کیش یکی از جزایر دریای نیلگون خلیج‌فارس محسوب می‌شود که از زمان هخامنشیان جزئی از خاک ایران به‌شمار می‌رفته است. به‌دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری زیاد، افراد بسیاری این جزیره را برای گردش و سفرهای خود انتخاب می‌کنند. اگر قصد سفر به کیش را دارید، باید ابتدا اطلاعاتی از نحوه سفر به آن پیدا کنید. برای کسب اطلاعات مهم درباره کیش و نحوه سفر به آن تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع روش‌های سفر به این جزیره و نحوه رزرو بلیط ارزان کیش آشنا بشوید.

روش‌های سفر به کیش

برای سفر به این جزیره می‌توانید از قطار، هواپیما، اتوبوس و خودرو شخصی استفاده کنید؛ هرکدام از این روش‌ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند که درادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سفر به کیش با قطار

اگر قطار را برای سفر به کیش انتخاب کرده‌اید، باید پس از خرید بلیط قطار کیش از تهران به بندرعباس بروید. مسافت ریل‌های این مسیر حدود 1600 کیلومتر است و پس از گذشت 20 ساعت به بندرعباس می‌رسید. قطار تهران بندرعباس از ایستگاه‌های محمدیه، کاشان، یادواره، زواره، نایین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج و فین عبور می‌کند؛ همچنین ممکن است توقفی در این شهرها داشته باشید. قطارهایی که مسافران را از هر شهر به بندرعباس می‌رسانند، به دو دسته لوکس و معمولی تقسیم می‌شوند؛ قطارهای لوکس شامل کوپه‌های چهار نفره می‌شوند و قطارهای معمولی کوپه‌هایی شش نفره دارند. سطح امکانات این دو قطار نیز متفاوت است. هزینه خرید بلیط قطار تهران بندرعباس حدود 150 هزارتومان محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای رزرو بلیط چارتر کیش به سایت علی بابا مراجعه کنید.

سفر به کیش با خودرو شخصی

یکی‌ دیگر از روش‌ها برای رفتن به کیش سفر با خودروی شخصی است. استفاده از اتومیبل شخصی برای مسافرت مزیت‌های خوبی دارد. هر زمان می‌توانید استراحت کنید، زودتر از قطار و اتوبوس به مقصد خواهید ‌رسید، از مناظر طبیعی لذت می‌برید و…

پس از طی مسیری حدودا 1300 کیلومتری به بندرعباس می‌رسید و بعد از آن باید به اسکله چارک یا آفتاب رفته، کشتی کرایه کنید و خودرو را به جزیره کیش ببرید. این مسافت 14 الی 18 ساعت طول خوهد کشید. مسافران فقط درطول تعطیلات نوروزی و با قوانین خاص می‌‌توانند خودرو شخصی به جزیره کیش ببرند.

مسیرهای تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به بندرعباس عبور از شهرهای قم، کاشان، یزد و سیرجان است که این مسیر حدود 1300 کیلومتر مسافت دارد. مسیر دوم عبور 1390 کیلومتر بوده و از آزادراه تهران اصفهان می‌گذرد، در این راه از شهرهای کاشان، شاهین‌شهر، اصفهان و سیرجان عبور می‌کنید. اگر می‌خواهید حین سفر به کیش بازدیدی از چند شهر زیبای ایران هم داشته‌ باشید، از این مسیر عبور کنید. سومین راه برای رسیدن به بندرعباس 1500 کیلومتر طول دارد و از شهرهای زیبایی همچون شاهین‌شهر، یاسوج و شیراز می‌گذرد.

سفر به کیش با هواپیما

قطعا یکی از بهترین وسایل‌نقلیه‌ای که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید، هواپیما است. افراد زیادی هواپیما را به‌دلیل سرعت، امنیت و امکانات زیاد برای سفر انتخاب می‌کنند. البته لازم به‌ذکر است که برای خرید بلیط آن باید هزینه تقریبا زیادی بپردازید. هزینه بلیط هواپیما تهران به کیش از 200 تا 400 هزارتومان متغیر است. اگر قصد سفر به این جزیره را دارید به سایت علی بابا مراجعه کرده و بلیط چارتر کیش خریداری کنید. از تهران به کیش با هواپیما حدود نیم‌ساعت طول می‌کشد و شما بدون خستگی و به‌سادگی قدم به کیش می‌گذارید.

همه شهرها و ایرلاین‌های کشور درطول هفته پرواز کیش دارند و شما بدون دغدغه از هرکجای ایران می‌توانید بلیط هواپیما کیش را خریداری کنید. ایرلاین‌های برخی کشورهای همسایه مانند قطرایرلاین نیز درطول هفته پروازهای متعددی به این جزیره زیبا دارند و این بیان‌گر مهم و محبوب‌بودن کیش بین مردم ایران و دیگر کشورها است.

روش آسان برای رزرو بلیط ارزان کیش

کیش یکی از جزایر ایران محسوب می‌شود که سفر به آن بسیار آسان است. روش‌های مختلفی برای سفر به این منطقه وجود دارد. اگر قطار، اتوبوس یا هواپیما وسیله نقلیه موردنظر شما برای سفر است، بهترین روشی که می‌توانید با استفاده از آن بلیط رزرو کنید مراجعه به سایت‌های اینترنتی است. علی بابا بزرگ‌ترین شرکت در حوزه ارائه خدمات غیرحضوری به مسافران محسوب می‌شود. این شرکت سال 1393 تاسیس شد و ابتدا فقط بلیط‌ اتوبوس، قطار و هواپیما در آن به فروش می‌رسید؛ اما حال پس از گذشت چند سال با مراجعه به این سایت می‌توانید بلیط، هتل و تور رزرو کنید. اگر قصد خرید بلیط چارتر کیش را داشتید، به‌سادگی با رفتن به این سایت می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

درباره فرودگاه کیش بیشتر بخوانید

در این مطلب اطلاعاتی درباره نحوه سفر و رزرو بلیط ارزان کیش را برای شما شرح دادیم. اگر تجربه سفر به این جزیره زیبا را داشته‌اید، نطرات خود درباره آن و نحوه سفر به کیش را با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید تا کسانی‌که قصد سفر به این جزیره را دارند با اطلاعات بیشتری برای سفر آماده شوند.