در حالی که ساعات کمی تا آغاز سال جدید در گوشه گوشه دنیا باقی مانده است، همه ما امیدواریم که سال جدید با آنچه که در سال جاری بود بسیار متفاوت باشد، اما چگونه می توان فهمید که اوضاع بهتر می شود؟ همه ما می خواهیم به حالت عادی برگردیم، مگر نه؟ و اکنون که اطلاعات زیادی در مورد ویروس داریم اگر همه با هم باشیم به طور قطع می توانیم اتفاقات خوبی را در سال آینده رقم بزنیم. به گزارش ایندیاتایمز، در اینجا چند کار وجود دارد که ما باید در سال 2021 انجام دهیم تا یک سال جدید فوق العاده داشته باشیم.

از واکسیناسیون خودداری نکنید

بهترین کاری که می توانید برای خود و افرادی که دوست دارید انجام دهید، تزریق واکسن کرونا است به احتمال زیاد از همه آنچه شنیده و خوانده اید ترسیده و گیج شده اید، اما در اینجا چند نکته اساسی آورده شده است.
– واکسن روشی ایمن و موثر برای کنترل ویروس است و هر افسانه ای که شنیده اید درست نیست.
– واکسن تنها راه کنترل شیوع ویروس است. اگر حداقل 80 درصد افراد واکسینه شوند این امر به ایمنی گله اعطا می شود پس با واکسیناسیون به محافظت از افراد دیگر کمک می کنید.
– اگر در مورد واکسن سوال و نگرانی دارید با پزشک خود در این باره صحبت کنید، اما در فرصتی که پیش آمده با امتناع از واکسن زدن اشتباه نکنید.

استفاده از ماسک را قطع نکنید

یک سال از ابتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا می گذرد. در حال حاضر زندگی با ویروس تقریبا برای اغلب مردم عادی شده و از قوانین پروتکل های بهداشتی مانند ماسک زدن یا حفظ فاصله اجتماعی پیروی نمی کنند، اما ماسک زدن الان هم مانند گذشته بسیار مهم است. اگرچه واکسیناسیون در برخی از نقاط جهان آغاز شده است، اما واکسیناسیون برای همه افراد زمان زیادی می برد و تا آن زمان انتشار ویروس ادامه خواهد یافت. تنها راه کنترل ویروس تا آن زمان رعایت قوانین ساده استفاده از ماسک، شستن دست ها و حفظ فاصله اجتماعی است. نتایج چندین تحقیق نشان می دهد ماسک ها در کاهش شیوع عفونت کووید-19 موثر هستند.

فکر نکنید که نمی توانید به ویروس آلوده شوید

آسان است فرض کنید که شما جوان، متناسب و سالم هستید، بنابراین در معرض عفونت کووید-19 قرار گرفتن برای شما مشکلی پیش نمی آورد، اما توجه داشته باشید هر فردی بدون توجه به سن، جنس، وضعیت سلامتی می تواند به شدت توسط ویروس آلوده شود.
اگر جوان هستید ممکن است بهتر بتوانید با ویروس کرونا مقابله کنید، اما به طور قطع می توانید یک پخش کننده ویروس باشید که برای دیگران خطر ایجاد می کند. اغلب در صورت عدم بروز علائم مراقبت از عفونت را متوقف می کنند. این زمانی است که چنین افرادی بسیار فراگیر می شوند و از کاری که می کنند کاملا بی اطلاع هستند. شما می توانید افراد مسن، ضعیف یا سایر افرادی را که ممکن است عفونت برای آنها کشنده باشد، آلوده کنید.

از مبارزه با ویروس منصرف نشوید

برخی از ما از شرایط پیش آمده زیر سایه ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی خسته شده ایم، اما نگرش مثبت می تواند با کمک به ما باعث شود از این روزهای سخت عبور کنیم.
بنابراین الان زمان تسلیم شدن نیست در واقع همه چیز را با زیبایی و مثبت نگری بیشتری دنبال کنید و برای دیگران الگوی خوبی باشید. خود را به روز نگه دارید و به رهنمودهای صادره از سوی دولت خود پایبند باشید.

همچنان روی تقویت سیستم ایمنی خود کار کنید


چیزی که امسال در بالای فهرست اولویت های ما قرار گرفته مصونیت ما است. همه ما سخت تلاش کرده ایم تا سلامت سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کنیم تا بتوانیم با ویروس کرونا ویروس جدید مقابله کنیم. از آنجا که واکسیناسیون برای همه افراد زمان می برد بهترین گزینه برای مبارزه با ویروس ایمن نگه داشتن سیستم ایمنی بدن است، بنابراین به دریافت ویتامین ها و پیروی از رژیم غذایی سالم ادامه دهید.
مترجم: الهه زارعی