مراقب سالمندمراقبت از سالمندان در خانه این روز ها به دغدغه بسیاری از ما تبدیل شده است. خوشبختانه مراکز متعددی این خدمات را ارائه می‌ دهند. با این وجود، ممکن است از خود بپرسید که مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم؟ در واقع یافتن و استخدام مراقبی که صلاحیت های لازم را داشته باشد، می‌ تواند یکی از بزرگ ترین چالش‌ هایی باشد که با آن مواجه هستید. اگر این سوال نیز جزء دغدغه های شماست، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا راه های پیدا کردن مراقب سالمند را بررسی کنیم.

معرفی از سمت دیگر پرستار های سالمندان

یکی از راه هایی که برای پاسخ به سوال مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ وجود دارد و اغلب نادیده می گیریم، معرفی از سمت دیگر افراد فعال در این حوزه است. اگر پرستار سالمندی را می شناسید یا قبلاً کسی را در این حوزه استخدام کرده اید، بهتر است که از آن ها کمک بگیرید. این افراد مراقبان سالمند متخصص و کاربلد را در حوزه خود می شناسند و به شما معرفی خواهند کرد.

در واقع این راه یکی از مطمئن ترین شیوه های یافتن مراقب و پرستار سالمند است.

وب سایت های فعال در این حوزه را بشناسید.

مراکز فعال زیادی در این حوزه سایت دارند و با یک سرچ ساده در گوگل می توانید آن ها را پیدا کنید. این بار که به دنبال جواب سوال خود یعنی مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم؟  بودید، قبل از هر کاری به سایت های فعال در این زمینه سری بزنید. شک نکنید که از بین صد ها فعال در این حوزه بالاخره یکی را انتخاب خواهید کرد.

شاید جالب باشد بدانید که در یک مطالعه موردی در سال 2018 مشخص شد که بیش از 50 درصد از مراقبان سالمندان از طریق سایت ها و به صورت آنلاین استخدام شده اند. همچنین بسیاری از موسسات ارائه دهنده خدمات در این زمینه از طریق درج رپورتاژ آگهی در سایت های بزرگ، خود را معرفی و تبلیغ می کنند.

سری به سایت های پرسش و پاسخ بزنید.
پرستار های سالمندان

بد نیست قبل از هر کاری جمله مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ را در گوگل تایپ کنید و ببنید قبل از شما کسانی هستند که این سوال را مطرح کرده باشند و به جواب رسیده باشند.  در واقع سایت های پرسش و پاسخی وجود دارد که افراد سوالات خود را در هر زمینه ای در آن ها مطرح می کنند و جواب دریافت می کنند. شما هم می توانید سوال خود را در این سایت ها درج کنید تا افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند، شما را راهنمایی کنند.

یک آگهی کاریابی اینترنتی منتشر کنید.

علاوه بر روش قبل، وب سایت های کاریابی زیادی در فضای وب فعال هستند و افراد زیادی در این حوزه آگهی کاریابی خود را درج می کنند. اینترنت جایی است که بسیاری از افراد برای استخدام و شروع کار در آن جست و جو می کنند. ثبت نام در سایت های کاریابی به عنوان کارفرما آسان است. بعد ثبت نام هم می توانید آگهی خود را درج کنید. سعی کنید تمام شرایط خود را در آگهی بنویسید و از کارجویان بخواهید برای شما رزومه ارسال کنند.

به دفاتر ارائه خدمات مراقبت در منزل مراجعه کنید.

مراجعه حضوری به آژانس های استخدامی فعال در این حوزه یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به جواب مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ است. شاید خدمات این آژانس ها گران باشد، اما در مقابل به تمام سوابق یک فرد فعال در این حوزه و به گواهی عدم سو سابقه آن ها دسترسی خواهید داشت.

