مراجعه به صورت حضوری از خدمات آنلاین استفاده کنند. آن دسته از افرادی که تب یا مشکلات تنفسی دارند توصیه می شود که در منزل بمانند و علائم خود را برای مدت 3 تا 4 روز تحت نظر قرار دهند. مردم از ظهور این بیماری شوکه شده اند و این اتفاق موجب به بار آوردن این عوارض شده است. کمتر از یک ماه این بیماری تحت کنترل قرار گرفت.

با این وجود گونه های جدیدی هستند که در 20 درصد از افراد مشاهده شده اند و هنوز مشخص نیست که چگونه به آن آلوده شده اند. پیش بینی می شود که هنوز جامعه ای که گونه جدید در آن منتشر شده شناسایی نشده است. تا زمانی که این نادانسته ها باقی است نمی توان اوج این بیماری را مشخص کرد.

اطلاعات بیشتری نیاز است

دولت امیدوار است که بتواند گونه جدید این ویروس را با همین روش کنترل کند. تعداد تستی که به صورت روزانه از افراد گرفته می شود به 15 هزار تست رسیده است. 43 ایستگاه تست سیار در کره برقرار کرده اند که امروزه امریکا، کانادا و انگلستان از این کار کپی برداری کرده اند و در اتوموبیل ها از افراد تست می گیرند. در هفته اول مارس وزرات کشور از یک اپلیکیشن در تلفن های همراه هوشمند رونمایی کرد که  قادر به ردیابی فرد قرنطینه شده و جمع آوری اطلاعات در مورد نشانه ها و علائم بیماری در او می باشد.

چونگ بینگ چول محقق بیماری های اپیدمیک دانشگاه کره بیان می کند که محققان مشتاقانه به دنبال یافتن اطلاعات جدید هستند و ما به معنای واقعی کلمه برای فائق آمدن به این ویروس کفش های آهنین به پا کرده ایم. مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها در کره آمار افراد بیمار، سن و جنسیت و تعدادی که به گونه جدید مبتلا شده اند را منتشر می کند. چول می گوید که این اطلاعات کافی نیست. او و دیگر محققان نیاز به اطلاعات و جزئیات بیشتری از بیماران دارند. اطلاعاتی که به آن ها در مدل سازی و تخمین تعداد افرادی که بیشتر تحت تاثیر این بیماری قرار می گیرند کمک کند، مدت زمان شروع عفونت تا آشکار شدن علائم و این که آیا تشخیص زود هنگام می تواند در بهبود حال بیمار تاثیر داشته باشد. در کره جنوبی تا کنون 75 مورد فوتی اعلام شده است که این یک آمار بسیار پایین است اگرچه حقیقت این است که بیشتر افراد مبتلا شده در آن مراسم جوان بوده اند و توانسته اند بیماری را تحمل کنند. چول می گوید که گروهی از دانشمندان و اپیدمی لوژیست ها با مرکز کنترل و پیشگری از بیماری ها در کره گرد هم آمده اند تا اطلاعات بیشتری در این زمینه جمع آوری کنند.

پزشکان امیدوارند که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در مورد ویروس کرونا منتشر کنند تا به عنوان یک راهنما بتواند به کنترل این بیماری در دیگر نقاط جهان کمک کند.