31

مشکلاتی که بسیاری از خانم ها و دختران دارند سایز سینه است. برخی سینه بزرگ و برخی سینه کوچک را دوست دارند. در این بخش، شیوه هایی برای کوچک کردن اندازه سینه بیان می کنیم و در این زمینه پرسش وپاسخ هایی وجود دارد که شاید سوال شما هم باشد.

سوالاتی از قبیل :

 • آیا با ورزش کردن سینه کوچک می شود؟
 • آیا استفاده از نوع سوتین خاصی به کوچک شدن سینه کمک می کند؟
 • آیا کاهش وزن و رژیم غذایی تأثیری در کاهش سایز سینه دارد؟

۳ روش ساده برای کاهش اندازه سینه در ۵ تا ۷ روز

چقدر برای شما دشوار است که با سینه ‌های بزرگ و سنگین قدم بزنید؟ بانوان بسیاری وجود دارند که تلاش می ‌کنند تا سینه بزرگی داشته باشند. اما داشتن سینه های بزرگ سختی هایی نیز به همراه دارد. بیایید تا نگاهی به برخی از ایمن ‌ترین روش ‌ها برای کاهش سایز سینه در ۷ روز، بیاندازیم.

اگر بخواهیم برخی از مهمترین مشکلات داشتن سینه های بزرگ را بیان کنیم ، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • درد شانه و دوش
 • درد ناحیه گردن و گرفتن زیاد عضلات گردنی
 • سر درد
 • درد در ناحیه لگن و پاها
 • قوز و مشکلات مربوط به کمر

علاوه بر موارد بالا که بیشتر عوارض جسمانی حاصل از بزرگ بودن بیش از حد سینه هاست، سایر مشکلات شامل عدم تناسب لباس و مشکلاتی از این قبیل را هم می شود درنظر گرفت. حال که با بعضی از مشکلات و معضلات داشتن پستان های بزرگ آشنا شدید بهتر است بدانید که تنها راه کوچک کردن آن ها جراحی نیست، روش های دیگری هم وجود داره که در منزل می توانید انجام دهید.

در ابتدا لازم است به این مهم پرداخته شود که بافت سینه خانم ها از چربی تشکیل شده است و در زیر این بافت چربی، عضلات سینه قرار دارند. خود سینه نیز حاوی غددی است برای تولید شیر و تغذیه نوزاد در دوران شیردهی.سینه خانم ها توسط رباط های خاصی در جایگاه خود قرار گرفته اند با کهولت و افزایش سن این رباط ها کارایی خود را از دست داده و موجب آویزان شدن سینه ها می شوند.

باید بدانید که عوامل ژنتیکی نیز در کوچکی یا بزرگی سایز سینه بسیار دخیل هستند، در این موارد نمی توان آنچنان تأثیری بر کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه گذاشت.

 

اندازه سینه

کوچک کردن سینه با ورزش

بهترین و مؤثر ترین راه برای کاهش سایز سینه؛ انجام ورزش های قلبی – عروقی یا هوازی است. چرا که این تمرینات موجب چری سوز و به تبع آن کاهش چربی در بدن می شود. اما لازم است بدانید این تمرینات موجب کاهش چربی در کل بدن می شود، یعنی نباید انتظار داشت که این تمرینات فقط روی چربی سینه تأثیر داشته باشند. تمریناتی ورزشی مانند: دویدن، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک ، طناب زدن و پیاده روی سریع از جمله تمرینات هوازی هستند.

طبق توصیه دانشگاه طب ورزشی آمریکا این تمرینات باید ۵ روز در هفته و به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه انجام شوند، که البته حد معمول آن برای خانم های که سابقه ورزشی و آمادگی بدنی بالای ندارند از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می باشد. کاهش ۴ تا ۶ کیلو وزن می تواند بر روی کاهش سایز سینه تأثیر گذار باشد.

توصیه می شود تنها به تمریناتی که به آن اشاره شده است اکتفا نکنید؛ انجام حرکات ورزشی که موجب درگیر شدن عضلات بالا تنه می شود نیز بر روند کاهش وزن و کوچک شدن سینه تأثیر گذار خواهد بود. تمریناتی مانند پوش آپ با ۱۰ تا ۱۵ تکرار. اصولا” انجام تمرینات سینه با وزنه موجب افزایش سایز سینه می شود، اما انجام این حرکات بدون وزنه نه تنها موجب تقویت عضلات سینه ای می شود و آن ها را خوش ترکیب می کند بلکه در کنار ورزش های هوازی شما را به هدف نزدیک تر خواهد کرد.

