7-Tips-to-Help-You-Deal-With-Uncontrollable-Feelings-of-Hunger

اشتهای زیاد چه تاثیرات نامطلوبی بر افراد می گذارد و چگونه می توان از بروز آن پیشگیری کرد ولع زیاد و تمایل به زیاد خوردن بسیار مضر و خطرناک است که می تواند افراد را درگیر خود کند و موجب بروز اضافه وزن , ددیابت ,مشکلات قلبی و عروقی و دیگر امراض کند!

گاهی اوقات فرد دچار اشتهای کاذب می‌شود که علت آن فرستادن پیام‌هایی به مغز است که بدن نسبت به آن واکنشی به نام گرسنگی می‌دهد.

دکتر پیام فرح ‌بخش متخصص تغذیه گفت: فرمان گرسنگی زمانی که به مغز فرستاده می‌شود بدن واکنش دفاعی نسبت به آن نشان می‌دهد و شخص را وادار به خوردن مواد غذایی می‌کند که این کاهش قند خون علت فیزیولوژیکی گرسنگی می‌باشد.

وی افزود: علل‌های عصبی روحی و روانی نیز در گرسنگی نقش مهمی دارد همچنین گاهی اوقات فرد اشتهای کاذب نسبت به خوردن غذا پیدا می‌کند که توصیه می‌شود فرد محیط پیرامونی را تغییر دهد یا این که فرد می‌تواند با انجام امور روزمره خود را سرگرم کند که یکی از این راه‌ها برای رفع این وضعیت،‌ جویدن آدامس است.

وی در پایان گفت: در صورتی که این راه‌کارها جواب ندهد، می‌توانیم از گروه سبزیجات غیر نشاسته‌‌ای مانند کاهو، کلم، هویج، خیار، گوجه فرنگی، کرفس و قارچ استفاده کنیم که با کمترین کالری می‌تواند حجم معده را پر کند و تمایل فرد را به خوردن غذاهای پرکالری کاهش دهد.

باشگاه خبرنگاران جوان