juice-apple-paksazi

 

 

پاکسازی با آبمیوه را می توانید برای یک تا پنج روز انجام دهید. اما این رژیم غذایی را نباید به مدت طولانی داشته باشید، چون بدن برای حفظ عملکردهایش به مواد غذایی دیگری هم احتیاج دارد.

این رژیم را نباید بیشتر از چهار بار در سال انجام دهید، و یادتان باشد که یک وقفه سه ماهه بین هر پاکسازی داشته باشید.

 

این رژیم غذایی که توسط افرادی مشهوری تایید شده است، یک روش عالی برای سم زدایی و خلاص شدن از سمومی است که در بدن تجمع کرده اند، این رژیم غذایی علاقه مندان زیادی در سراسر جهان دارد. اما باید توجه داشته باشید که این رژیم اگر به درستی انجام نشود می تواند خیلی خطرناک باشد.

 

پاکسازی با آبمیوه چیست؟

در این رژیم غذایی سم زدا، شخص فقط عصاره میوه ها و سبزیجات را مصرف کرده و از خوردن هرگونه ماده غذایی جامد منع می شود. شما حتی حق خوردن پالپ میوه و سبزیجات را هم ندارید.. سیب، هویج، اسفناج، کاهو، کلم، لیمو، لبو، علف گندم و … از جمله میوه و سبزیجاتی هستند که در این رژیم غذایی استفاده می شوند.

 

بهترین زمان برای این رژیم غذایی

این رژیم را وقتی بدون استرس هستید انجام دهید. پس در تعطیلات طولانی که می توانید روی آرامش داشتن تمرکز کنید این رژیم را انجام دهید. چون برای انجامش نیاز به مقدار زیادی میوه و سبزی دارید، باید موادی که خریداری می کنید، تازه، تمیز، ارگانیک و بدون آفت کش ها باشند.

 

چگونه شروع کنید؟

3 روز قبل از شروع پاکسازی:

-چون بدن تحت فشار برنامه سم زدایی است، برای آماده کردن آن باید از مصرف غذاهای سرخ و فرآوری شده، نوشیدنی های گازدار و کافئین دار و الکلی، شکر و نمک خودداری کنید. همچنین خوردن لبنیات، ، تخم مرغ، ماهی، صدف، مرغ، گوشت، و همه گوشت های تازه را کنار بگذارید.

 

در طول دوره پاکسازی:

-روزتان را با یک لیوان آب و لیمو شروع کنید.

-هر دو ساعت یک بار حداقل شش آبمیوه بنوشید.

 

3 روز بعد از پاکسازی:

روز اول: میوه ها و سبزیجات را به رژیم غذایی اضافه کرده و هشت لیوان آب بنوشید.

روز دوم: آجیل و غلات بدون گلوتن را اضافه کنید

روز سوم: گوشت و ماهی ارگانیک و غلات گلوتن دار را اضافه کنید.

نکته: در طول دوره پاکسازی ورزش های سنگین انجام ندهید، چون باعث ضعیف شدن شما می شود. یک پیاده روی خیلی کوتاه یا حرکات ساده یوگا به شما اجازه می دهد که ذهن را از تمرکز روی گرسنگی دور کرده و سیستم گوارشی را تحریک کند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد