ginger

امروزه پژوهشگران دریافتند که زنجبیل تازه برای معالجه بسیاری از بیماریها مفید است مثلا برای درمات  تهوع شیمی‌درمانی بسیارخوب است. جویدن روزی ۵ دقیقه ازاین گیاه  درمانی و  تازه باعث افزایش چربی‌سوزی بدن می‌شود.  همچنین برای درمان سردرد و اسپاسم عضلانی هم بسیار مفید است. دمنوش این میوه معجزه آسا برای سردردهای ضربان دار دوران قاعدگی و حالت تهوع ناشی از آن بسیار توصیه می‌شود. اگر همیشه زنجبیل تازه داشته باشیم می توانیم  از این ماده غذایی باستانی برای هر غذایی استفاده کنیم. در این مطلب به شما می‌گوییم چطور در گلدان خانه خود زنجبیل تازه بکارید.

اولین قدم این است که یک زنجبیل تازه بخرید. برای اینکه بفهمید هر  چقدر این میوه تازه تر باشد پوست نازک و لطیفتری دارد  طوری که حتی احتیاجی به کنده پوست آن نیست و هرچه کهنه‌تر شود پوستش ضمخت‌تر و کلفت‌تر می‌شود.

ginger1

 

زنجبیل تازه را در آب گرم به مدت یک شب بگذارید بماند و خیس بخورد.

 

گلدانی با ابعاد تقریبا ۳۶ سانتی‌متر قطر و ۱۲ سانتی‌متر عمق انتخاب کنید و آن را با خاک مقوی و  کود و آب پر کنید. تا ۳ عدد زنجبیل متوسط را در گلدانی به این ابعاد می‌توانید بکارید.

زنجبیل‌ها را در داخل خاک گلدان بکارید  و از هم با فاصله بگذاریدشان.

ginger2

 

گلدان را در دمای هوایی بین ۷۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت بگذارید. ای گیاه در هوای سرد به عمل نمی‌آید. نور خورشید هم باید معتدل  و غیر مستقیم باشد.

در آغاز کار خیلی کم به آن آب بدهید و در زمستان که گیاه زیر خاک است به آن آب ندهید و سعی کنید گلدان را خشک نگه دارید.

ginger3

 

در طول ۱۰ تا ۱۲ ماه برگهای  شما به قد ۵۰  تا ۶۰ سانت می‌رسد.

ginger4

 

جوانه‌های تازه را بردارید و اگر دوست دارید می‌توانید در جای دیگر بکارید.

ginger5

 

به این راحتی شما می‌توانید خودتان  این گیاه معجزه آسا را بکارید و برداشت کنید این پروسه چند ماهی طول می‌کشد اما لذت بخش است همچنین می توانید همین روش را در باغچه خانه هم پیاده کنید و از محصول خود لذت ببرید.

منبع : www.zanjefil.com