مهم ترین اقدام در جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، شناسایی بیماران و قرنطینه کردن آنها است. برای شناسایی بیماران انجام تست ابتلا به کووید 19 ضروری است. اما از آنجا که به دلیل شیوع گسترده تر ویروس در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها، احتمال ابتلا به بیماری کرونا بیشتر است، مراجعه به این مکان ها به همه افراد به ویژه کسانی که از سیستم ایمنی ضعیف تری برخوردار هستند توصیه نمی شود. در این موارد می توان از خدمات تست کرونا در منزل استفاده کرد.

عوارض شایع کرونا چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود 70 تا 80 درصد افراد مبتلا به کرونا فاقد علائم شایع این بیماری هستند. در افراد دیگر نیز ممکن است علائم به طور خفیف بروز کند. خستگی، بی حالی، تب، سردرد، سرفه خشک، تنگی نفس و آبریزش بینی از عوارض شایع کرونا به شمار می آید. از دست دادن حس بویایی یا چشایی، گلودرد، اسهال، حالت تهوع، کوفتگی عضلات بدن، جوش زدن پوست، رنگ پریدگی انگشتان دست و پا نیز از دیگر علائم کرونا محسوب می شود.

کم آوردن نفس، به سختی نفس کشیدن، درد قفسه سینه، اختلال در تکلم و حرکت نیز از علائم جدی کرونا به شمار می آید که در صورت مشاهده آنها باید فورا تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفت. در صورت داشتن علائمی که ذکر شد، بهتر است فورا تست کرونا انجام شود تا در صورت ابتلا به بیماری کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و قرنطینه از انتقال بیماری به دیگران جلوگیری شود.

ویروس کووید 19 از طریق ترشحات بینی یا قطرات بزاق دهان فرد بیمار در هنگام عطسه و سرفه به دیگران منتقل می شود. بنابراین استفاده از ماسک، شستن مرتب دست ها با صابون یا مواد ضدعفونی کننده و خودداری از دست زدن به صورت برای محافظت در برابر این ویروس ضروری است.

انواع تست کرونا

تست تشخیص عفونی (PCR)

با انجام تست PCR وجود ویروس فعال کووید 19 در بدن نشان داده می شود. در این آزمایش با استفاده از یک گوش پاک کن از مخاط بینی و گلوی متقاضی نمونه برداری می شود و در صورت مشاهده بقایای ژنتیکی ویروس نتیجه تست مثبت شده و فرد باید فورا قرنطینه شود. جواب بعضی از تست ها کمتر از یک ساعت آماده می شود اما بعضی دیگر از تست ها برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده می شوند که جواب آن یک تا دو روز طول می کشد.

با انجام تست PCR ناقل بودن فرد مشخص می شود، اما توجه داشته باشید اگر قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده باشید این تست قادر به تشخیص آن نیست و باید تست آنتی بادی بدهید.

تست آنتی بادی

تست آنتی بادی وجود پادتنی را که بدن در واکنش به ویروس کرونا تولید کرده نشان می دهد. وجود آنتی بادی مشخص می کند که شما قبلا به ویروس کووید 19 مبتلا شده اید. نکته مهم این است که تست آنتی بادی نمی تواند وجود ویروس فعال کرونا نشان دهد. همچنین وجود آنتی بادی کرونا در بدن به معنی مصونیت بدن در برابر این ویروس در آینده نیست. محققان هنوز نمی دانند میزان محافظت پادتن چه میزان است یا تا چه مدت زمانی در برابر کرونا مصونیت ایجاد می کند.

تست کرونا در منزل را با سینارای تجربه کنید

اگر علائم کرونا مانند بی حالی، گلودرد، تب و لرز را در خود احساس می کنید و از حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاهی واهمه دارید، یا عزیز سالمند، بیمار و کودک دارید که جزو گروه های پرخطر از نظر ابتلا به کرونا محسوب می شوند خدمات تست کرونا در منزل سینارای را انتخاب کنید.

پس از ارائه درخواست شما برای انجام تست کرونا در منزل،  کارشناسان مرکز مراقبت های بالینی در منزل سینارای با شما تماس گرفته و آدرس محل مورد نظرتان را ثبت می کنند. سپس هماهنگی های لازم با آزمایشگاه صورت می گیرد و سینارای پرستاری حرفه ای را در کمتر از 2 ساعت برای انجام آزمایش و دریافت نمونه به منزل شما اعزام می کند. پرستار بر اساس نوع تست، نمونه را گرفته و به آزمایشگاه می رساند. آزمایشگاه پس از بررسی های لازم نتیجه تست کرونا را حداکثر تا 24 ساعت بعد به متقاضی اعلام می کند.

در صورت مثبت بودن تست کرونا و تمایل به استفاده از خدمات پرستار در منزل می توانید با خیال آسوده به سینارای اعتماد کنید. مرکز مراقبت های بالینی در منزل سینارای حرفه ای ترین پرستاران را که به اصول مراقبت و نگهداری بیمار کرونایی در منزل آشنایی کامل دارند به منزل افراد اعزام می کند تا با مراقبت صحیح از ابتلای سایر اعضای خانواده به کرونا جلوگیری کند.

با خدمات آی سی یو در منزل سینارای، یک بیمارستان کامل در خانه راه اندازی کنید! تیم پزشکی شامل متخصص بیهوشی، فوق تخصص آی سی یو، فوق تخصص ریه و فوق تخصص عفونی به اضافه تجهیزات پیشرفته آی سی یو به همراه پرستار 24 ساعته در شرایط کرونا در کنار شماست. سلامت شما بیش از هر چیز اهمیت دارد.