TapeMeasure

پژوهش های جدید و  پیشرفته تخصصی بیانگر این است که چه تغییراتی در شیوه زندگی افراد بوجود بیاورند که ، بتوانند ژن‌هایی که  سبب ذخیره چربی می‌شوند را غیرفعال کنند.
همه می‌دانند که چربی‌ها و قندها برای سلامتی مضر هستند، اما جالب است بدانید که تحقیقات اخیر نشان می‌دهند این مواد چگونه با ژن‌های افراد هماهنگی‌های عجیبی انجام می‌دهند که باعث افزایش وزن می‌شود. غذاهایی که چربی اشباع‌شده زیادی دارند، حتی اگر از نظر کالری مصرفی کنترل شوند، باز هم باعث افزایش وزن می‌شوند. محققان می‌گویند این غذاها، تعادل غذایی بدن را تغییر می‌دهند، به‌طوری که ژن‌های ذخیره چربی را فعال می‌کنند. طبق آمار، کسانی که در مدت ۲ هفته، حدود ۷ کیلوگرم وزن کم کرده‌اند، هم غذاهایی خورده‌اند که ژن‌های چاقی را غیرفعال می‌کنند و هم مقدار مصرف چربی‌های اشباع‌شده و قندها را به‌شدت کاهش داده‌اند.
یکی از تحقیقاتی که در PLOS ONE به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که اگر بین ساعات ۸ صبح تا ۱۲ ظهر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید، کم‌تر دچار افزایش وزن می‌شوید، بدون توجه به فعالیت جسمی، سن و کالری دریافتی شما. در واقع نور صبح، متابولیسم بدن را تنظیم می‌کند و ژن‌های چاقی را ضعیف‌تر می‌سازد.

منبع : www.salamdr.com