HOME REMEDIES

با استفاده از این شیوه ها و روش های مفید درمانی در منزل به افزایش سلامت و کاهش هزینه های درمانی خود کمک کنید.

 

درمان های خانگی گزینه مناسبی برای رفع مشکلات جسمی است. از این شیوه های درمانی می توانید بهترین استفاده را بکنید به شرط این که اطلاعات کافی داشته باشید.

تعادل هورمون ها با دمنوش نعناع

زنانی که دچار مشکلات هورمونی هستند و علایمی مانند آکنه یا موی زائد در صورت دارند، می توانند از دمنوش نعناع استفاده کنند. این دمنوش به علت ویژگی های ضد آندروژنی که دارد، درمان طبیعی محسوب می شود. محققان ترک دریافته اند که نوشیدن روزی ۲ فنجان چای نعناع میزان هورمون های جنسی مردانه را کاهش می دهد و این امر برای زنانی که برای کنترل رشد بیش از حد مو یا درمان آکنه از داروهای شیمیایی استفاده می کنند، سودمند است.

سردرد را با آب لیمو تسکین دهید

اگر از سردردهای مکرر یا میگرن رنج می برید، سعی کنید مصرف لیمو را افزایش دهید. بوی لیمو برای رفع سردرد مفید است و خاصیت این میوه می تواند درد شما را تسکین دهد. برای کاهش سردرد، لیمو را نصف کنید و روی پیشانی و یا آن قسمتی که درد می کند، بمالید.

سیستم ایمنی را با تماس با خاک تقویت کنید

اغلب ما از ترس بیماری از خاک و باکتری دوری می کنیم هرچند شکی نیست که رعایت نکات بهداشتی مهم است اما کمی تماس با میکروب ها می تواند برای سلامت خوب باشد. محققان می گویند، قرار گرفتن در معرض باکتری مفید موجود در خاک می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. بنابراین، باغبانی و پیاده روی بیرون از شهر از جمله فعالیت های تقویت کننده سلامت محسوب می شود.

تب یونجه را با عسل درمان کنید

اگر می خواهید بدون مصرف آنتی هیستامین با تب یونجه مقابله کنید، عسل می تواند یک درمان طبیعی عالی باشد. گرده جمع آوری شده توسط زنبور عسل می تواند از بدن در برابر مواد حساسیت زایی که باعث تب یونجه می شود، محافظت کند.

اتاق خواب خود را تاریک کنید تا شاداب بمانید

اغلب ما هر از گاهی دچار بدخلقی می شویم یکی از راه حل های موثر در برطرف کردن بدخلقی، تاریک تر کردن اتاق قبل از خواب است. نتایج بررسی ها نشان می دهد نور در شب می تواند تولید ملاتونین را که هورمون تنظیم کننده خلق و خو است و تنها هنگام شب تولید می شود، کاهش دهد.برای تقویت خلق و خو، از پرده های ضخیم استفاده کنید و قبل از خواب تمام چراغ ها از جمله تلویزیون را خاموش کنید.

راستگو باش تا بیمار نشوی

علت سردردهای منظم یا گلودرد می تواند نتیجه دروغ هایی باشد که می گوییم. محققان می گویند دروغ گفتن باعث افزایش استرس می شود و این امر به سلامت فرد آسیب می رساند و باعث سردرد وی می شود. با راستگویی می توان اضطراب، سردرد و گلودرد را کاهش داد.