Torn pieces of paper with the word "Depression". Concept Image. Black and White. Close-up.

« افسردگی» یک حالت احساسی از سر افکندگی و ترتیبی از غم و اندوه ، نا امیدی ملایم و دل شکستگی و یأس بالاست در کتاب غلبه بر افسردگی (Andrew Stanwau) می گوید که ، آن می تواند یک حالت خیلی سختی باشد که رشته زندگی و خط مشی را به طور کلی مختل کرده ، در نهایت به خودکشی منجر شود . مشخصه های افسردگی در فرهنگهای مختلف متفاوت است ، اما در غرب، مردم افسرده از تمایل به اقدامات خیلی پایین ، کاهش علائق خودشان ، احساس تقصیر ، داشتن احساس پوچی عدن پشتیبانی، کوته فکری ، یاد آوری گذشته ضعیبف و به طور گسترده ای علائم مرض بدنی، یبوست یا درد غیر قابل توضیح رنج می برند . آنها معمولاً مشکلاتی را با خوردن ، خوابیدن ( مخصوصاض قدم زدن در صبح) و اعمال جنسی دارند . کسانی که از این بیماری رنج می برند خود را فراموش می کنند ، آنها گریان ، ترسو و نگران و تا حد نسبتاً زیادی خسته و ضعیف هستند .
در بچه ها نشانه های بدنی ارتباطی به نسبت برجستگی افسردگی دارد . افسردگی منجر به کم اشتهایی ، سر درد ، کاهش وزن ، کم خوابی ، مشکل مدرسه ای و دردهای شکم و گریه می شود . افسردگی دوره نوجوانی  اغلب استقبال از داارو ها و بی قاعدگی جنسی سرکش می شود .
در مردم افسرده در یافته اند که در سطوح پایین عصب انتقال دهنده سروتونین و نورون اپی نفرین غیر طبیعی در مغز دارند ، اما در صورتی که این یک عامل باشد یا اثری روی افسردگی داشته باشد مشخص نشده است .