90

استفاده از ساعات ابتدایی روز قبل از سر کار رفتن، یکی از نکات کلیدی داشتن زندگی موفق و سالم است عادات و آداب موفق ترین افراد را در این مطلب برایتان آورده ایم.

در ادامه به 10 عادت صبحگاهی افراد موفق اشاره می کنیم.

نخست؛ یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید

هر روز 25 ساعت است که شما در طول آن می توانید استراحت کرده و بخوابید. یک ساعت زودتر از خواب بیدار شدن موجب تنظیم زمان و برنامه های شما می شود. اما وقتی شما عادت به یک ساعت زودتر بیدار شدن کنید شما هیچ گاه به عقب باز نخواهید گشت.

تحقیقات نشان می دهد که افراد سحرخیز خوش بین تر و با وجدان تر هستند بلکه آنها قادر به پیش بینی مشکلات و به حداقل رساندن آنها هستند. موضوعی که البته برای موفقیت در دنیای شغلی شما نیز امری مهم و حیاتی به شمار می رود.

دوم؛ تجسم و تصور کردن

از سکوت صبحگاهی استفاده کنید و دقایقی را برای فکر کردن به برنامه روزانه خود اختصاص دهید. به اهداف و برنامه هایتان فکر کنید. می توانید از برنامه هایتان نت برداری کنید تا از اینکه روزتان آرام تر و تاثیرگذارتر خواهد بود، اطمینان حاصل کنید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که دودقیقه فکر و تجسم کردن و افکار مثبت می تواند قدرت تفکر شما را ارتقا بخشد و وضوح بیشتری برای یک روز کامل به آن دهد.

سوم؛ صبحانه بخورید

از زمانی که در اختیار دارید استفاده کنید و یک صبحانه سالم برای خود آماده کنید. به همراه خانواده خود مشغول صرف صبحانه شوید و از خوردن صبحانه لذت ببرید. بدن خود را برای انجام فعالیت های روزانه ای که پیش رو دارید پر از انرژی کنید. خوردن صبحانه می تواند به شما برای به دست آوردن تمرکز بیشتر در طول روز کمک کند.

چهارم؛ با بزرگترین کار روزانه خود خداحافظی کنید

لیست کارهای روزانه خود را اولویت بندی کنید و مهمترین کار خود را به جای اینکه در میان آخرین کارهای خود قرار دهید و در تمامن طول روز استرس انجام آن را به همراه داشت باشید، این کار را در صدر لیست قرار دهید و نخست آن را انجام دهید.

در این صورت شما حس آزادی خواهید داشت و آمادگی بیشتری برای انجام دیگر کارهای روزانه خود خواهید داشت. علاوه بر آن، هنگام صبح زمانی است که شما معمولا انرژی بیشتری دارید.

پنجم؛ برای خود انگیزه بسازید

درگام نخست ببینید که چه چیزی الهام بخش شما خواهد بود. در گام دوم برای خود انگیزه بسازیدو گام سوم این است که این موضوع را هر روز صبح برای خود تکرار کنید و در چهارمین گام نفس عمیق بکشید و ارام باشید. شما پس از آن انگیزه بیشتری خواهید داشت و بیش از قبل بر کارهایتان متمرکز خواهید شد.

ششم، ورزش صبحگاهی

تحرکات صبحگاهی نه تنها موجب افزایش انرژی شما می شود بلکه باعث می شود که از حواس جمعی خود و دقت تمرکزات اطمینان پیدا کنید. بر این اساس این احساس به شما دست می دهد که می توانید با هر مشکلی که مقابلتان قرار می گیرد مواجه شوید و اقدام به حل آن کنید.

هفتم، با خود تغذیه به همراه داشته باشید

خوردن، موجب وارد کردن انرژی به مغز شما و افزایش تمرکز، فعالیت و حافظه شما می شود. با برنامه ریزی طی روز و همراه داشتن چند ساندویچ کوچک از افت فشار خون خود جلوگیری کنید. به همراه داشتن لقمه های کوچک و خوردن آنها برای جریان متابولیسم بدن شما حیاتی است و به ادامه فعالیت ذهنی شما در یک روز شلوغ کمک می کند.

هشتم؛ افکار درهم و برهم را دور بریزید

بیاموزید تا افکاری که زندگی شما را درگیر خود می کند، کنار بگذارید. این یکی از مهمترین اقداماتی است که موجب آسایش بیشتر ذهن شما خواهد شد.

نهم؛ زود به رختخواب بروید

به مقدار مناسب و اندازه خوابیدن نه برای سلامت ذهنی شما لازم است بلکه برای کنترل وزن شما نیز ضروری است.به اندازه مورد نیاز و کافی بخوابید چرا که بدن شما به تنظیم خود برای فعالیت های روزانه شما نیازمند است.

دهم؛ سکوت

سحرخیز بودن به شما این فرصت را می دهد که از دیدن طلوع آفتاب، شنیدن صدای آواز خواندن گنجشک ها و … لذت ببرید. ما همیشه در حال تحرک هستیم، هنگام صبح بنشینید و از آرامش صبحگاه استفاده کنید. این زمان کوتاهی است که شما می توانید با افکارتان تنها بمانید و نفس بکشید.