393614_242711975796386_407379239_n

ترک پاشنه پا نشانه ای از عدم مراقبت از پا به دلیل  استفاده نکردن از مرطوب کننده است. گاهی اوقات ترک پاشنه پا بسیار عمیق  و دردناک بطوریکه  فشار بیش از حد بر پا  دردناک میشود. ترک پاشنه پا بعلت کمبود روی و اسید چرب امگا 3 رخ میدهد.

ترک خوردگی کف پا زمانی ایجاد می شود که لایه های کلفت پوست خشک و مرده روی پا شروع به باز شدن از هم و ترک برداشتن می کنند. البته ممکن است این عارضه خود دردناک نباشد، اما برداشتن پوست مرده از پاشنه پا کمی دردناک خواهد بود. ترک های عمیق ممکن است باعث خونریزی و یا عفونت شوند. در این چگونه نحوه از بین بردن ترک پاشنه پا را با استفاده از یک رژیم مرطوب کننده سخت، خواهیم آموخت.

 

1-تشتی را پر از آب گرم و نصف یک فنجان آب لیمو کنید و پاهای خود را به مدت 20 دقیقه در آن قرار دهید. اسیدی که آب لیمو دارد، به جدا شدن پوست مرده از پاها، کمک می کند.

2-یک کرم لایه بردار خانگی، با استفاده از چند قاشق آرد برنج نپخته و 3 قاشق چای خوری عسل، درست کنید. مقداری سرکه سیب اضافه کنید تا عسل و برنج چسبنده شوند، سپس یک قاشق چای خوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. آرد برنج باعث سایش و سرکه باعث برداشته شدن پوست مرده می شود. روغن زیتون نیز یک مرطوب کننده بسیار قوی است. با استفاده از سنگ پا می توانید این ماده چسبناک را به درزهای پاشنه پا برسانید.

3-تشت را دوباره از آب گرم پر کنید و ده دقیقه پاهای خود را در آن فرو ببرید تا پوست های مرده جدا شوند. یک بار دیگر با سنگ پا روی پوست آن بکشید.

4-پاها را از آب بیرون آورده و با یک حوله تمیز خشک کنید. کف پاها را با روغن زیتون ماساژ دهید. دور پاها را نایلون بکشید تا رطوبت پاها حفظ شود. پاها را بار دیگر در آب گرم فرو ببرید و 20 دقیقه منتظر بمانید. نایلون را باز کنید و دوباره روغن زیتون بزنید.

5-حداقل هفته ای یک بار این کارها را انجام دهید. هر وقت از حمام بیرون آمدید و نیز هر شب قبل از خواب، کف پاها را با روغن زیتون ماساژ دهید. می توانید جوراب بپوشید و یا با نایلون پاها را بپوشانید.