hearthealthy.ashx

خنده باعث کاهش فشار خون، افزایش جریان خون در بدن و افزایش اکسیژن رسانی در بدن میگردد.همچنین موجب افزایش قطر عروق خونی،  و بهبود جریان خون در رگ ها می شود.

تحقیقات نشان می‌دهند که خنده راهکاری مهم برای پیشگیری از حملات قلبی بوده و احتمال بروز مجدد این عارضه را نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. رضا کرمی ابرده متخصص قلب و عروق  اظهار داشت: برخی از افراد تصور می‌کنند که پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی نیاز به یک سری اقدامات پیچیده و دشوار دارد به همین دلیل چندان تمایلی به مقابله با این بیماری‌ها ندارند.
وی با اشاره به اینکه حتی خندیدن معمولی نیز ممکن است در کاهش خطر بیماری‌های قلبی بسیار مؤثر باشد، تأکید کرد: تحقیقات نشان می‌دهند که خنده راهکاری مهم برای پیشگیری از حملات قلبی بوده و احتمال بروز مجدد این عارضه را نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.
کرمی ابرده یادآور شد: در واقع خوشرویی و حدود 20 تا 30 دقیقه خنده در طی روز می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی به ویژه حمله قلبی را کاهش داده و همچنین در افرادی هم که دچار این عارضه شده‌اند، احتمال حمله مجدد را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.
وی گفت: افرادی که شاد هستند، به دلیل منبسط شدن رگ‌هایشان مواد شیمیایی در خون آنها آزاد شده که این موضوع می‌تواند به حفاظت و سلامت قلب آنها کمک قابل ملاحظه‌ای کند.