42253_848

 فروش اين نوشابه در چند کشور از جمله نروژ، دانمارک و اروگوئه ممنوع اعلام شده است چنانچه شخص دچار استرس يا فشار خون بالا باشد نوشيدن رد بول، مي‌تواند مهلک باشد.

نوشابه های انرژی‌زا مقدار زیادی كافئین و شكر دارند تا بتوانند به اصطلاح انرژی تولید كنند و برای افرادی ساخته شده اند كه می خواهند در سر تا سر روز، بیش از حد انرژی داشته باشند. نوشابه های انرژی زا که ردبول معروف ترین آن ها به شما می آید اگرچه ممکن است در لحظات اولیه انرژی شما را کمی افزایش دهند اما به مرور این انرژی تضعیف می شود و بدن با نوعی بی حالی روبرو خواهد شد.

بررسی ها نشان می دهند، محركی كه روی اعصاب مركزی بدن تاثیر می‌گذارد كه معمولا در داروهای كاهش دهنده ی وزن استفاده می‌شود، اما اثرات مخربی روی کارکرد قلب دارد.

گفتنی است؛ وجود كافئین در این نوشیدنی باعث می‌شود كه خواب افراد به شدت به هم بریزد و در واقع آنها بی خواب شوند. وجود فعالیت‌های شیمیایی و اختلال در هورمون ها در مغز نیز كه به همین خاطر پدید می‌آیند، سبب بالا رفتن ضربان قلب می شود و فرد ÷س از مدتی احساس کسالت و بی حالی خواهد کرد.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مصرف زیاد ردبول می تاند انرژی و توان اولیه فرد را بکاهد و به مرور باعث تضعیف عضلات فرد نیز شود.