تمریناتی برای کاهش سایز سینه در یک هفته:

در حالی که درمان‌ های فوق را اجرا می‌ کنید، انجام تمریناتی برای ایجاد سینه های مستحکم تر را به برنامه روزانه خود تبدیل کنید. با این حال، اگر نمی ‌توانید که هر روز این کار انجام دهید آن را به سه بار در هفته محدود کنید. تمرین ‌های متعددی وجود دارند که بر روی ماهیچه ‌های سینه اثر می کنند و  به علاوه در کاهش چربی سینه نیز موثر هستند. تمام این فشارها بر روی ماهیچه ‌های قفسه سینه اعمال می ‌شود اما اندازه سینه را نیز کاهش می ‌دهد و به تبع آن وزن کلی بدن را نیز کم می کند.

الف) دویدن:

در پایین آوردن میزان چربی بدن بسیار موفق عمل می‌ کند. شما می‌ توانید هر روز صبح یا شب، در باغ و یا پارک و یا کنار ساحل بدوید. هدف آن فعالیت کل بدن است و برای کاهش اندازه سینه ‌ها نیز سودمند است. شما باید حداقل به مدت ۲۰ دقیقه بدوید.

ب) جابجایی کفل:

برای انجام ورزش جابجایی کفل، در حالی که مستقیم ایستاده اید دست هایتان را بالا بیاورید. کف دستانتان را به هم بفشارید. اکنون نفس خود را نگه دارید و باسن خود را به سمت راست متمایل کنید. سپس در حالی که نفستان را بیرون می دهید باسن خود را به حالت اولیه برگردانید. اکنون، باسنتان را به سمت چپ متمایل کنید. هر روز ۱۰ بار این کار را انجام دهید تا نتیجه سریع تری حاصل شود.

ج) شنا کردن:

 این یک ورزش سالم دیگر برای کاهش سایز سینه در یک هفته است. شنا کردن متناوب به عنوان موثرترین نوع ورزش هوازی به حساب می آید. علاوه بر ماهیچه ‌های سینه، بر روی شانه نیز اثر می گذارد. این کار به کاهش چربی سینه ‌ها و شکل دهی مناسب و زیبا به آن ها کمک خواهد کرد.

د) بالا رفتن از پله ها:

شما می ‌توانید هر روز ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از پله ‌ها بالا بروید. این کار به شدت در کاهش چربی اضافی بدن موفق عمل می‌ کند. علاوه بر این، این کار ورزش بسیار ساده ‌ای است که هر فردی می ‌تواند انجام دهد.

ه) شنای سوئدی:

شنای سوئدی بهترین راه برای کاهش سایز سینه در یک هفته است. اکنون می ‌توان سایز سینه ‌های بزرگ را به وسیله شنای سوئدی کاهش داد.

 • روی شکم خود روی زمین دراز بکشید.
 • پاهای خود را راست نگه دارید و به هم نزدیک کنید. کف دست تان را با انگشتان جدا از هم بر روی زمین قرار دهید تا بتوانید تعادل و تکیه گاه خوبی را ایجاد کنید.
 • اکنون سینه خود را به سمت بالا هل دهید و به مدت ۲ ثانیه در همان حالت باقی بمانید.
 • این کار را تکرار کنید. این کار را حداقل دو مرتبه در روز و هرمرتبه 10 بار انجام دهید.

اندازه سینه

کوچک کردن اندازه سینه با رژیم غذایی

همانطور که گفته شده تمرینات هوازی ،مؤثر در چربی سوزی هستند اما نباید نقش رژیم غذایی صحیح را نادیده گرفت.چرا که میزان خوردن و اینکه شما چه می خورد نیز بر کاهش و یا افزایش سایز سینه تأثیر دارد.اگر شما فقط به تمرینات ورزشی اکتفا کنید و از رژیم غذایی غافل شوید ، نتیجه ای در بر نخواهد داشت. از رژیم های غذایی که موجب افزایش  وزن می شوند دوری کنید. در رژیم غذایی روزانه خود از سبزیجات، میوه و کربوهیدارت استفاده کنید.

سینه ها اغلب از بافت ‌های چربی و غدد تشکیل شده ‌اند که در داخل ماهیچه ‌های سینه برای شکل دادن  به سینه‌ ها وجود دارند. در نتیجه کاهش چربی بدن به کاهش اندازه سینه ‌ها کمک می‌ کند. رژیم نقش مهمی در کاهش وزن دارد.

