Fillet of salmon with asparagus and tomatoes

هنگامی که به دنبال راه هایی برای از دست دادن کیلوگرم از وزن خود هستید، مواد غذایی چرب آخرین گزینه ای است که به ذهن شما خطور می کند.

مواد غذایی چرب نه تنها ناسالم به نظر می رسند بلکه باعث می شوند احساس چاقی و اضافه وزن داشته باشید. با این حال، باید گفت بدن شما به چربی در رژیم غذایی هم نیاز دارد که نه تنها برای کاهش وزن بلکه برای سلامتی نیز ضروری است.

به گزارش ایندیاتایمز، با کمک چربی های سالم می توانید با تنظیم هورمون های گرسنگی ولع مصرف غذاهای پرکالری را سرکوب کنید. علاوه بر این، غذاهای پرچرب سرشار از مواد مغذی مهمی هستند که از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف حاصل می شوند. با این حال، باید مراقب همه چربی های ناسالم هم باشید که می توانند بر بدن شما اثر بگذارند و باعث افزایش وزن شوند. در اینجا برخی از غذاهای سالم با چربی مفید برای کاهش وزن معرفی می شوند.

آووکادو برای کاهش وزن

آووکادوی غنی از چربی های اشباع نشده، غذای پرچربی برای کاهش وزن است. همچنین به دلیل دارا بودن فیبر و پروتئین شناخته شده است که شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و از مصرف غذاهای پرکالری دور می کند.

بیشتربخوانید:تاثیر آووکادو در کاهش درد زانو

تخم مرغ برای کاهش وزن

وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد بسیاری از مردم با توجه به اینکه چربی زیادی دارند از مصرف زرده های تخم مرغ خودداری می کنند. در حالی که سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین است، زرده تخم مرغ سرشار از چربی های سالم است که غالبا غیر اشباع هم هستند. بنابراین، تخم مرغ کامل برای رژیم لاغری گزینه ضروری محسوب می شود.

بیشتربخوانید:تاثیر تخم مرغ بر رشد کودکان

شکلات تلخ برای کاهش وزن

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید چند تکه شکلات تیره می تواند بیشتر از آسیب برای شما مفید باشد. این ماده حاوی کره خالص کاکائو است که شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و به کاهش وزن کمک می کند. همچنین سرشار از فیبر، چربی های سالم، آهن، منیزیم، مس، منگنز و خواص آنتی اکسیدانی است که سطح فشار خون را کاهش می دهد.

بیشتربخوانید:مصرف شکلات سبب پیشگیری از ابتلا به دیابت می شود

نارگیل برای کاهش وزن

افزودن نارگیل به رژیم غذایی یا پخت و پز با روغن نارگیل بی ضرر است و به هیچ وجه بر وزن شما تاثیر نمی گذارد. گرچه سرشار از چربی های اشباع است، اما اسید لوریک آن باعث می شود سطح کلسترول را بهبود ببخشد. علاوه بر این، یک مطالعه دیگر مدعی است روغن نارگیل می تواند چربی شکم را کاهش دهد.

بیشتربخوانید:آیا می دانستید، نارگیل کلید کاهش وزن است؟

ماهی چرب برای کاهش وزن

ماهی های چرب مانند آزاد، ساردین و خال مخالی حاوی اسیدهای چرب امگا3 و پروتئین هستند که علاوه بر مفید بودن برای قلب به کاهش وزن نیز کمک می کنند. جدا از این، این ماهی ها سرشار از پروتئین هستند که چند ساعتی ولع شما برای خوردن را از بین می برند.

مترجم: الهه زارعی