بهترین کلاس‌های آنلاین کنکوردر این مقاله بهترین برگزارکنندگان کلاسهای آنلاین کنکور رو برایتان معرفی و تجزیه و تحلیل میکنیم تا بتوانید بهترین ها را انتخاب کنید.

موسسه های کارنامه خرد و تاملند و کلاسینو و رایان کلاس از برترین موسسات کنکوری آنلاین هستند که هرکدوم مزیتهای خاص خودشون رو دارند.

اگر تمایل دارید ویژگی ها و نام اساتید و قیمت کلاسهای این چهارتا موسسه معروف رو مشاهده کنید میتوانید از اینجا ببینید.

مقایسه بهترین کلاسهای کنکور آنلاین ایران (اینجا کلیک کنید)

کدوم موسسه کنکورآنلاین بهتر است؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که اصولا چیزی به اسم بهتر و بدتر وجود نداره و شما باید خودتون با دیدن نمونه تدریس از اساتید هرکدام از موسسات بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چرا کلاس کنکور آنلاین از کلاسهای حضوری بهتر است؟

با توجه به دوران آموزشی متفاوتی که در آن قرار داریم، برگزاری کلاس‌های کنکور به صورت آنلاین می‌تونه یک امتیاز مثبت برای آموزشگاه‌ها و مراکز علمی باشه. از طرفی تغییر در سبک زندگی افراد، شلوغی شهر‌ها و فرصت‌های محدود شده باعث میشه تا دانش‌آموزان از کلاس‌های کنکور به صورت آنلاین استقبال کنند. اما انتخاب بهترین کلاس‌های آنلاین کنکور با گستردگی آن‌ها می‌تونه کاری سخت باشه. برای همین علت نیاز هست تا ویژگی‌های یک کلاس آنلاین کنکور را قبل از نام‌نویسی بررسی کرده و سپس اقدام کنید.

چرا به کلاس آنلاین کنکور نیاز داریم؟

از جمله مهم‌ترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های دانش‌آموزان سال آخر متوسطه دوم و خانواده آن‌ها، حضور در کلاس‌های کنکور با کیفیت بالا مطابق با استاندارد‌های آموزش همراه با بهترین بازخورد هست. این افراد در سال کنکور با کوهی از مطالب آموزشی مواجه میشن. مطالب پایه‌های قبلی و میزان تسلط آن‌ها بر دروس سال‌های قبل و از طرفی مطالب آموزشی سال جدید تحصیلی باعث میشه تا نگرانی و اضطراب آن‌ها افزایش پیدا کنه.

این حجم از فشار موجب میشه تا داوطلب احساس سر درگمی و تنهایی داشته باشه و در نهایت نیاز به شرکت در کلاس‌های کنکور را بیش از قبل احساس کنه. حالا چرا کلاس‌های آنلاین کنکور؟ برای رسیدن به جواب این سؤال بهتره درباره مزایای این دست کلاس‌های بیشتر بدانید.

مزایای کلاس‌های آنلاین کنکور

برگزاری کلاس‌های کنکور می‌تونه به داوطلب ضمن ارائه یک برنامه مشخص و زمانبندی شده، مرور مطالب سال‌های قبل را انجام داده و از لحاظ روحی و روانی به او کمک بزرگی کنه تا خودش را در برابر این حجم از مطالب تنها نبینه.

همه ما می‌دانیم که مدیریت زمان یکی از مهم‌ترین مباحث برای یک داوطلب کنکور هست. علاوه بر این داشتن آرامش در طول یادگیری می‌تونه تأثیر به سزایی داشته باشه. اضطراب و دلهره رقابت ایجاد شده بین داوطلب با سایر هم کلاسی‌ها و شرکت‌کنندگان کنکور که جای خودش را داره. وجود این عوامل باعث میشه تا دانش‌آموز به سمت کلاس‌های آنلاین کنکور سوق داده بشه و برای حضور در آن‌ها به دنبال بهترین کلاس‌های آنلاین کنکور باشه.

 

ویژگی‌های بهترین کلاس‌های آنلاین کنکور

اجرا کردن کلاس‌های کنکور با استفاده از فناوری روز دنیا و راه ارتباطی اینترنت موجب شده تا مقدار زیادی از موارد گفته شده در بخش‌های قبلی مرتفع بشه و به او در داشتن آرامش و دور شدن از اضطراب و نگرانی کمک بزرگی بکنه. بررسی ویژگی‌های این دست از کلاس‌ها کمک می‌کنه تا داوطلب به عنوان مثال انتخاب بهترین کلاس‌های آنلاین کنکور ریاضی و تجربی را با خیال آسوده انجام داده و در کلاس آنلاین کنکور خود شرکت کنه. برخی از این ویژگی را میشه به صورت زیر بیان کرد:

۱. مدیریت زمان

این ویژگی یعنی مدیریت زمان از چندین جهت می‌تونه در برنامه‌ریزی داوطلب نقش مهمی داشته باشه. مهم‌ترین آن، حذف زمان رفت و آمد به آموزشگاه و خانه است. در بسیاری از مواقع برای رسیدن به یک آموزشگاه معتبر لازم است تا ساعت‌ها زمان را در ترافیک سپری کنید تا به آموزشگاه برسید. این تنها زمان صرف شده برای حضور در کلاس است.