هنگام مراجعه به این مراکز می توانید تمام نیاز ها و شرایط خود را مطرح کنید. در مقابل گزینه هایی که بیشترین همخوانی با شرایط شما دارند، معرفی می شوند و دست شما برای انتخاب باز خواهد بود. همچنین فقط به یک موسسه یا دفتر مراجعه نکنید.

چند موسسه خوش نام را انتخاب کنید و بعد از مراجعه حضوری خدمات آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در نهایت هم از بین آن ها بهترین گزینه را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

پرس و جو از دوستان و آشنایان را فراموش نکنید.
مراقبت از سالمندان

یکی از بهترین جواب هایی که می توانید برای سوال مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ پیدا کنید، از طریق کسانی است که این خدمات را دریافت می کنند یا قبلاً از آن استفاده کرده اند.

با توجه به اینکه سبک زندگی شلوغ و پرمشغله امروزی باعث شده تا افراد زیادی مراقبت از سالمندان خود را به دست فردی کار کشته بدهند. کار خود را برای یافتن یک مراقب سالمند با پرسیدن از دوستان و آشنایان قابل اعتماد شروع کنید. اگر شخصی را از طریق این نوع معرفی پیدا کنید، مطمئن خواهید بود که  طبق توصیه فردی قابل اعتماد و دقیق است.

دست به انتشار آگهی در روزنامه بزنید.

علاوه بر روش های آنلاینی که معرفی شد، می توانید از شیوه های سنتی هم برای پیدا کردن مراقب سالمند استفاده کنید. یکی از روش های سنتی ای که هنوز بسیاری از کاریابان از آن استفاده می کنند، آگهی های درج شده در بخش نیازمندی های روزنامه است. شاید مراقب سالمندی که شما به دنبال آن هستید هم از این روش برای پیدا کردن کار استفاده کند.

تبلیغات سنتی و محیطی را دست کم نگیرید.

با وجود دسترسی اکثر افراد به اینترنت و استفاده از تبلیغات آنلاین، هنوز هم تبلیغات محیطی و سنتی رونق دارد. اگر به دنبال جواب این سوال هستید: مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم؟  بهتر است نگاهی به بنر ها، آگهی های روزنامه و تلویزیون و مواردی از این دست بیندازید.

بسیاری از موسسه های فعال در این زمنیه هنوز از این شیوه ها برای تبلیغ خود استفاده می کنند. به طور مثال هنوز از طریق درج آگهی در روزنامه، مجله و یا از طریق توزیع بروشور فعالیت های خود را به جامعه معرفی می کنند.

پرس و جو از دانشکده پرستاری و پیراپزشکی را فراموش نکنید.

از آنجایی که برخی از موسسات مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل با دانشکده ‌های پرستاری همکاری می ‌کنند، می توانید جواب سوال خود یعنی مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ را از واحد روابط عمومی این دانشگاه ها دریافت کنید.

با این روش مطمئن خواهید شد که موسسه معرفی شده از محیط تخصصی و آکادمیک برای استخدام نیرو های خود استفاده می کند.  همچنین بسیاری از دانشجویان به صورت پاره وقت با این موسسه ها همکاری می کنند. با این توضیحات شانس شما برای پیدا کردن فردی که مطابق شرایط شما باشد، بالا می رود.

جمع بندی

در این مطلب دیدید که با چه روش هایی می توان به پاسخ سوال مراقب سالمند خوب از کجا پیدا کنم ؟ رسید. اما این آغاز ماجراست و بهتر است بعد از یافتن فرد مناسب جلسه مصاحبه ای ترتیب دهید و شرایط کاری را با او در میان بگذارید. همچنین از انتظارات فرد نیز مطلع شوید. بعد از ارزیابی شخصیتی و مطرح کردن شرایط، فرد می تواند کار را بدون اما و اگر آغاز کند. همچنین اگر سالمند نیاز به خدمات پزشکی و رسیدگی ویژه دارد، بهتر است فردی که آموزش لازم در این زمینه را دیده استخدام کنید.