-vitaminدکتر سلام – شما می توانید داروهای تقویت ایمنی بدن در هر داروخانه پیدا کنند، اما  آنها محصولات مصنوعی  هستند که در این بخش می خواهیم داروی طبیعی جایگزین آنها را که به آسانی در دسترس هستند و موثرتر هستنند  آموزش دهیم  که برای سلامت و سیستم ایمنی بدن بسیار خوب هستند :

برای کودکان

مواد لازم مورد نیاز:

100 گرم کشمش

150 گرم  گردو

100 گرم بادام

پوست  دو عدد  لیمو

آب  دو عدد لیمو

100 گرم زردآلو خشک شده

100 گرم آلو خشک

250-300 میلی لیتر عسل

روش آماده سازی:

گردو، بادام، کشمش و پوست لیمو را ترکیب کرده .  آب لیمو و آلو خشک و زردآلو  را اضافه کرده. در نهایت عسل را اضافه کنید و مخلوط کنید در ظرف شیشه ای ریخته و در جای خشک و تاریک برای دو روز بماند. پس از  دو روز، در یخچال قابل نگهداری است

کودکان 2 تا 5 سال باید یک قاشق غذاخوری از این مخلوط قبل از صبحانه مصرف  کنند. کودکان بزرگتر از 5 سال باید 2 قاشق غذا خوری از این مخلوط را قبل از صبحانه  مصرف می کند.

-vitamin-2
برای بزرگسال

مواد لازم مورد نیاز:

200 گرم زردآلو خشک شده

200 گرم آلو خشک

200 گرم  انجیر خشک

200 گرم گردو

پوست یک عدد لیمو

آب یک عدد لیمو

250 میلی لیتر عسل

روش آماده سازی:

میوه های خشک و پوست لیمو، و آب لیمو و را مخلوط کرده هم بزنید. در ظرف شیشه در یک مکان تاریک و خشک به مدت دو روز نگهداری کنید پس از آن،   در یخچال قرار دهید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط  را قبل از صبحانه بخورید.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع و آدرس hiDoctor.ir مجاز می باشد