12

امروزه انسان های زیادی از درد زانو رنج می برد اکثریت این درد ها بخاطر اضافه وزن و تغذیه نامناسب می باشد اما می توان با کنترل تغذیه به درمان درد زانو پرداخت

بسیاری از اطرافیان ما مثل پدر و مادرمان از درد و مشکلات التهابی استخوان ها و مفاصل، خصوصا زانو درد رنج می برند شاید خود ما هم مبتلا به درد زانو باشیم.جهت درمان این درد، بسیاری از افراد به داروهای ضدالتهابی و ضددرد پناه می برند. این داروها به طور موقت بر درد غلبه می کنند، ولی درمان دائمی فراتر از این حرف ها است.غالبا، افراد بین 50 و 90  سالگی بیشترین درد زانو را دارند. با افزایش سن، سیستم ایمنی  و مقاومت بدن در مبارزه با بیماری  به تدریج کاهش می یابد.  کمبود مواد مغذی از جمله کمبود ویتامین D و  کلسیم اغلب باعث درد زانو می شود.برای جلوگیری از عوارض  آن،  باید غذاهایی که برای درمان درد زانو  استفاده میشود بشناسیم. طبیعت زمین در ذات خود درمان تمامی بیماری ها را داراست. در حقیقت طبیعت، مواد غذایی را که بهترین درمان برای بیماری های گوناگون است، برای انسان ها فراهم نموده است. درمان های طبیعی همیشه نتایج مثبت، دارند و از این رو، به افراد مبتلا به  زانو درد  توصیه می شود برای از بین بردن درد زانو از مواد طبیعی که در زیر معرفی معرفی می کنیم استفاده کنند که واقعا موثر خواهد بود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا جزو آن دسته از گیاهانی است ، که با مواد مغذی مختلف غنی شده است. در کاهش التهاب موثر است و درد زانو را کاهش میدهد . موثر ترین، فایده آن در کاهش  التهاب زانو  است.به راحتی در مغازه های مختلف در دسترس است. علاوه بر این، بسیاری از مردم،  بوته آلوئه ورا در گلدان به دلیل خاصیت زیاد آن می کارند. آلوئه ورا  طعم و مزه کاملا تلخ  دارد  اما میتوانید با افزودن مواد دیگر طعم و مزه تلخ آن را از بین برد.

میوه

افراد مبتلا به درد زانو  باید میوه های غنی از ویتامین C بخورند . میوه هایی که ویتامین C زیاد دارند عبارتند از پرتقال، انبه، پاپایا و کیوی است اگر میوه ها  را هر روز در برنامه غذایی خود بگنجانید  تا حد زیادی  درد زانو را کاهش می دهد  ویتامین C خطر ابتلا به ضایعات در مغز استخوان را کاهش می دهد،و خوردن آن برای افراد مبتلا به درد زانو توصیه می شود.

ماهی

ماهی همراه با روغن ماهی یکی از اصیل ترین درمانها برای درد  درد زانو است.مصرف روزانه انواع مختلف ماهی  خطر ابتلا به درد زانو را کاهش میدهد

محصولات سویا

از  فرآورده های سویا  برای کاهش درد زانو استفاده کنید  به عنوان مثال، شیر سویا اگر هر روز استفاده شود بسیار خوبست.این محصولات شامل هورمون های گیاهی، است خاصیت ضد التهابی دارند  . مصرف چنین مواد غذایی غالبا درد  زانو را کاهش می دهد.

غذاهای غنی از ویتامین D و کلسیم

کسانی که دچار زانو درد هستند باید  از غذاهای حاوی کلسیم و همچنین ویتامین D استفاده کنند.همه محصولات لبنی، مانند شیر، پنیر، ماست، و  و دیگرمنابع  ,ویتامین D و کلسیم  دارند. بنابراین، با مصرف  روزانه  این فراورده های لبنی ، شما می توانید درد زانو  را تا حد زیادی کاهش دهید.

زنجبیل

تحقیقات نشان داده اند دوبار مصرف زنجبیل در یک روز  روشی مؤثر در درمان در مفاصل زانو و ران است.

منبع : سلامت نیوز