Nuts-Ajil

 

تحقیقی جدید نشان داد که با اضافه کردن انواع آجیل به رژیم غذاییتان می توانید با روشی ساده و ارزان (نسبت به روش های دیگر لاغری) لاغر بمانید و تناسب اندام داشته باشید.

انواع آجیل عبارتند از: بادام، آجیل برزیلی، بادام هندی، فندق، ماکادمیا (فندق استرالیایی)، گردوی آمریکایی، دانه کاج، پسته و گردو.

 

این تحقیق بیش از 14000 زن و مرد که آجیل مصرف می کردند مورد بررسی قرار داد، و نشان داد این افراد در مقایسه با کسانی که آجیل نمی خوردند، 25 درصد کمتر احتمال داشت چاق بمانند، و 21 درصد کمتر احتمال داشت تا سایز دور کمرشان افزایش پیدا کند.

در مجموع، مصرف آجیل با پایین آمدن شاخص توده بدن، فشار خون سیستولیک، مقاومت به انسولین، و بالا رفتن سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (یا کلسترول خوب) ، مرتبط بود.

اگرچه آجیل حاوی چربی و کالری است، اما چندین تحقیقی که در این زمینه انجام شده اند ، دریافتند که رژیم های غذایی غنی شده با آجیل، وزن را افزایش نمی دهند.

کارول اونیل (محقق از دانشگاه ایالتی لوئیزیانای آمریکا) می گوید: دانه های آجیل پر از پروتئین گیاهی، فیبر غذایی و اسیدهای چرب اشباع نشده سالم هستند، و شما را سیر نگه داشته و اشتها را کم می کنند.

مورین ترناس می گوید:حالا که تابستان از راه رسیده و بیشتر افراد دوست دارند بیرون از خانه باشند، آجیل از جمله تنقلات عالی و البته قابل حمل است تا به هر جایی که دوست دارید ببرید و میل کنید.

ترناس اضافه می کند: فقط 1.5 اونس آجیل (حدود یک سوم فنجان) در هر روز می تواند ویتامین ها و مواد معدنی مهم و انرژی مورد نیاز روزانه شما را تامین کند.

این تحقیق در مجله the Nutrition Journal منتشر شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.