travel-baby

 

سفر کردن با یک کودک یا نوزاد اصلا کار ساده ای نیست. نه تنها باید یک چمدان از همه چیزهایی که برای شرایط اضطراری لازم است با خود ببرید، همچنین چند نکته هم وجود دارد که هنگام سفر با یک کودک باید در خاطر داشته باشید…

 

-اگر با کودکتان سفر می کنید، حتما باید لباس اضافی، پوشک و دارو با خودتان داشته باشید، چون هرگز نمیدانید این وسایل کجا به شما کمک می کنند.

-برای مواردی که نیاز است، همیشه یک لیست از شماره تلفن های اضطراری با خودتان داشته باشید.

-کودکان ممکن است برای تطبیق خودشان با محیط کمی زمان نیاز داشته باشند. پس، وقتی به مقصد رسیدید، چمدان ها را باز کنید تا کودک با مشاهده اشیای مربوط به اعضای خانواده (از قبیل اسباب بازی، لباس ها و …) احساس راحتی کند.

-اسباب بازی ها و کتابهای مورد علاقه کودکتان را فراموش نکنید. این کار نه تنها کودک را مشغول نگه می دارد، بلکه تضمین می کند او بدخلق و بهانه گیر نشود.

-یادتان باشد که نگهداری از کودک را با همسرتان شریک شوید ، یا زمانی که می خواهید با همسرتان به رستوران یا جای دیگری بروید، این مسئولیت را به عهده دیگر اعضای خانواده محول کنید. با این کار هم شما استراحت می کنید و هم کودکتان از بودن با دیگران و انجام کارهای جدید لذت می برد.

-بیشتر کودکان از غذایی که در مسافرت می خورند ایراد می گیرند، پس همیشه تنقلات مورد علاقه کودکتان را (ترجیحا تنقلات سالم)همراه داشته باشید تا اگر به غذای بیرون علاقه ای نشان نداد از آن تنقلات و میان وعده ها به او بدهید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.