c06cf26646923477e6b6930eabc25a5d

هپیوگلیسمی و استرس اشتراکاتی با هم دارند که باعث اشتباهات غلط در تشخیص این بیماری بین برخی افراد می شود می خواهیم آنها را بشناسیم 

سردرد، بیقراریها ، تند تند نفس کشیدن و عرق روی پیشانی از جمله علائم مشترک هپیوگلیسمی(کاهش شدید قند خون) و استرس است که باید با کنترل قند خون این دو را از هم تفکیک کرد.

محمد قهرمانی روانشناس و عضو انجمن دیابت ایران در خصوص علائم مشترک استرس با هپیوگلیسمی( تشنج ناشی از کاهش شدید خون) تاکید کرد و افزود: افراد مبتلا به دیابت ممکن است که علائم استرس را با کاهش شدید قند خون اشتباه گرفته و در این حالت  از درمان درستی بهره نگیرند.

وی در بیان علائم مشترک کاهش شدید قند خون و استرس خاطر نشان کرد: سردرد، تنگی نفس یا تند تند نفس کشیدن، فشار خون بالا، عرق روی پیشانی، بیقراری‌ها و اختلال در خواب از علائم مشترک استرس و کاهش شدید قند خون است.
قربانی یادآور شد: افراد برای اطمینان از عارضه ایجاد شده باید در هنگام بروز این علائم بلافاصله قند خون خود را با دستگاه تست قند خون اندازه گیری کنند و چنانچه دستگاه تست قند به همراه نداشتند مقدارها و مواد قندی زود جذب مصرف کنند، چنانچه علائم رفع نشد دچار استرس هستند در غیر اینصورت از علائم هپیوگلیسمی خواهد بود.