آسان‌ترین دانشگاه‌های کانادا برای اخذ پذیرش و ویزا 2023

کانادا در رتبه 1 به عنوان مقصد محبوب مهاجرتی برای بسیاری از مردم کشورها از جمله ایرانیان، راه‌های متعددی را به روی مهاجران باز گذاشته که یکی از محبوب‌ترین و همچنین راحت‌ترین روش از نظر اخذ ویزا، مجوز کاری، اقامت دائم و دیگر مزایا، از طریق تحصیل در کانادا و به اصطلاح مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد.

کانادا هر ساله میزبان بیش از 400 الی 500 هزار نفر دانشجوی بین‌المللی می‌باشد که بخش قابل توجه و کثیری از این رقم را ایرانیان تشکیل می‌دهند (برای مثال رتبه 4 جمعیت دانشجویی در سال 2022 در کانادا ایرانیان بوده‌اند) و پس با دیدن این آمار و ارقام، متوجه خواهیم شد که هر شخصی حتی با داشتن یک مدرک دیپلم ساده امکان مهاجرت به این کشور را خواهد داشت.

حال در این مسیر همانند هر مسیر مهاجرتی دیگر، چالش‌هایی پیش روی متقاضی خواهد بود.

مانند چالش‌های مالی و هزینه‌ها ، مدارک، صلاحیت‌‌ها و شرایط لازم و… که موضوع مورد بحث ما در این مقاله این است که در راستای مدارک، صلاحیت‌‌ها و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا، دانشگاه‌های راحت این کشور برای پذیرش و صدور ویزای دانشجویی را معرفی نماییم.

این 10 دانشگاه را به عنوان بهترین کیس‌ها در نظر بگیرید؛ چرا که همگی دانشگاه‌های با رتبه‌های عالی هستند و تقریبا همگی از بین بیش از 90 دانشگاه در کانادا به طور حدودی دارای رتبه بین 10 تا 20 کشوری هستند.

بنابراین در نظر گرفتن دانشگاه‌های زیر رتبه 10 یا همین حوالی، شانس پذیرش را کم کرده و از طرف دیگر، رفتن به سراغ رتبه‌های بالای 20 یا همین حوالی، از اعتبار دانشگاه کاسته و چه بسا دانشگاه‌هایی هستند که به دلیل اعتبار و رتبه نه چندان مقبول خود حتی با وجود اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجو، سفارت این کشور برای آن پذیرش تحصیلی دانشگاه‌ها، ویزا صادر نمی‌کند.

حال بدون صحبت دیگر به معرفی مختصر این دانشگاه‌ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه کویینز کینگستون

دانشگاه کویینز کینگستون واقع در شهر کیگستون و در استان انتاریو می‌باشد که در سال 1841 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 32 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه کویینز کینگستون در حدود 54 درصد است.

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه دالهاوزی دارای پردیس‌های متعدد واقع در 3 شهر هالیفاکس، بایبل هیل و سنت جانز و در استان نوا اسکوشیا می‌باشد (و سنت جانز در استان نیوبرانزویک) که در سال 1818 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 21 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه دالهاوزی در حدود 65 درصد است.

دانشگاه سایمون فریزر

پردیس اصلی دانشگاه سایمون فریزر واقع در شهر ونکوور و در استان بریتیش کلمبیا می‌باشد که دو پردیس دیگر در شهرهای برنابی و سوری همین استان دارد و در سال 1965 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 30 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه سایمون فریزر در حدود 59 درصد می‌باشد.

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا واقع در شهرهای سانیچ و اوک بی و در استان بریتیش کلمبیا می‌باشد که در سال 1963 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 22 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه ویکتوریا در حدود 63 درصد می‌باشد.

دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال واقع در شهر کبک و در استان فرانسوی زبان کبک در کانادا می‌باشد که در سال 1663 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 43 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه لاوال در حدود 59 درصد است.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک واقع در شهر بی نظیر و رویایی تورنتوی کانادا و واقع در استان انتاریو است که در سال 1959 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 55 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه یورک در حدود 62 درصد می‌باشد.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان واقع در شهر ساسکاتون بوده و همانطور که از نامش نیز پیداست، واقع در استان ساسکاچوان کانادا می‌باشد که در سال 1907 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 26 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه ساسکاچوان در حدود 72 درصد است.

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا واقع در شهر مونترال و در استان کبک می‌باشد که در سال 1974 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه دارای حدود 47 هزار نفر دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه کنکوردیا در حدود 78 درصد است.

دانشگاه کبک

دانشگاه کبک که در واقع یک مجموعه‌ای بر پایه‌ی اداره 10 دانشگاه بزرگ و اصلی در استان کبک بوده، دارای عمده مراکز آموزشی و پردیس‌هایی در کبک سیتی همین استان می‌باشد که از سال 1968 میلادی تاسیس شده است. نرخ پذیرش دانشگاه کبک در حدود 56 درصد می‌باشد.

دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف واقع در شهر گوئلف و در استان انتاریو می‌باشد که در سال 1964 میلادی تاسیس شده است که البته به عنوان یک تشکل، از سال 1874 فعالیت داشته است. این دانشگاه دارای حدود 30 هزار دانشجو می‌باشد و نرخ پذیرش دانشگاه گوئلف در حدود 75 درصد است.