نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دقایق زیاد ورزش کردن می تواند به کاهش وزن کمک کند.
به گزارش هندوستان تایمز، از دست دادن وزن به طور موثر و بدون ورزش تقریبا غیرممکن است. برای لاغری و حفظ وزن مناسب شما نه تنها نیاز به تغییر شیوه های غذایی دارید بلکه باید عادات سبک زندگی سالم از جمله ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید. حال سوال اصلی این است که فرد باید هر روز چقدر ورزش کند تا چربی بدن سوزانده شود.

بیشتربخوانیم:5 برنامه تمرینی ساده برای استقامت عضلانی

برای لاغری چقدر باید ورزش کنید؟

افراد وقتی صحبت از ورزش برای کاهش وزن می شود بیشتر گیج و سردرگم می شوند. چه آنهایی که برای سوزاندن سریع کالری در یک جلسه کوتاه مدت تمرین‌های بدنی تناوبی تنشی شرکت می کنند و چه آنهایی که نیاز به فعالیت های طولانی مدت تری دارند تصمیم گیری واقعا در این زمینه سخت است. خوب طبق نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد فرد باید زمان زیادی را در این زمینه صرف عرق ریختن و تمرینات ورزشی کند تا به کاهش وزن مورد نظر خود برسد. برای اینکه فرد تقریبا یک دوم کیلوگرم را در یک هفته از دست بدهد باید 3 هزار کالری بسوزاند که این امر به مقدار زیادی ورزش نیاز دارد. طبق مطالعه، برای سوزاندن این مقدار کالری فرد باید حدود 300 دقیقه در هفته یا یک ساعت به مدت پنج روز ورزش کند.

بیشتربخوانیم:مدت زمان ایده آل ورزش برای طول عمر بیشتر

مطالعه درباره ارتباط ورزش و لاغری

این مطالعه روی گروهی از 44 بزرگسال بین 18 تا 49 سال انجام شده است. شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه شش بار در هفته ورزش می کردند، گروه دیگر دو روز در هفته ورزش می کردند و در نهایت گروه آخر اصلا ورزش نمی کردند. به شرکت کنندگان اجازه داده شد هر ورزشی را که می خواهند انجام دهند دویدن، وزنه برداری یا پیاده روی ساده را انتخاب کنند. در پایان مشخص شد شرکت کنندگان گروه اول کالری بیشتری سوزاندند و وزن بیشتری را در مقایسه با شرکت کنندگان دیگر از دست دادند.

بیشتربخوانیم:چرا از دست دادن چربی های شکم بعد از 40 سالگی سخت است؟

چگونه ورزش به لاغری کمک می کند؟

مهم ترین موردی که در طول مطالعه یافت شد تغییر در سطح لپتین در بین افرادی است که ورزش می کردند. لپتین یکی از مهم ترین هورمون های بدن شما محسوب می شود و هنگامی که گرسنه نیستید و غذا خوردن را متوقف می کنید به مغز سیگنال می فرستد.

بیشتربخوانید:5 مورد مهم قبل از شروع تمرینات ورزشی

ورزش هایی که می توانید انجام دهید

وقتی نوبت به ورزش برای کاهش وزن می رسد می توانید هر آنچه را که با آن راحت هستید یا به آن علاقه دارید انتخاب کنید می تواند پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری باشد. تمام این فعالیت های بدنی به شما در کاهش وزن کمک می کند، فقط لازم است که شما در این مسیر ثابت قدم باشید و این کار را برای مدت زمان قابل توجهی انجام دهید، اما به یاد داشته باشید ورزش به تنهایی نمی تواند به شما در روند لاغری کمک کند. برای دستیابی به هدف تان برای لاغری باید غذای سالم به مقدار محدود بخورید.

بیشتربخوانیم:افزایش طول عمر با دوچرخه سواری + فواید دیگر دوچرخه سواری

بیشتربخوانیم:10 توصیه برای دوچرخه سواران

مترجم: الهه زارعی