زمان تلف شده قبل از آن که برای آماده شدن لازم است را در نظر بگیرید و باز تمام این موارد را در هنگام برگشت به خانه و بعد از آن را خواهید داشت. این باعث میشه تا فرد به دلیل خستگی دیگر انرژی و تمرکز کافی را نداشته باشه و عملاً زمان بسیاری از روز را صرف رفت و آمد خود به کلاس حضوری کرده باشه.

کلاس کنکور آنلاین به داوطلب کمک می‌کنه تا در زمان خودش صرفه‌جویی کنه و آن را برای یادگیری بیشتر به کار بگیره.

۲. منعطف بودن کلاس‌ها

انعطاف‌پذیری و عدم محدود کردن داوطلب از بهترین ویژگی‌های کلاس آنلاین کنکور هست. در این صورت فرد می‌تونه در هر زمان و هر مکان و در هر موقعیتی در کلاس آنلاین خود شرکت کنه و مطالب آموزشی را دریافت کرده و یادگیری مفیدی داشته باشه. این می‌تونه در هنگام یک سفر کوتاه باشه یا در منزل یا در ماشین. این ویژگی باعث میشه تا فرد به آرامش ذهن دست پیدا کنه و با انجام دادن سایر کار‌های روزمره خودش بدون حضور فیزیکی و اجباری در کلاس‌های آنلاین شرکت کنه. به عنوان مثالی نیازی نیست تا داوطلب بر حسب اینکه کنکوری است با انتخاب بهترین کلاس‌های آنلاین فیزیک کنکور خودش را محدود به یک آموزشگاه و زمان کنه.

۳. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

آموزشگاه‌هایی که کلاس‌های کنکور را به صورت حضوری برگزار می‌کنند برای دریافت هزینه‌ها، اجاره بهای ساختمان مرکز خود و هزینه‌های دیگر را بر روی شهریه کشانده و آن را از داوطلب دریافت می‌کنند. این در حالی است که برگزاری بهترین کلاس های آنلاین کنکور موجب حذف این هزینه‌های اضافی خواهد شد. در نهایت شخص می‌تونه با هزینه و قیمت کمتری در کلاس‌ها شرکت کنه و از آن‌ها بهره کافی را ببره.

هم چنین بسیاری از هزینه‌های رفت و آمد، تهیه مواد غذایی، لباس و… برای حاضر شدن در کلاس حضوری به خودی خود کاهش پیدا می‌کنه یا حذف میشه که خودش عامل مهمی در صرفه‌جویی هزینه‌ها به شمار میاد.

۴. امکان دسترسی همگانی به مطالب آموزشی

فراهم شدن شرایط و فرصت‌های برابر آموزشی برای تعداد بسیاری از داوطلبان در سرتاسر کشور از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس آنلاین کنکور خوب است. به عنوان مثال تمامی متقاضیان کنکور برای شرکت در بهترین کلاس‌های آنلاین شیمی کنکور با اساتید مجرب با کیفیت آموزشی بالا و دسترسی یکسان بهره‌مند بشن.

۵. دانلود فیلم کلاس و مشاهده چند باره آن

این ویژگی برای داوطلبانی است که نتوانسته‌اند در کلاس آنلاین در زمان مشخص شده بنابر دلایلی شرکت کنه. برای مثال داوطلب می‌تونه اگر بهترین کلاس‌های آنلاین زیست کنکور را از دست داده، فیلم ضبط شده آن را داخل پروفایل خودش نگاه کرده و از نکات مهم درسی، یادداشت‌برداری کنه.

کلام آخر

انتخاب بهترین کلاس‌های آنلاین کنکور برای داوطلبین با توجه به متعدد بودن آن‌ها می‌تونه کاری سخت و چالش برانگیز باشه. دقت کردن به ویژگی‌های این دست از کلاس‌ها از جمله داشتن مدرس با تجربه، استفاده از متد آموزشی کاربردی و نوین، امکان مشاهده چندباره فیلم کلاس، دسترسی همگانی، مقرون به صرفه بودن و… باعث میشه تا متقاضی بهترین کلاس آنلاین کنکور را انتخاب و با شرکت در کلاس‌ها رتبه خوبی را به دست بیاره. برای انتخاب کلاس کنکور آنلاین نیازی نیست به لینک خاصی مراجعه کنید بلکه در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌تونن کمک بزرگی به شما داشته باشن.