Depression

 

 

طبق گفته های یک تحقیق جدید، برخلاف تصور رایج، افرادی که از افسردگی رنج می برند، بیشتر از دیگران مستعد انجام رفتارهای خشونت آمیز در آینده نیستند.

 

داستان از این قرار است که خلبانی مسئول سقوط مرگبار در کوه های آلپ فرانسه در ماه گذشته شناخته شد در حالی که خودش و 149 نفر دیگر را به قتل رساند. این فرد ظاهر از افسردگی رنج می برده و حدس و گمان های زیادی وجود دارد که اکثر اختلالات روانی از جمله افسردگی به بروز رفتار خشونت آمیز منجر می شود.

طبق یافته های جدید فقط اختلالات ناشی از مصرف مواد مخدر به اعمال رفتارهای خشونت آمیز در آینده منجر می شود.

لیندا تپلین (استاد دانشگاه نورث وسترن آمریکا) می گوید: این یافته ها مربوط به سقوط تاسف بار هواپیمایی در کوه های آلپ فرانسه است. این تحقیق نشان داد که اولا هیچ کس نمیتواند حدس بزند که خلبان از افسردگی رنج می برده، و دوما نمیتوان گفت به دلیل این بیماری این عمل خشونت بار را مرتکب شده است. این عمل صرفا یک خودکشی نیست بلکه یک قتل عام جمعی است.

تحقیق می گوید مردانی که به شیدایی مبتلا هستند در مقایسه با آنانی که این بیماری را ندارد، بیشتر احتمال دارد از خودشان خشونت بروز دهند. اما محققان این روابط لزوما بیان کننده علت نیست.

این تحقیق تاکید کرد: جوانان بزهکار مبتلا به اختلالات روانی به دلایل متعددی اعمال خشونت بار انجام می دهند، از جمله زندگی در محیطی خشن و محله های فقیر نشین.

برای انجام تحقیق از اطلاعات جوانانی که بین سال های 1995 تا 1998 در بازداشتگاه موقت شیکاگو بازداشت بوده اند استفاده شده است.

خشونت و اختلالات روانی در 1659 جوان بین سنین 13 تا 25 سال مشاهده شده است.

کاترین الکینگتون (از دانشگاه کلمبیا) می گوید: ما باید نحوه رسیدگی به مشکلات متعدد از جمله رفتارهای خشونت آمیز را به عنوان بخشی از درمان های روانی تغییر دهیم.

این تحقیق در مجله the Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry منتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.