5-hair-care-mistakes-you-should-never-make

شما میدانید که موهایتان نیاز به مراقبت دارد. شما چطوری از موهایتان مواظبت میکنید؟ آیا از نتایج مراقبتهای خود راضی هستید؟ ممکن است شما در مراقبتهایی که برای  موهایتان انجام میدهید کارهای نادرستی انجام دهید  که تا به امروز نمی دانستید این کارها اشتباه است و هرگز  هیچ متخصصی نیز به شما نگفته است  . دراین پست مطالبی را برای شما بیان میکنید تا ازاین کارها جلوگیری کنید تا موهای سالمی داشته باشید.

۱. استفاده از برس و شانه‌های نامناسب

آیا شما از شانه‌ی دندانه درشت و ضخیم برای موهای نازک و شکننده‌تان استفاده می‌کنید و یا از این قبیل؟ چه وحشتناک! ما بانوان خیلی زیادی را دیده ایم که در این مورد خیلی بی دقت هستند. این کاملاً عقلانی است خانم‌ها. ضخامت شانه یا برس‌هایتان را با توجه به حجم و تراکم موهایتان انتخاب کرده سپس خرید کنید.

۲. خوابیدن با لوازم تزئینی بر روی موهایتان

نه! به هیچ وجه نمی‌توانید بهانه‌ بیاورید که چون خسته و کوفته هستید سنجاق سرتان را از موهایتان خارج نمی‌کنید و همان طوری می‌خوابید. هنگام پیچ و تاب خوردن و ازین پهلو به آن پهلو شدن در خواب، سنجاق سر و کلیپس موهایتان می‌توانند باعث شکسته شدن موهای شما شوند. شب‌ها، لوازم تزئینی که به موهایتان الحاق کرده‌اید را از آن خارج کنید، بدون هیچ عذر و بهانه‌ای.

۳. بستن موهایتان در یک محل

آیا می‌دانید که هر باری که موهایتان را شانه می‌کنید باید نقطه‌ی مرکزی بستن موهایتان (مثلاً به استایل دم خرگوشی) را هم جابجا کنید؟ با این کار دیگر موهایتان شکل نخواهد گرفت. همچنین پوست سرتان نیز نیاز دارد نفس بکشد، اینطور نیست؟ پس دفعه‌ی بعد که در سرتان احساس فشار کردید، موهایتان را باز رها کنید.

۴. اصلاح موی سر در خانه

هیچ چیز مثل اصلاح موی سر دوست پسر یا همسرتان در خانه نمی‌شود خانم‌ها! اما اگر خیلی ماجراجو باشید و موهای خودتان را روبروی آینه‌ی حمام اصلاح کنید، احتمالاً استایل موهایتان را خراب خواهید کرد. پس دفعه‌ی بعدی به متخصص اصلاح موهایتان مراجعه کنید.

۵. سشوار کشیدن هنگامی که موهایتان خیس است

چرا با موهایتان این کار را می‌کنید؟! هرچقدر هم که عجله داشته باشید، نباید موهایتان را هنگامی که خیس است سشوار بکشید. نه تنها با مشکل الکتریسیته ساکن مواجه خواهید شد، بلکه کاملاً موهایتان را خراب خواهید کرد! پس پیش از اینکه سشوار خود را روشن کنید به خوبی از حوله استفاده نمایید.

 

اگرچه ممکن است بنظر برسد که تمام این موارد کاملاً عقلانی هستند، اما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که چقدر از خانم‌ها ندانسته این اشتباهات را درباره‌ی مراقبت از موهایشان مرتکب می‌شوند. ما کاملاً مطمئنیم که اگر شما این اشتباهات متداول مراقبت از موها را مرتکب نشوید، گیسوانی عالی پیدا خواهید کرد.