نظر بهزاد زیبائی، در مورد پرسش و پاسخ های پزشکی

بهزاد زیبائی، مدیر سایت پزشکی دکتر سلام (پربیننده و محبوب ترین سایت پزشکی و سلامت ایران) است. همکاران و کارمندان سایت دکتر سلام از ایشان همیشه سوال می کنند  چرا شما که در امر پرسش و پاسخ پزشکی، پیش قدم بودید و یکی از بنیان گذاران پرسش و پاسخ آنلاین در ایران هستید، بخش پرسش و پاسخ سایتتان را غیر فعال کردید؟ نظر ایشان را در این رابطه در یک گفت و گوی دوستانه پرسیدیم.

به نام خدا

ضمن عرض سلام و آرزوی سلامتی برای شما و مراجعه کنندگان به مجله پزشکی دکتر سلام

سایت دکتر سلام با هدف ارتقای سلامت مردم عزیزم، ایرانی هایی که همیشه قابل احترام بودند، فعالیت خود را آغاز کرده است. بخش پرسش و پاسخ سایت دکتر سلام، برای اولین بار در ایران با قدرت بسیار بالا و به کار گیری پزشکان و متخصصین برجسته کشور شروع به کار کرد. بعد از مدتی فعالیت، به این نتیجه رسیدیم که تشخیص پزشکان بصورت آنلاین و اینترنتی نمی تواند آنقدر که انتظار می رود مورد تایید باشد و این مسئله ممکن است بیماران و همچنین کسانی که سوال مطرح می کنند را گمراه کند و به خود درمانی بپردازند.

گاهی مشاهده شده برخی از پزشکان حتی با معاینات و انجام آزمایشات نتوانسته اند تشخیص کاملا درستی بدهند پس چگونه می توان انتظار داشت که پزشکان و متخصصین عزیز کشورمان بصورت آنلاین و بدون انجام معاینه پاسخ صحیحی بدهند؟ علم پزشکی، علمی نیست که بتوان بصورت حدثی تصمیم گرفت. از این بابت بود که در حال حاضر این بخش را غیر فعال کردیم.

ان شا الله در نظر داریم در آینده ای نزدیک این بخش را با قدرت بالا و با قوانینی خاص دوباره راه اندازی کنیم.

متشکرم – بهزاد زیبایی