اگر می‌خواهید اندازه سینه خود را کاهش دهید، یک رژیم غذایی سالم را انتخاب کنید. از غذا های چرب مثل گوشت قرمز، پنیر، خامه و غذا های سرخ ‌شده دوری کنید. به جای آن ها میوه ‌ها، ماهی و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید که علاوه بر مغذی بودن کالری کمی هم دارند.

الف) بذر کتان:

بذر کتان حاوی اسید های چرب امگا ۳ است که به کاهش میزان استروژن در بدن کمک می‌ کند. میزان بالای هورمون استروژن، یکی از دلایلی است که در داشتن سینه هایی برجسته نقش دارد. علاوه بر این، دانه‌ های کتان به رهایی از سموم مضر موجود در بدن نیز کمک می‌ کنند. در اینجا چگونگی کاهش سایز پستان در 7 روز از طریق مصرف صحیح بذر کتان گفته شده است.

 • ۱ قاشق سوپ خوری از دانه ‌های کتان را در یک لیوان آب ‌گرم قرار دهید.
 • یک بار در روز میل کنید.
 • یک انتخاب دیگر این است که هر روز ۱ تا ۲ قاشق سوپ خوری روغن دانه کتان میل کنید.

ب) زنجبیل:

در بسیاری از علوم طب سنتی به منظور کاهش چربی و اندازه سینه در یک هفته، زنجبیل استفاده می‌ شود. زنجبیل نرخ سوخت و ساز بدن را برای کمک به سوزاندن چربی بیشتر افزایش می دهد. این کار بر اندازه سینه هم تاثیر می ‌گذارد چون سینه به طور معمول از بافت ‌های چربی تشکیل شده است. راه مناسبی برای مصرف زنجبیل به منظور کاهش اندازه سینه وجود دارد.

 • یک قاشق چای خوری از زنجبیل خرد شده را در یک فنجان آب برای ۱۸۰ دقیقه بجوشانید.
 • آب آن را بگیرید، کمی عسل داخل آن بریزید و به آرامی آن را بنوشید.
 • در هر روز ۲ تا ۳ فنجان چای زنجبیل بنوشید.

اوتیسم

ج) چریش و زردچوبه:

درمان به وسیله چریش و زرد چوبه برای مادرانی که از نوزادشان مراقبت می کنند مناسب است، چون افزایش اندازه پستان عمدتا ناشی از التهاب به وجود آمده به دلیل تغذیه به وسیله پستان است. اجزای سازنده چریش و زرد چوبه، ضد التهاب هستند و مانند جادو اثر می ‌کنند. برای استفاده از چریش و زرد چوبه به یک مشت برگ چریش و ۲ قاشق چای خوری پودر زردچوبه و مقداری عسل نیاز دارید. پس از آن برگ های چریش را جداسازی کنید. این یکی از درمان های کامل برای کاهش سایز سینه در ۷ روز است.

 • ۲ فنجان آب در ماهی‌تابه بریزید و بگذارید تا بجوشد.
 • شعله را کم کنید و برگ‌ های چریش را اضافه کنید و بگذارید برای چند دقیقه بماند.
 • ماده موجود را هم بزنید و پودر زرد چوبه و عسل را اضافه کنید.
 • در حالی که هنوز گرم است، به خوبی هم بزنید و بنوشید.
 • این کار را ادامه دهید تا نتایج مطلوب را ببینید.

د) چای سبز:

چای سبز به تنهایی به شما می گوید که چگونه اندازه سینه را در طی ۷ روز در خانه کاهش دهید. این چای به خاطر داشتن کاتچین مشهور به کاهش وزن سالم از طریق شبیه ‌سازی متابولیسم بدن است و در نتیجه کالری را می ‌سوزاند و منجر به تغییر در چربی کل بدن می‌ شود. تغییری در اندازه سینه نیز از اثرات آن است. علاوه بر این، این کار یک تغییر در رژیم غذایی تان نیز به وجود می آورد. روش درست تهیه چای سبز برای اثر بخشی صحیح این است:

 • یک قاشق چای سبز را به مقدار مناسب آب داغ اضافه کنید، حدود یک فنجان.
 •  روی آن را بپوشانید و بگذارید برای چند دقیقه بجوشد.
 • عسل را به آن اضافه کنید و 4 فنجان در روز و به مدت چند ماه بنوشید تا اثر بخشی لازم را مشاهده کنید.

اندازه سینه

بررسی عواملی که بر رشد سینه تاثیر می ‌ گذارند:

عوامل منطقی ای که ممکن است سبب اندازه سینه تان باشد را کشف کنید. در شرایطی که بر حسب اتفاق قرص های کنترل بارداری را مصرف می کنید، ابتدا از پزشک خود سوال کنید. چرخه بارداری و حاملگی ممکن است که مجرمان اصلی باشند.

