هموروئید یکی از بیماری‌هایی است که در ناحیه مقعد به وجود می‌آید و با علائمی همچون درد، خارش، خونریزی هنگام دفع، بیرون‌زدگی‌های گوشتی و… همراه است. هموروئید دارای دو نوع داخلی و خارجی است که هر کدام در ناحیه متفاوتی از مقعد به وجود می‌آیند. هموروئید خارجی در رگ‌های مقعد رخ می‌دهد و بافت‌های خارجی ناحیه مقعد را دچار تخریب می‌سازد و می‌تواند باعث بیرون‌زدگی‌هایی در اطراف سوراخ مقعد بشود. بواسیر داخلی در کانال داخلی مقعد و در قسمت انتهایی رکتوم یا راست‌روده به وجود می‌آید و در واقع مویرگ‌ها و رگ‌های داخلی این ناحیه دچار کشیدگی و پارگی می‌شوند.

درمان هموروئید بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در بسیاری مواقع هموروئید در مراحل اولیه خود با روش‌های خانگی و دارویی بهبود پیدا می‌کند. جهت درمان شاید برای بسیاری از افراد سؤال باشد که برای درمان هموروئید به چه دکتری مراجعه کنند؟ در جواب باید گفت که متخصصان یا فوق‌تخصصان کولورکتال از جمله پزشکانی هستند که می‌توانند در مسیر درمان بواسیر به افراد یاری دهند.

متخصصان کولورکتال تخصص خود را در زمینه بیماری‌های مقعدی به دست آورده‌اند و به دلیل تمرکز بر درمان بیماری‌های مقعدی می‌توانند این بیماری‌ها را به بهترین شکل خود درمان کنند. بسیار مهم است که افراد درمان بیماری هموروئید خود را به فوق‌تخصصان کولورکتال بسپارند تا بیماری نشیمنگاهی آنها به‌درستی تشخیص داده شود و از طرفی درمان مناسب تجویز گردد تا مشکل هموروئید برای همیشه درمان شود و احتمال عود مجدد بیماری وجود نداشته باشد.

بهترین دکتر هموروئید برای درمان بواسیر

دکتر درمان هموروئید چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که گفته شد همواره توصیه می‌شود که برای درمان عارضه بواسیر به دکتر درمان هموروئید مراجعه شود. ممکن است برای بسیاری سؤال باشد که دکتر درمان هموروئید چه ویژگی‌هایی دارد و چرا تأکید می‌شود که حتماً برای درمان به چنین فردی مراجعه کرد.

از جمله ویژگی‌های دکتر درمان هموروئید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخصص پزشک

یکی از ویژگی‌های دکتر درمان هموروئید این است که فوق‌تخصص کولورکتال (فوق‌تخصص ناحیه مقعد و روده بزرگ) باشد. پزشکان با این تخصص می‌توانند بیماری‌های نشیمنگاهی همچون بواسیر، فیشر، آبسه مقعدی، فیستول و کیست مویی را به‌خوبی درمان کنند. این پزشکان با تمام چالش‌های این بیماری‌ها آشنا هستند و این مسئله کمک می‌کند بتوانند بیماری هموروئید را به شکل کامل درمان نمایند.

داشتن امکانات لازم

بسیاری مواقع برای درمان هموروئید نیاز به لیزردرمانی هست. در چنین مواقعی پزشک باید به دستگاه‌های لیزر مجهز و به‌روز دسترسی داشته باشد تا بتواند بیماری هموروئید را بدون ایجاد عوارضی همچون گوشت اضافه که می‌تواند باعث تنگی مقعد و بی‌اختیاری گاز روده و… شود، درمان کند.

دسترسی به امکانات بهداشتی

بسیار مهم است که درمان هموروئید در یک محیط کاملاً بهداشتی انجام شود. پزشک درمان هموروئید باید به محیطی تمیز و ایزوله برای جلوگیری از انتقال عفونت‌ها دسترسی داشته باشد.

