sickchild

مواد آلاينده مي‌تواند باعث عكس‌العمل‌هاي آلرژيكي مختلف از جمله آبريزش بيني، تنگي نفس، خارش پوست، اشك چشم و عسطه‌هاي پي در پي شوند.

برای پیشگیری از سرماخوردگی کودکان‌، آن‌ها را در هوای آلوده از خانه بیرون نیاورید و بهترین روش برای پیشگیری آن‌ها از این بیماری تزریق واکسن است.
مهشید مهدی‌زاده متخصص اطفال گفت: بهتر است کودکان بین 2 تا 6 سال برای مقابله با بیماری سرماخوردگی و آلرژی‌های ناشی از این بیماری از واکسن استفاده نمایند.
وی افزود: واکسن را برای پیشگیری از سرماخوردگی و آلرژی‌های ناشی از این بیماری برای کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، تنفسی، آسم، شیمی درمانی و دیابت به طور حتم به کار ببرند. هم چنین کودکانی که به دلیل انجام شیمی درمانی دچار نقص ایمنی هستند باید از این واکسن استفاده نمایند.
این متخصص اطفال ادامه داد: کودکانی که به نارسایی کلیه مبتلا هستند ضروری است از واکسن برای پیشگیری از سرماخوردگی و آلرژی‌های ناشی از آن استفاده نمایند.
وی با اشاره به بهترین روش برای پیشگیری از سرماخوردگی کودکان اظهار داشت: بهترین روش برای پیشگیری از سرماخوردگی کودکان استفاده از واکسن برای آن‌هاست هم چنین کودکان را در هوای آلوده از خانه بیرون نیاورند تا به سرماخوردگی دچار نشوند.