1466072_679مواد مقوی هر یک  وظیفه  جداگانه ای  دارند به طوری که  تعدادی  از آن ها می توانند باعث تقویت  بدن و تعدادی دیگر به انجام کارهای گوناگون  یاری می کنند.دسته  مواد مقوی  که به فعالیت های بدن یاری می کنند به نحوی  زندگی را به جلو می برند  و نیروی  انجام کارهای گوناگون  را در خدمت  بشر قرار خواهند داد. در ادامه با برترین  و مفید ترین  مواد مقوی  که حتما در مصرف روزانه از آن ها بخورید معرفی می کنیم

** کلسیم: این ماده تا 99 درصد در استخوان ها و دندان ذخیره می شود و می تواند از آسیب دیدگی ها جلوگیری کند و به سیستم عصبی نیز کمک به سزایی خواهد کرد به طوری که اگر از به اندازه کافی از آن وارد بدن نکنیم به هیچ عنوان توانایی انجام کارهای روزانه را نخواهیم داشت و به مشکلات مختلفی مبتلا خواهیم شد. استفاده روزنامه 1000 میلی گرم از آن کافی است که می توان این مقدار را از پنیر، شیر و به طور کلی لبنیات به دست آورد.

** فیبر: هر انسانی می تواند با مصرف موادی غذایی طبیعی و سبزی های مختلف یا خوردن میوه های تازه میزان فراوانی از فیبر را به بدن خود برساند. این ماده مغذی برگ برنده شما در کنترل قند خون است که به شما توانایی فعالیت و زندگی را می دهد. با کم و زیاد شدن قند خون بیماری های مختلفی ممکن است به وجود آید. فیبر همچنین می تواند از بروز مشکلات رایج گوارشی مانند باد معده و … جلوگیری کند. دقت داشته باشید که باید روزانه 21 تا 25 گرم از این ماده را به بدن خودتان تزریق کنید.

** منیزیم: این ماده به عنوان سومین ماده مغذی و مهم برای ادامه حیات شناخته می شود. نیمی از منیزیمی که در بدن وجود دارد را می توانید در استخوان ها بیابید و باقی آن در اندام های داخلی دیگر پیدا می شود. این ماده مغذی به شما کمک می کند تا قلبی پر قدرت به همراه پمپاژی قوی داشته باشید. استفاده روزانه میان 300 تا 320 میلی گرم از این ماده مفید است. شما می توانید این مقدار را از موادی مانند بادام به دست بیاورید.

** پتاسیم: اگر دوست دارید روزی شاداب و پر از انرژی داشته باشید بهتر است نیم نگاهی به پتاسیم بکنید که بهترین عامل برای کسب انرژی است. بسیاری از نوشابه های انرژی زا که این روزها در بازار دیده میشوند پتاسیم را به عنوان ماده اصلی کار خود انتخاب کرده اند. این ماده مغذی به ساخت عضله در بدن نیز کمک به سزایی می کند. استفاده از 4 تا 7 گرم پتاسیم و بدست آوردن آن از موز یا سیب زمینی پخته برای بدن لازم است.

منبع-خبرنگاران جوان