face

اگر  در گروه سنی هستید که خط های خنده روی چهره تان دیده می شود ، بوجود آمدن تغییراتی در  نحوه  مراقبت از پوست می تواند به شما چهره بانشاط تر و جوان تر ببخشد. پوست با بالا رفتن سن، خشک و  ظریف می شود، به همین  علت شاید  وسایلی که پنج سال قبل بکار می بردید، دیگر جذابیت خوبی روی چهره نداشته باشند. محصولات جدید مراقبت از پوست ممکن است استفاده از پرایمر باشد. یک پرایمر با کیفیت، خطوط سفت صورت را پر و کمی پنهان می کند.

کرم پودرهای سنگین را کنار بگذارید

face1

اگر هنوز هم مقدار زیادی کرم پودر را مستقیم روی پوست تان می زنید، بدانید که با این کار پوست خود را پیرتر نشان می دهید. لایه ضخیم کرم پودر روی پوست ترک می خورد و خطوط ریز روی پوست که می خواستید بپوشانید، خیلی بدتر از آن که هستند نشان داده می شوند. در عوض، مرطوب کننده، پرایمر و یک کرم پودر مایع سبک را به پوست بزنید تا پوست رطوبت بیشتری به خود بگیرد. می توانید آن را با ضربات آرام انگشت یا با کمک اسفنج به پوست بزنید.

آرایش چشم دلقکی نکنید

face2

آرایش چشم زیبا نیاز به دقت دارد. متاسفانه، دید چشم با افزایش سن کاهش پیدا می کند. اگر دید قوی نداشته باشید، نمی توانید آرایش چشم دقیقی هم انجام دهید. و نتیجه آن هم مقدار زیاد سایه چشم و پوست چروکیده و ظاهری دلقک گونه می شود. راه حل آن: از یک آینه بزرگ نما استفاده کنید.

به حالت چشم جلوه بدهید

face3

همانطور که سنمان افزایش پیدا می کند، پلک چشم ها کمی افتاده می شود، پس باید کاری کنیم که توجه کمتری معطوف افتادگی پلک ها شود و توجه به سمت خود چشم ها جلب شود. خط چشم نکته کلیدی است. برای پلک بالا و پایین، از خط رویش مژه ها، خط نازکی بکشید. این کار حالت چشم ها را بهتر نشان می دهد و مژه ها هم پرتر به نظر می رسند. از سایه چشم رنگ روشن استفاده کنید و آن را به مقدار کم و با حرکات آرام روی پلک بزنید.

ابروهای زیبا

face4

ابروها فوق العاده مهم هستند چون ابرو قاب صورت است. اما ابروها با افزایش سن نازک تر و سفید می شوند. برای اینکه ظاهر ابروها مناسب شود، از مداد ابرویی استفاده کنید که همرنگ موهایتان باشد. اگر کمی پودر به نوک مداد بزنید،  ماندگاری آن بیشتر می شود. بعضی از افراد ترجیح می دهند ابروی خود را تاتوی دائم کنند اما نگرانی هایی درباره موارد بهداشتی این کار وجود دارد.

نگذارید رژلب شره کند

face5

وقتی رژلب از روی لب شره می کند، بین خطوط چروک دور لب ها می رود و اصلا ظاهر مناسبی نخواهد داشت. برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، ابتدا به لب ها مرطوب کننده و سپس کمی کرم پودر بزنید.

لپ هایی پر داشته باشید

face6

سه مرحله برای داشتن لب هایی با ظاهر جوان و پر وجود دارد: ابتدا لب ها را با کرم پودر بپوشانید. بعد، خط لب بکشید و تمام لب را با خط لب پر کنید. در آخر، با یک براش، رژلب را به لب ها بزنید.

لب ها را مرطوب نگه دارید

face7

حتی بهترین آرایش هم روی لب خشک و پوسته پوسته ظاهر خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل، مرطوب نگه داشتن لب ها ضروری است. بوم لب های حاوی وازلین یا ویتامین E مناسب هستند. به دنبال محصولی باشید که حاوی ضدآفتاب هستند و از لب در برابر تاثیر خشک کنندگی آفتاب محافظت می کند. اگر از رژلب هایی با دوام زیاد استفاده می کنید، صبر کنید تا رژ روی لب کاملا خشک شود و بعد از بوم لب استفاده کنید.

منبع : baghdaroo.com