kaheshe-sargijeh

متأسفانه داشتن سرگیجه با وجود زندگی پرمشغله و استرس امروز یک وضعیت معمولی است و یک فرد چند بار آن را در زندگی تجربه می کند. این حالت می تواند بسیار مزاحم و باعث از دست دادن تعادل در فرد شود. اکثر مبتلایان به دنبال راه هایی برای خلاصی از این احساس و علائم همراه آن مانند سردرد و تهوع هستند. در این چگونه راه هایی برای کاهش این علائم تا فروکش کردن کامل آن به شما پیشنهاد می کنیم.

ab-nooshidan

1-به محض دچار شدن به حالت سرگیجه یک لیوان آب میل کنید. همواره اطمینان حاصل کنید که در طول روز برای جلوگیری از، ازدست دادن آب بدن، آب کافی می نوشید. از دست دادن آب بدن به طور معمول منجر به سرگیجه می شود.

esterahat

2-دراز بکشید و سعی کنید مدتی را در مکانی راحت استراحت کنید. گاهی اوقات یک چرت کوتاه می تواند این علائم را کاهش دهد.

3-در این حال از انجام حرکات سریع، مانند دولا شدن یا برخاستن سریع خودداری کنید. سعی کنید تا زمانی که سرگیجه تان کاملا رفع نشده در یک مکان باقی بمانید. حرکات سریع باعث می شوند که این احساس خیلی بدتر شود.

4-استفاده از مواد محرک مانند کافئین و نیکوتین را کاهش داده یا قطع کنید. این مواد به عنوان یکی از علل از دست دادن تعادل شناخته شده اند.

5-خود را از موقعیت های استرس زا دور کنید. موقعیت های تحریک استرس اغلب می توانند منجر به سرگیجه شوند. اجتناب یا دوری از این موقعیت ها می تواند احتمال سرگیجه را کاهش دهد.

نکات و هشدارها

اگر سرگیجه تان شدید است، مهم است که استراحت کنید و به حس عادی بازگردید.
به یاد داشته باشید که سرگیجه مزمن می تواند نشانه ای از بسیاری از شرایط مختلف پزشکی باشد. اگر سرگیجه اغلب برایتان رخ می دهد، بهتر است اول به دکتر مغز و اعصاب و سپس متخصص بینایی و در صورت عدم وجود نشانه های مرتبط به متخصص گوش و حلق و بینی و در نهایت متخصصان شنوایی شناسی برای بررسی مشکل به وجود آمده مراجعه نمایید.

منبع-phow