تمام موارد نام برده از جمله ویژگی‌های دکتر درمان هموروئید هستند که باید افراد در هنگام انتخاب پزشک آنها را در نظر بگیرند. یکی از مراکزی که افراد می‌توانند برای درمان بواسیر خود به سراغش بروند کلینیک درمان فوری است. در این کلینیک فوق‌تخصصان کولورکتال گرد هم آمده‌اند و امکاناتی نظیر دستگاه‌های لیزر به‌روز جهت درمان انواع بیماری‌های نشیمنگاهی وجود دارد تا این بیماری‌ها برای همیشه درمان شوند.

لیزردرمانی هموروئید چرا امروزه روش محبوبی برای درمان است؟

لیزردرمانی هموروئید یکی از روش‌هایی است که امروزه جهت درمان بیماری بواسیر بسیار رواج دارد. امروزه اکثر پزشکان جهت درمان این عارضه، لیزردرمانی هموروئید را پیشنهاد می‌دهند؛ زیرا این روش درمانی برخلاف روش جراحی دوره درد و نقاهت طولانی ندارد و این بیماری را در سریع‌ترین زمان ممکن درمان می‌کند.

درمان بواسیر با لیزر

لیزردرمانی هموروئید روشی است که انجام آن نیازی به بیهوشی و بستری شبانه ندارد و در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه بواسیر را درمان می‌کند. این روش درمانی با درد و خونریزی همراه نیست و پس از درمان بیمار با استراحت بسیار کم می‌تواند کارهای روزمره خود را دنبال نماید. از دیگر مزایای لیزردرمانی هموروئید این است که خطر انتقال عفونت‌های خطرناک مانند هپاتیت، ایدز و… در آن وجود ندارد. این روش درمانی تنها ناحیه موردنظر را تحت درمان قرار می‌دهد و به نقاط دیگر بدن آسیب وارد نمی‌کند. همچنین موفقیت‌آمیز بودن این روش نسبت به روش جراحی بواسیر بسیار بیشتر است و همین مسئله باعث می‌شود که لیزردرمانی هموروئید توسط پزشکان توصیه شود.

لیزردرمانی هموروئید از جمله روش‌هایی است که امروزه در کلینیک‌های مختلفی همچون کلینیک درمان فوری انجام می‌شود و این بیماری را برای همیشه درمان می‌کند؛ به‌طوری‌که بیمار با بازگشت بیماری و تکرار پروسه درمان درگیر نمی‌شود.

درمان سریع بواسیر چیست؟

ازآنجایی‌که بواسیر می‌تواند برای بیمار بسیار آزاردهنده باشد درمان سریع بواسیر برای افراد بسیار اهمیت دارد. بیماری بواسیر با علائمی همچون درد، خونریزی هنگام عمل دفع، خروج ترشحات لزج و چسبنده، بیرون‌زدگی‌های گوشتی و… همراه است. تمام این موارد می‌توانند برای فرد بسیار آزاردهنده باشند و باعث شوند او هرچه سریع‌تر برای درمان اقدام کند.

درمان بواسیر

درمان سریع بواسیر، لیزر است که می‌تواند در کمترین زمان ممکن یعنی کمتر از ۳۰ دقیقه این بیماری را درمان کند. لیزر بواسیر نه‌تنها این ویژگی را دارد که بیماری بواسیر را در کمترین زمان ممکن درمان کند؛ بلکه نیازی به بیهوشی و بستری ندارد و بیمار می‌تواند پس از انجام آن به‌راحتی به خانه بازگردد. درمان سریع بواسیر با لیزر همچنین به بیمار اجازه می‌دهد که پس از آن، امور روزمره خود را به‌راحتی دنبال کند بدون اینکه به یک استراحت طولانی مدت نیاز داشته باشد. مزیت‌های بواسیر همگی باعث می‌شوند که این روش درمانی کاملاً با روش جراحی بواسیر متفاوت باشد و بیماران ترسی از انجام آن نداشته باشند. درمان سریع بواسیر از جمله روش‌هایی است که در کلینیک درمان فوری استفاده می‌شود و بیماران می‌توانند درمان عارضه خود را به فوق‌تخصصان کولورکتال بسپارند و برای همیشه با این بیماری خداحافظی کنند.