دبيركنفرانس بازآموزي داروهاي غير مجاز و خارج از فهرست رسمي گفت: اكثر داروهاي لاغركننده ، اشتها آور و خواب آور كه در سالهاي اخيردربازار با اشكال وقيمتهاي مختلف به فروش مي‌رسد، با مواد مخدر وناخالص تهيه مي‌شود.
دكتر”اصغر صرامي” در گفتگو با  ايرنا افزود: اين قرصها كه بيشتر آنها از ماده مخدر” آمفتامين” تهيه مي‌شود داراي خاصيت‌هاي لحظه‌اي و كاذب است و اغلب آنها سيستم‌هاي عصبي و چربي‌هاي طبيعي بدن را از بين مي‌برند.

وي بااشاره به اينكه اغلب اين قرص‌ها با مواد ناخالص و نشان‌هاي تقلبي پزشكي از كشورهاي عربي و تركيه وارد ايران مي‌شود و در شهرهاي بزرگ فروش خوبي دارد اضافه كرد:مصرف اين داروها همچنين باعث بروز بيماري‌هاي رواني چون افسردگي و توهم مي‌شود.

صرامي با هشدار به مصرف‌كنندگان بخصوص بانوان گفت :برخي از اين قرصها به خصوص قرص‌هاي خواب آور با درصدي” اكستاسي ” كه‌برادراك افراد تاثير مخربي مي گذارد، تهيه مي‌شود.

وي باتاكيد براينكه اين قرصهاناخالص است،افزود: مصرف اين قرصها در نهايت به دليل وجود مواد مخدر مصرف‌كننده را وابسته مي‌كند و ناخالص بودن آنها عواقب خطرناك تري حتي مرگ و فلج مغزي را به همراه مي‌آورد.

كنفرانس باز آموزي يك روزه داروهاي غير مجاز و خارج از فهرست رسمي روز پنجشنبه با حضور پزشكان عمومي و پرستاران در تالار دانشكده پرستاري اصفهان برگزار شد.