جراحی زیبایی برای کوچک کردن اندازه سینه:

این فرآیند به علاوه اثرات جانبی ای که در پی دارد بسیار پرهزینه است، با این حال، این تنها راه ‌حل پایدار برای کاهش چربی سینه است. عمل جراحی کاهش اندازه سینه تماما وابسته به از بین بردن بافت چربی اضافی سینه است و این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که با ساختار بدن شما متناسب باشد. این کار به کاهش ناراحتی ناشی از داشتن سینه‌ های بزرگ کمک می ‌کند.

ماساژ: اندازه سینه را در یک هفته کاهش دهید

ماساژ یک درمان باستانی برای کاهش چربی بدن است. خبر خوب این است که ماساژ برای کاهش اندازه سینه نیز موثر است. ماساژ به کاهش سلول‌ های چربی موجود در سینه کمک می ‌کند. یک روغن کاهش سایز سینه  را که در فروشگاه ها در دسترس است خریداری کنید.

کمی از روغن را بر روی انگشت میانی و انگشت حلقه خود بریزید و سینه را با حرکات دوار بمالید و انگشتان خود را از ناحیه های داخلی سینه به بیرون فشار دهید. این ماساژ را دو بار در روز و حداقل به مدت ۳ ماه تکرار کنید تا کاهش اندازه را مشاهده کنید.

قرص ‌های کاهش سایز سینه:

 اگرچه گزینه بسیار سالمی نیست اما آسان است و می‌ تواند نتایج سریعی را به ارمغان آورد. بنابراین اگر تبلیغی را دیدید که ادعا می کند که سایز سینه را در عرض ۷ روز و در خانه کاهش می ‌دهد، عاقلانه است که اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید. قرص‌ها، سینه شما را شکل می ‌دهند. شما نمی ‌توانید بفهمید که آیا شما یک قرص صحیح را انتخاب کرده ‌اید یا خیر و باید منتظر بمانید تا بدنتان خودش را نشان دهد. اما استفاده از روش های طبیعی ایمن تر و سالم تر است.

اندازه سینه

درمان خانگی- شنبلیله برای کاهش اندازه سینه:

برگ ‌های شنبلیله و دانه‌ های آن هم برای سفت کردن پوست و هم برای فواید متنوعشان شناخته شده هستند. اگر به طور منظم استفاده شود بر روی اندازه سینه ها نیز تاثیر گذار است. هم چنین سینه ها را محکم می ‌کند و با کار بر روی ماهیچه‌ ها و بافت ‌های سینه آن‌ ها را از شل شدن دور نگه می دارد. این یک روش شناخته ‌شده و مطمئن است که به طور طبیعی اندازه سینه را کاهش می ‌دهد.

 • ۳ قاشق سوپ خوری دانه شنبلیله را بردارید و آن را تمام شب خیس کنید.
 • روز بعد آن ها را آسیاب کنید. بعد از آسیاب یک خمیر یک دست شکل می گیرد.
 • انی خمیر باید صاف و یکنواخت باشد. اکنون این خمیر را باید برای حدود 10 تا ۱۵ دقیقه بر روی سینه بگذارید تا اثربخش باشد.
 • این روش را هر روز تکرار کنید؛ سینه‌ ها به زودی کوچک‌تر به نظر خواهند آمد.

توصیه‌ های دیگر برای کاهش اندازه سینه:

 • مقدار وعده های غذایی کوچکتر بیشتری را به جای سه وعده کامل میل کنید.
 • سوتین یک وسیله خوب برای جلوگیری از افتادگی سینه هاست و باعث می‌شود که سینه به اندازه یک سایز بزرگ تر به نظر برسد.
 • مصرف الکل را کاهش دهید و سیگار را ترک کنید.
 • یوگا تمرین کنید تا ماهیچه‌ های سینه را سفت کنید و اندازه شان را به هدفتان نزدیک ‌تر کنید.

 اکنون که می ‌دانید چگونه اندازه سینه را در عرض ۷ روز کاهش دهید، بر روی هدف خود کار کنید. هیچ چیزی نمی تواند مانع از دستیابی شما به فرم سالمی از سینه‌ ها که همیشه آرزویش را داشته اید بشود. از بین تمامی انتخاب ها آن ها را که مورد علاقتان است برگزینید و انجام دهید تا به هدف مطلوبتان برسید.