getty_rf_photo_of_man_holding_pills

افرادی که داروهای افسردگی مصرف  نمی‌کنند، نسبت به افرادی که داروهای ضدافسردگی سه‌حلقه‌ای دریافت می‌کنند، در بیان کردن عواطف و افکارشان با همسران‌شان احساس راحتی کمتری می‌کنند و کمتر علاقمندند که عشق‌شان به هسرشان برای همیشه به طول انجامد.

یک بررسی جدید نشان می ‌دهد که داروهای ضد افسردگی می‌ توانند باعث تغییرات قابل‌ توجهی در شخصیت افراد شوند.

يک مطالعه جديد نشان مي دهد مصرف دارو هاي ضد افسردگي مي تواند بر احساسات و عشق و دلبستگي تاثير داشته باشد.پژوهشگران دريافته اند مصرف دارو هاي ضد افسردگي از نوع مهار کننده هاي باز با جذب سوتونين که عمدتا از طريق سيستم ناقل هاي عصبي سروتونيني در مغز عمل مي کنند بر احساسات عشقي مردان بيشتر از زنان اثر مي گذارد.

بررسي ها نشان مي دهند، مصرف داروهاي ضد افسردگي سه حلقه اي که اثر کمتري بر سيستم سروتونيني مغز دارند بر احساسات عشقي زنان بيشتر از مزدان تاثير مي گذارد.سرپرست اين پژوهش مي گويد داروهاي گوناگوني براي درمان افسردگي وجود دارد و پزشک مي تواند نوع دارو را تغيير دهد زيرا دوز بالاي اين دارو ها باعث مي شود تا افراد احساسات و عواطف خود را به راحتي نتوانند به شريک زندگي شان بيان کنند و کمتر علافه مند هستند عشق به همسرشان براي هميشه باقي بماند.

این پژوهشگران یادآورشدند این یافته‌ ها شواهدی بر ضد تصور رایج ارائه می ‌دهد که تغییرات شخصیتی در حین درمان با SSRI تنها یک نتیجه ثانوی تخفیف علائم افسردگی است. توضیحات جایگزین متعددی می‌ توان در این مورد مطرح کرد.