یک آزمایش بالینی نشان می دهد یک آنتی بادی مونوکلونال میزان کلسترول با چگالی کم (LDL) را در افراد مبتلا به بیماری ارثی به نام “هایپرکلسترولمی خانوادگی” 50 درصد کاهش می دهد.

به گزارش مدیکال نیوز، افرادی که سطح بالایی از لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول “بد” در خون خود دارند در معرض افزایش خطر ابتلا به تصلب شرایین (تنگی عروق) و بیماری های قلبی عروقی هستند.

پزشکان هیپرکلسترولمی شدید را به عنوان سطح کلسترول لیپوپروتئین کم‌چگالی درمان نشده حداقل 190 میلی گرم در دسی لیتر خون تعریف می کنند.

متخصصان قلب و عروق در ایالات متحده توصیه می کنند افرادی که به دلیل تصلب شرایین بسیار در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی هستند، سطح کلسترول LDL حدود 70 میلی گرم در دسی لیتر خون را هدف قرار دهند.

تغییر سبک زندگی می تواند به کاهش LDL کمک کند، اما افراد برای رسیدن به این هدف معمولا باید از داروهای کاهش دهنده کلسترول استفاده کنند. به علاوه، برخی اختلافات ژنتیکی می تواند دستیابی به این هدف را برای برخی از افراد دشوارتر کند.

بیشتربخوانید:13 روش برای پایین آوردن سطح کلسترول

بیشتربخوانید:علت نیاز بدن به کلسترول چیست؟

در سراسر جهان، تقریبا از هر 250 بزرگسال 1 نفر دارای یک بیماری ارثی به نام “هیپرکلسترولمی فامیلی هتروزیگوت” است. این معمولا ناشی از جهش در ژن گیرنده ای است که LDL را از جریان خون خارج می کند.

مترجم: الهه زارعی