0

در این مطلب افکار منفی و راههای خلاصی از آن را موردبحث قرار داده ایم تا در هنگام عصبانیت و ناراحتی از آن ها استفاده کنید

انرژی منفی توسط طبیعت جذب می‌شود و به همین دلیل است که هنگام داشتن استرس یا اضطراب با رفتن به طبیعت، پارک و فضای سبز به آرامش بیشتری می‌رسیم، گل‌ها، درختان در تخلیه انرژی منفی به ما کمک می کنند. برای اغلب افراد، گل‌ها قدرت بالایی در رساندن آنها به آرامش و بهبود به حال آنها دارد.
حال با توجه به این مطالب ذکر شده می‌توانیم متوجه می‌شویم که چرا افراد از دریافت گل به عنوان هدیه شاد می‌شوند زیرا وقتی که شخصی شاخه گلی یا دسته گلی را به عنوان هدیه دریافت می کند، آن گل‌ها به وی کمک خواهد کرد تا احساس‌های منفی خود را رها کرد و به حس بهتری دست پیدا کند.
بر این اساس مریم ملک‌صالحی، روان شناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: افرادی که مبتلا به افسردگی هستند می‌توانند با کاشتن گل و گیاه در باغچه منزل خود به درمان افسردگی خود کمک کنند چون گلها، انرژی منفی را از آنها گرفته و احساس خوب و بالا رفت روحیه را به ما می‌دهند.
وی افزود: به دامن طبیعت و باغ‌های زیبای گل رفتن، کنار آب نشستن و به آب نگاه کردن هم از ما انرژی منفی را می‌گیرد، زیرا بلورهای آب بسیار زیبا بوده و انرژی مثبت از خود ساطع می کند.
این روان‌شناس و مشاور همچنین اضافه کرد: کوه رفتن هم انرژی منفی ما را تخلیه می کند زیرا سنگها از خود انرژی مثبت ساطع  می کنند. مشاهده سختی و سفتی کوهها و سنگها به ما استواری، ثابت قدمی و کنترل خشم را می‌آموزند و می توانیم در آنجا به تخلیه عصبانیت خود کمک کنیم
، همچنین رفتن به باغ پرندگان هم به ما آرامش می‌دهد.
گفتنی است، ما باید در هر فرصتی قسمتی از اوقات فراغت خود را به رفتن دامن طبیعت اختصاص دهیم و از فضای سبز آن استفاده برده تا به آرامش برسیم.